Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Gwiazdor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Gwiazdor

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W sztucznym świetle żarówek LED - ciemnorubinowy. [5]
    Piana: Średnio wysoka, beżowa, niezbyt trwała, redukuje się do kożuszka i w końcu do obręczy, zostawia spore ślady na ściankach. [3]
    Zapach: Taki trochę... Stoutowy. Czekolada, palone słody, te klimaty. Szczerze mówiąc spodziewałem się silnego aromatu użytych przypraw. Jednak przebija się aromat wanilii i imbiru. A może to autosugestia? [4]
    Smak: I ponownie zaskoczenie - sądziłem, że piwo będzie w charakterze mocno... Niepiwne, a tu dostajemy rasowe ciemne ale z wyraźnie zaznaczoną (i trochę za długą) goryczką, gdzie przyprawy są tylko dodatkiem, a nie grają pierwsze skrzypce (jak to bywa w piwach świątecznych). Sam do końca nie wiem, co o tym piwie sądzić; niemniej smakować - smakuje. [4]
    Wysycenie: Nic do zarzutu. [5]
    Opakowanie: Podoba mi się nowa seria etykiet Gościszewa, informacji jest standard. [4.5]
    Uwagi: Mam trochę mieszane uczucia co do tego piwa, ale pewnie wypiłbym drugie, jakbym miał pod ręką.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Kolor: Praktycznie czarny, pod światło minimalny rubinowy refleks. Nieprzejrzysty.
        Piana: Beżowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawej warstewki.
        Zapach: Czekolada i bardzo przyjemna, zbalansowana mieszanka przypraw korzennych wymienionych w składzie. Czuć tutaj i wanilię i cynamon i gałkę i szczyptę imbiru, nic niczego nie przysłania.
        Smak: Dosyć treściwe. Lekka słodycz, czekolada, kawa zbożowa, przyprawy korzenne takie same jak w zapachu, na przyzwoitym poziomie intensywności i dobrze zbalansowane. Goryczka średnio niska, lekko przypalana.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Generalnie nie przepadam za bardzo za piwami tego typu (świąteczne, ciemne, z przyprawami) ale podchodząc jak najbardziej obiektywnie temu nic nie można zarzucić. Przyzwoicie treściwe, z wyczuwalnymi wszystkimi przyprawami, gdzie żadna nie dominuje. Wyczuwalne też przyjemne posmaki ciemnych słodów, ale generalnie nie moja bajka.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Chyba najlepsze świąteczne piwo z dotychczas prubowanych na polskim rynku. Przyprawowe, ale nie jak pumpkin ale, treściwe, czekoladowe ale nie karmelowo ulepkowate. Też nie jestm jakimś entuzjastą piernikowych przypraw w piwie ale ta pozycja broni się na każdej linii. Gratulacje.

          Comment

          • DonCarlo
            Member
            • 02-2014
            • 55

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobrunatne, nieprzejrzyste [5]
            Piana: buduje się drobna i obfita, opada do cienkiej warstwy, pięknie zdobi szkło [4]
            Zapach: typowy dla stoutu, paloność, gorzka czekolada, gdzieś w tle niejasno określony aromat przypraw korzennych, cynamon? [4]
            Smak: w smaku bardzo dobry stout, mocna gorzka czekolada z wyraźną goryczką, tutaj trochę wyraźniejsze akcenty przyprawowe niż w aromacie, wydaje mi się że czuję wanilię, imbir i cynamon [4]
            Wysycenie: odpowiednie [5]
            Opakowanie: etykieta bez zarzutu, łądnie wycięta, równo naklejona, motyw świąteczny, bez zarzutu [5]
            Uwagi: bardzo dobre piwo, mało przyprawowe w charakterze, ale mi odpowiada

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy rubinowy [5]
              Piana: bezowa, gęsta, niestety opada w zauważalnym tempie, zostaje na piwie ok 1 cm kożuszek, na szkle zostaje mierna pajęczyna [3.5]
              Zapach: nie lubię już piw świątecznych, piwo to ma pachnieć jak piwo a nie jak keks z ciastem drożdżowym, sam zapach jednak jest miły [3]
              Smak: dość pełne i treściwe, lekka goryczka, a potem smak zagryzanych świątecznych ciast popijanych ciemnym piwkiem, całość nieźle zbalansowana ale to nie moja bajka [3.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: nowa szata graficzna podoba mi się [5]
              Uwagi: Piwo smaczne ale tylko dla amatorów piw świątecznych

              Moja ocena: [3.55]
              Attached Files
              Last edited by becik; 14-01-2015, 17:22.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brąz z rubinowymi przebłyskami. [5]
                Piana: Kremowa i obfita, niestety dość szybko się dziurawi jednak zdobiąc szkło. Zbudowana średnio. [3.5]
                Zapach: Przyjemny i dość intensywny zapach przypraw z solidną dawką gałki muszkatołowej i grejpfruta. Przypomina mi mocno Dr Brew X-mas Rye. [4]
                Smak: Dość wytrawne ale gładkie, spodziewałem się raczej bardziej gęstego piwa, ale poprawia to pijalność. W smaku dominują przyprawy i niestety lekka nuta plastikowa. Piwo dobrze pijalne [4]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo ładne i dobre jakościowo. Szkoda że nie ma pełnego składu. No i "stary" kapsel jakoś nie pasuje do nowej etykiety. [4]
                Uwagi: Warka z datą do 23.01.2015. Bardzo mocno przypomina mi Doctora Brew X-mas rye i w smaku i w zapachu (chyba w wersji chmielonej na zimno, ale pewien nie jestem), jest jednak łagodniejsze i bardziej pijalne.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemnego brązu, pod światło ciemno-rubinowy, ledwo prześwitujący. [4.5]
                  Piana: Drobnoziarnista, beżowa, nieco poniżej średniej, niezbyt trwała, obklejała szkło i pozostała do końca. [3]
                  Zapach: Słodki z lekką przypalanką, czekoladą i przyprawami. [3.5]
                  Smak: Czarnej czekolady, różnych przypraw, palonych słodów. Słodkawe z wyczuwalną, przyjemną goryczką i nutkami palonymi oraz przyprawy. [4]
                  Wysycenie: Trochę powyżej średniej, do końca w słusznej ilości. [5]
                  Opakowanie: bezzwrotne, na etykiecie Gwiazdor, na kontrze podany skład, ekstrakt... firmowy kapsel. [4]
                  Uwagi: Warka do 29.02.2016, wypite cztery dni po terminie. Treściwe, dobre nie tylko na święta. Nie za słodkie w smaku z korzennymi przyprawami w stylu dobrze przyprawionego piernika. **156**

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    nowa warka wyraźnie lepsza niż zeszłoroczna - już nie ma tak intensywnej piołunowo-przyprawowej goryczki. piwo jest słodsze, a korzenne aromaty w granicach dopuszczalności. tym razem całkiem przyjemnie się piło

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Kolor ciemny, miedziano-brązowy. Piana jasnobeżowa, drobnoziarnista, początkowo intensywna, opadając zostawiła ślad na szkle.
                      Aromat stylowy: ciemne słody: kawa, czekolada plus przyprawy, głównie imbir i cynamon. Odrobina wanilii.
                      W smaku piwo jest lekko wytrawne. Czuć czekoladę i piernik. Dochodzą z czasem przyprawy: cynamon, goździk, imbir. Ten ostatni bierze górę nad reszta wraz ociepleniem się trunku. Minimalna goryczka chmielowa.
                      Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zostający na języku posmak pikantny imbiru. Z jego nadmiaru piwo picie gwiazdora na finiszu już po prostu męczy.
                      3/5

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny nieprzejrzysty (jak komin, gdzie utknął G.) [4]
                        Piana: Kremowa, średniodrobna, niewysoka i nietrwała. [3]
                        Zapach: Wanilia plus inne zapachy świąteczno-ciastowe. Doceniam, ale wolę... piwo. [3.5]
                        Smak: Palony słód, kawa, gorzka czekolada i paleta smakowa ciast świątecznych. Brakuje tylko, abym pluł makiem... . [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: No, czerwona z Mikołajem czy innym Gwiazdorem. [4]
                        Uwagi: Napój w klimacie świąt, inspirowany bardziej ciastem niż piwem.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎