Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, Jedwabne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, Jedwabne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. [4]
    Piana: Kremowa, dość drobna, średniowysoka, krótkotrwała niestety... [3.5]
    Zapach: Karmel, powiew winno-alkoholowy, trochę ubogo jednak. Po ogrzaniu pojawia się toffi. [4]
    Smak: Wytrawny, orzechowy i karmelowy, wyczuwalny chropawy alkohol - generalnie nieźle, ale odnoszę wrażenie "młodości" piwa. W smaku po ogrzaniu także zauważalne toffi, a nawet kawa mleczna. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
    Opakowanie: Brązowa eta, w stylu browaru, czyli z nawiązaniami do włókienniczej i fabrycznej historii miasta, przemyślane i dopracowane. Wysoka jakość wykonania, mały minus za biały goły kapsel. [4.5]
    Uwagi: Jestem fanem piw rogatych, pewnie więc jestem mało obiektywny .
    Każdy koźlak, a zwłaszcza taki z potencjałem, budzi moje ciepłe uczucia .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #3
      Ja natomiast nie jestem jakoś specjalnie przekonany do koźlaków, a muszę powiedzieć, że ten jest bardzo przyjemny i ułożony, gładko wchodzi, wydaje się, że ma wszystkie cechy stylu. Akurat tylko to piwo z Księżego Młyna było, kiedy dokonywałem zakupów, choć szykowałem się na pilsa i ciemne, ale nie żałuję.

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        #4
        Czy tylko mi nazwa kojarzy się nie z jedwabiem a z miejscowością? Za dużo mediów informacyjnych przez lata widocznie
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany/herbaciany. [4.5]
            Piana: Niziutka, szybko opada. [3]
            Zapach: Słaby, słodkawy, pumperniklowy. [3]
            Smak: Słodkawy, słodowy, wyraźnie chlebowy, na koniec niewielka goryczka. Dość lekkie. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Estetyczna etykieta, prócz poszczególnych słodów nie podano dokładnego składu. Ładne, ale nudne. [4]
            Uwagi: Niezłe piwo, ale trochę zbyt słodkie. Bardzo silny chlebowy posmak, przypomina mi nuty pumpernikla z Łódzkiego Portera - ciekawa zbieżność. Czyżby to ta słynna Łódzka Woda? Mimo słodyczy wydaje się zbyt wodniste.

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎