Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Chmielarium] Angielski Hydrant

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Chmielarium] Angielski Hydrant

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Piwo na etykiecie określone jako "ekstra strong bitter". Do czego odnosi się "strong", nie wiem, podejrzewam, że do ostatniego członu nazwy, ale tylko podejrzewam (5, 2%), bo nie ma takiego charakteru, nie ma też klasycznego ejlowego charakteru, raczej jest "szorstkie" w smaku. Zapach raczej lagerowy niż ejlowy.
    Wrażenia bardzo ambiwalentne, przy takiej różnorodności na rynku, niekoniecznie.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo na etykiecie określone jako "ekstra strong bitter". Do czego odnosi się "strong", nie wiem,
      Historia Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

      Strong bitter może być widziany przez konsumentów jako piwo o wyższej gęstości początkowej w porównaniu do best bitter (ale niekoniecznie jako „ bardziej premium”, gdyż best bitter jest tradycyjnie najlepszym produktem browaru). Od czasu gdy piwo zaczęto sprzedawać w UK w zależności od zawartości alkoholu, to piwo zaczęło częściej posiadać posmaki alkoholowe (prawdopodobnie po to by konsument miał wrażenie, że otrzymał to za co zapłacił). Obecnie w Wielkiej Brytanii „ESB” jest marką należącą do browaru Fullers. W USA nazwa została podmieniona by opisać słodowy, gorzkawy, czerwony i o normalnej mocy (jak na warunki USA) rodzaj angielskiego ale. Chmielenie może być po angielsku, albo połączenie angielskiego i amerykańskiego sposobu.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Dzięki.
        Zaćmienie, a wypiłem tylko dwa.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          "Strong" w UK to są piwa powyżej 5% alko.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • x57
            Senior
            • 05-2011
            • 247

            #6
            Przed chwilą degustowany Magic z Widawy, zobaczymy jak wypadnie porównanie

            Kolor ciemnomiedziany
            Piana niska, złamanej biali, bardzo nietrwała,
            Aromat pierwsza nuta jakaś siarka, na szczęście dość niska, potem słodowość ale taka mało angielska bardziej jak polotmave, z karmelem, zbożowość, estry, trochę chmielu.
            Smak sporo lepiej tostowa słodowość, karmel, owocowość, w tym lekka śliwka, trochę chmielu, stylowo (po ogrzaniu naprawdę minimalny aldehyd)
            Goryczka, średnia, trochę taninowa
            Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie niskie (jednak nie aż tak jak Magic), trochę szorstkie

            Piana w obu przypadkach marna, w aromacie oba piwa kiepskie ale chyba lepszy Magic (mimo tego diacetylu), w smaku lepszy hydrant, bardziej stylowy, bardziej intensywny (mimo mniejszego ekstraktu), goryczka chyba też lepsza bo zgodnie ze stylem większa, chociaż ściągająca, odczucie w ustach lepsze w Magicu, stylowe wysycenie, gładkość.
            Wychodzi remis, może z minimalną przewagą w stronę hydrantu (jednak smak jest najistotniejszy) ale jest co poprawiać przed następną warką

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowa ze średnim zmętnieniem. [4]
              Piana: Niezbyt obfita, drobno zbudowana, trwałość poniżej średniej, zdobi szkło. [4]
              Zapach: Słodowy, zbożowy brakuje niestety chmielowej nuty. [3.5]
              Smak: Wyraźnie słodowy z lekką nutą karmelu. Goryczka średnio niska, dość długa. Dobrze pijalne. [3]
              Wysycenie: Średnie. [4.5]
              Opakowanie: Lepsze od poprzedniego (Pompa Chmielu). Proste, nieco śmieszne. Zawiera komplet informacji. [4]
              Uwagi: Warka z datą do 28.05.2015. Piwo nie zachwyca, ale jest nieźle pijalne.

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, zamglone. [4]
                Piana: Średnie bąbelki, lacing, dość szybko opada. [4]
                Zapach: Karmelowa słodycz, skórka od chleba, może lekka nuta miodowa? Przyjemny, bez wad ale też niczym szczególnym nie zachwyca. [4]
                Smak: Słodycz na wstępie, karmel w środku na koniec bardzo fajna przyjemna, tytoniowo-ziołowa goryczkowa kontra. [4]
                Wysycenie: Za wysokie, trochę gryzie w język i zapycha. [3.5]
                Opakowanie: Tak złe, że aż dobre - urokliwe przez swoją specyfikę i trudne do pomylenia z innymi browarami. Dokładne informacje na kontrze. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #9
                  Dobry biterek. Do powtórzenia.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Lekko mętny bursztynowy. [4]
                    Piana: Brudnobiała, niezbyt wysoka, rzadka i nietrwała. [3]
                    Zapach: Dość intensywny, dominujący chmiel. [3.5]
                    Smak: Wytrawna goryczka, całkiem silna, w końcu bitter to bitter, ale poza tym to trochę ubogo... [3.5]
                    Wysycenie: Niezbyt wysokie, takie "brytyjskie" . [4]
                    Opakowanie: Eta mało rzucająca się w oczy, ale i tak charakterystyczna, dowcipna nazwa, goły czarny kapsel. Plus za . [4]
                    Uwagi: Hm, nie jestem znawcą ESB, w ogóle się nie znam, ale lekuśki zawód odczuwam jednakowoż...

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciany. [4]
                      Piana: Niska, trudna do uzyskania przy nalewaniu i szybko dziurawiejąca. Utrzymuje się krótko i nie pozostawia śladów na ściankach szkła. Czyli jak na angielskiego ale-a wszystko OK. [4]
                      Zapach: Przyjemny chmielowo-słodowy aromat z karmelowymi akcentami. [4]
                      Smak: W smaku jest lepiej. Pojawiają się przede wszystkim nuty górnofermentacyjne w postaci kwiatowo-owocowych posmaków. Słodowa podstawa dzięki wyczuwalnemu nachmieleniu jest dobrze balansowana, a piwo staje się bardzo pijalne. Solidna zaokrąglona, niezalegająca goryczka jest przyjemnym akcentem na koniec. [4]
                      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                      Opakowanie: Dramat. Nic więcej. [2]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.9]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Foto...
                        Attached Files
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Bursztynowy, mętny.
                          Piana: Biała, mało obfita, mało gęsta, nietrwała.
                          Zapach: Słód, karmel i melanoidynowe akcenty opiekane.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość z nutami opiekanymi, lekko karmelowymi, minimalne ziemiste posmaki chmielowe i minimalna estrowa owocowość. Na koniec średnio niska, dobrze balansująca całość goryczka. Lekko pozostająca, ale generalnie przyjemna.
                          Wysycenie: Średnio niskie.
                          Ogółem: Słabiutka piana. Poza tym całkiem niezłe.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Herbatka z miodem. [5]
                            Piana: Mimo agresywnego nalewania bardzo mizerna, a po kilku chwilach zostaje z niej tylko cieniutka obręcz. Chociaż to w sumie zgodne ze stylem. [4]
                            Zapach: Przede wszystkim karmelowo-warzywny. Nie jestem jakoś strasznie wyczulony na DMS, ale tutaj jest on ewidentny. [2.5]
                            Smak: Przez warzywka picie tego piwa nie sprawia mi przyjemności. Właściwie poza nimi ciężko cokolwiek wyczuć. Są niby jakieś owocki i tym podobne, ale z każdym łykiem mam coraz większą ochotę zasilić tym piwem ścieki. I chyba tam skończy. [2]
                            Wysycenie: Nieco wyższe by się przydało. [4.5]
                            Opakowanie: To jest druga najbrzydsza etykieta, jaką widziałem. Brydzkie jest tu wszystko - grafika, dobór kolorów, czcionka. A może to celowe? [2]
                            Uwagi: Zawód.

                            Moja ocena: [2.65]

                            Comment

                            • DonZ
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 303

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowne, nieznacznie opalizujące, jasno bursztynowe. [4]
                              Piana: Po angielskiu byłoby ok, ale absolutny brak piany dla mnie jest nie do pomyślenia. [2.5]
                              Zapach: Zdecydowany słodowo-karmelowy aromat, nieco jakby ciasteczkowo-czekoladowy. [4]
                              Smak: Słodkie ale umiarkowanie, z lekką nutą żelaza, goryczka średnia, wyraźna ziołowa, nieco ziemista, strona słodowa poza samą słodyczą daje lekkie nuty karmelu. Finisz przyjemny goryczkowy. W stylu jest ok. [4]
                              Wysycenie: Nieco za niskie, piwo zrobiło się przez to płaskie. [2.5]
                              Opakowanie: Sikający hydrant, nie leży mi to. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎