Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Wheat Wine Hey Now

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Wheat Wine Hey Now

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Ciupaga
    Member
    • 10-2008
    • 79

    #2
    Wheat Wine

    Mój pierwszy raz z tym stylem.

    Piwo bardzo jednostronne. Słody, słody i jeszcze raz słody. W tym wszystkim przepyszne!
    Pierońsko słodkie, ale ta słodycz zupełnie inna niż w koncerniakach, nie jakaś cukrowa, chemiczna ale taka jakby miodowo-słodowa. W pierwszym momencie uderza nachalnie, w miarę picia przyzwyczajamy się do niej i oczekujemy jej z coraz większą śmiałością z każdym następnym łykiem.
    A każdy następny łyk przenosi nas w trochę inny wymiar - bo też ma swój woltaż nasze piwo. Chciałoby się wypić jeszcze jedno lecz mogłyby być kłopoty...
    Ponadto już po jednym uczucie sytości wypełnia żołądek - podczas picia tak treściwe, że zastanawiałem się czy jakby wlać do niego jakąś desitkę to chyba by się nie wymieszały

    Pite z kija w Strefie Piwa, w towarzystwie pewnej damy.
    Bywajcie Piwożłopy!

    Comment

    • Bolo88
      Member
      • 06-2014
      • 40

      #3
      Mocny zawodnik. Na szczęście zamówiłem 0,33. Bardzo treściwe. Piana nietrwała. Płynny olej. Różne odcieni likieru wraz z ogrzewaniem pojawiają się nowe aromaty. Ciasteczko-biszkopty.

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        wygląda na to, że zmieniły się parametry - obecnie podają, iż ma 10% alko. nie widziałem tańszej butelki niż ~15zł, ale ostatnio udało mi się kupić 0,3l z beczki za 9zł - jak się okazało błędnie podana cena w pubie .
        zdecydowanie to nie piwo dla każdego - pszeniczna słodycz, gęstość, moc. alkohol nie jest wybitnie ukryty, piecze w przełyku. treściwe, ale to ciało znowu ma coś, co jest charakterystyczne dla piw PP, a mi nie odpowiada - nazwę to zupną żywicznością..
        Last edited by GSE; 29-05-2016, 22:13.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          Pracownia Piwa: Wheat Wine Hey Now
          Ekstrakt: 25.0% wag. | Alkohol: 10.0% obj. / 7.5% wag.

          Piana skąpa znika szybko. Kolor pomarańczowy mocno mętny. Aromat chmiele amerykańskie cytrusowo leśne. Smak pełnia słodowa, wyraźna słodycz skontrowana chmieleniem amerykańskim, cytrusowo leśnym i wysoką goryczką. Mimo wysokiej słodyczy pije sie dobrze i szybko, alkohol ledwie co wyczuwalny. Piwo dużego kalibru , Bardzo dobre WOW
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn, klarowne. 2cm osadu na dnie. [3.5]
            Piana: Gęsta, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
            Zapach: Żywica, syrop, rodzynki. Lekka nutka alkoholowa ale z tych przyjemnych. [4.5]
            Smak: Gęste, słodkie. Żywica, syrop. Goryczka średnia. Dobrze ukryty alkohol. [4.5]
            Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. [4]
            Uwagi: Warka 25.09.16 Pachnie i smakuje świetnie. Trochę straszy osad na dnie ale nie wpływa na piwo w żaden sposób.

            Moja ocena: [4.425]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 14-08-2016, 22:26.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎