Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawelszu
    Junior
    • 07-2013
    • 23

    #16
    Pilem wczoraj... slabe. Mialem od razu porownanie Rowing Jackiem - RJ bije je o glowe a ta sama cena.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbaciany. Piwo jest względnie klarowne. [4.5]
      Piana: Ładna, drobna, acz dosyć wysoka, niemniej nieprzesadnie trwała. Zostaje na ściankach. [4]
      Zapach: Bardzo przyjemny, tropikalny zapach chmielu, słodowość, cytrusy, ale całość nie jest jakaś przesadnie intensywna. [4]
      Smak: Piwo wydaje mi się wodniste, brak mu ciała słodowego. Jednocześnie goryczka jest na niskim poziomie, a całośc sprawia wrażenie słodkiego, wręcz landrynkowatego. Posmaki karmelowe. Mam wrażenie, że delikatnie wyczuwalny jest alkohol... [3.5]
      Wysycenie: W porządku. [5]
      Opakowanie: Opakowania Ciechana nigdy jakoś szczególnie mi się nie podobały. Ja wiem, że tradycja itd., ale zwyczajnie jest nie w moim guście. [4]
      Uwagi: Nie jest to złe piwo, ale są lepsze.

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany, ciemny bursztyn, lekko mętne [4.5]
        Piana: Niska, drobnopęcherzykowa, dość szybko znika [3]
        Zapach: Bardzo ładne akcenty żywiczne, cytrusowe, lekko ziołowe. Aromat solidny i ładnie skomponowany, przypomina pierwszą warkę Grand Prix [4.5]
        Smak: Intensywna, lekko zalegająca goryczka, delikatna słodowość, piwo raczej wytrawne jednak nie wodniste, pije się bardzo przyjemne [4]
        Wysycenie: Na średnim poziomie, w kierunku niskiego, mogłoby być nieco wyższe [4]
        Opakowanie: Ciechanowa etykieta, nic nowego, niektórym mogła się już znudzić [3.5]
        Uwagi: Całkiem przyzwoite AIPA, pytanie jak będzie z powtarzalnością, ponieważ analogiczna historia pt. "Ciechan Grand Prix" również rozpoczęła się świetnie, a jaki był jej koniec - to wie każdy kto interesował się tematem...

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • dawekk
          Junior
          • 12-2007
          • 22

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, ciemno złocisty, ładny [4.5]
          Piana: Drobnoziarnista, na początku wysoka potem opada tworząc kożuszek, niestety dość szybko opada [3.5]
          Zapach: Bardzo ładny aromat, na pierwszym planie czuć chmiel przeplatający się z aromatami żywicznymi, później dają o sobie znać elementy ziołowe [5]
          Smak: Przede wszystkim czuć bogaty smak chmielowy, przypominający mi nieco angielskie ale, szlachetna goryczka która nie narzuca się ale pozostaje w gardle, czuć także wyraźną podbudowę słodową a także delikatne nuty owocowe majaczące w tle, bardzo udana kompozycja [5]
          Wysycenie: Nasycenie nie jest za wysokie ale w bardziej goryczkowych piwach takie właśnie lubię [5]
          Opakowanie: Klasyczne w stylu Ciechana. Proste, czytelne. Szału nie robi ale mnie osobiście się podoba. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.8]

          Comment

          • Pilif
            Junior
            • 05-2014
            • 1

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Opalizujący bursztyn. [4.5]
            Piana: Drobno pęcherzykowa, wysoka i gęsta, opada do małego kożuszka, moze nieco za szybko [4]
            Zapach: Intensywny i wyraźny zapach ananasa, mango, owoców cytrusowych, marakui oraz nuty żywiczne. [5]
            Smak: Akcenty słodowe uzupełnione o owoce tropikalne, nuty żywiczne, wyrazista i przyjemna goryczka. [5]
            Wysycenie: Na średnim poziomie [4.5]
            Opakowanie: Minus za podobieństwo do poprzedniego piwa w tym stylu z Browaru Ciechan. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.8]

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #21
              Warka 25.01.2015 - Goryczka niska, w zapachu i smaku jakieś kulawe nuty karmelowe i alkoholowe, dajcie spokój...
              Niech Pan Jakubiak sam pije te swoje coraz gorsze wynalazki, za coraz wyższą cenę, ja mówię krótko - KONIEC !

              Nie wrócę, choćby było za 2 złote, przysięgam !
              Last edited by Mario_Lopez; 11-12-2014, 13:31.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
                Piana: jasny beż, drobna, zwarta, trzyma się dość długo choć opada w zauważalnym tempie, osadza się na szkle małymi grupkami [4]
                Zapach: słaby ale miły, słodowo-owocowy [3.5]
                Smak: w miarę pełne i treściwe, momentami miałem wrażenie ucieczki tej treściwości na rzecz delikatnego rozwodnienia, dominuje mocna ale cale szczęście nie trawiasto-iglasta goryczka, czuć chmiel, czuć, brzoskwinie, cytrusy i słód na koncu [4]
                Wysycenie: trochę za duży [4]
                Opakowanie: zbyt mocno nawiązuje do poprzedniej "czampionowskiej" wersji, eykieta powinna być zmieniona całkowicie [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, rewelacyjne nie jest ale zdecydowanie zostawia w tyle inne z tego gatunku

                Moja ocena: [3.875]
                Attached Files
                Last edited by becik; 15-12-2014, 12:26.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #23
                  Zostawia w tyle inne z tego gatunku??

                  Wybacz, ale się absolutnie z tą tezą nie zgadzam, teraz to jedynie średniak wśród "naszych" AIP...
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #24
                    Becik jest uczulony na krafty, więc bralbym na to poprawkę w ocenach

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zostawia w tyle inne z tego gatunku??

                      Wybacz, ale się absolutnie z tą tezą nie zgadzam, teraz to jedynie średniak wśród "naszych" AIP...
                      Możesz się nie zgadzać ale swojego zdania nie zmieniam. Piwo, w którym goryczka jest przyswajalna i pijalna w odróżnieniu od innych piw, których do końca wypić się nie da

                      Chcesz mi na siłę kazać oceniać piwa wedle obowiązującej mody na forum? "Crafty" cacy inne "beee"?

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      Becik jest uczulony na krafty, więc bralbym na to poprawkę w ocenach
                      Tak, uczulony na sprzedawanie piw po cenach, które nie są tego warte, są po prosu bardziej niż przeciętne. Poczytaj moje oceny innych rzemieślników, nawet w dnia dzisiejszego. Oceniam obiektywnie według tego co mi smakuje, a nie tego co jest modne
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Warka do 26.01.2015.
                        Przede wszystkim skandaliczna cena w moim mieście, 6,70 zł.
                        Kolor to ciemny bursztyn z wyraźnym zmętnieniem.
                        Zapach ? Baardzo słabo jak na AIPA, nie mam kataru, ale może gdybym miał kulfon jak Geddy Lee z Rush to bym wyczuł coś więcej niż trochę słodkich owoców, lekkie iglaki i niepotrzebny tu karmel
                        W smaku metaliczna goryczka od chmielu, nie od tanków. Mało słodu, jest grejpfrut... jakieś to puste wszystko.
                        Piwo jest zdecydowanie gorsze od pierwszych warek Grand Prix i tylko ciut lepsze od ostatniej warki tegoż.
                        W podobnej cenie to mam Kormoran AIPA w każdej części mego miasta...
                        Albo obniżą cenę, albo podwyższą jakość. Inaczej nie kupię więcej

                        Comment

                        • rivendel
                          Senior
                          • 06-2010
                          • 262

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warka do 26.01.2015.
                          Przede wszystkim skandaliczna cena w moim mieście, 6,70 zł.
                          Kolor to ciemny bursztyn z wyraźnym zmętnieniem.
                          Zapach ? Baardzo słabo jak na AIPA, nie mam kataru, ale może gdybym miał kulfon jak Geddy Lee z Rush to bym wyczuł coś więcej niż trochę słodkich owoców, lekkie iglaki i niepotrzebny tu karmel
                          W smaku metaliczna goryczka od chmielu, nie od tanków. Mało słodu, jest grejpfrut... jakieś to puste wszystko.
                          Piwo jest zdecydowanie gorsze od pierwszych warek Grand Prix i tylko ciut lepsze od ostatniej warki tegoż.
                          W podobnej cenie to mam Kormoran AIPA w każdej części mego miasta...
                          Albo obniżą cenę, albo podwyższą jakość. Inaczej nie kupię więcej
                          U mnie w mieście 7,99, więc nie narzekaj.
                          Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak, uczulony na sprzedawanie piw po cenach, które nie są tego warte, są po prosu bardziej niż przeciętne. Poczytaj moje oceny innych rzemieślników, nawet w dnia dzisiejszego. Oceniam obiektywnie według tego co mi smakuje, a nie tego co jest modne
                            Ale czytam, czytam. Powiem więcej, Twoje recenzje są moimi ulubionymi na forum i zawsze gdy widzę nową to się ciesze(zero sarkazmu, szczerze). Tylko czasem jednak zbyt mocno wkrecasz się w tą niechęć do kraftow, mówiąc że jakieś średnie piwo deklasuje wszystko od rzemieślników. W niektórych przypadkach mogę się zgodzić, ale tylko niektórych

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale czytam, czytam. Powiem więcej, Twoje recenzje są moimi ulubionymi na forum i zawsze gdy widzę nową to się ciesze(zero sarkazmu, szczerze). Tylko czasem jednak zbyt mocno wkrecasz się w tą niechęć do kraftow, mówiąc że jakieś średnie piwo deklasuje wszystko od rzemieślników. W niektórych przypadkach mogę się zgodzić, ale tylko niektórych
                              Nie lubię przerostu formy nad treścią. np dziś jeszcze oceniany Kingpin, po kiego komuś jakiś rokitnik w piwie? Czasem się zastanawiam czy poza browarami restauracyjnymi i bardzo małej części rzemieślników te nowe quasi-browarki potrafiłyby uwarzyć piwo wg Reinheitsgebot

                              Zauważ, jakie np oceny ma np Twigg, ja do tej pory nie piłem jeszcze ani jednego ich piwa, więc do tak niskich ocen rączki nie przykładałem. Wątpię tez abym kupił za ponad 8 zł ich piwo (bo z takimi cenami są w W-wie), żeby tylko ocenić i wylać. Dziwisz się mojemu sceptycyzmowi?

                              Żeby było w temacie, nowa ciechanowska AIPA mi smakowała, oczywiście bez szczególnej rewelacji i jeśli będę sięgać po cokolwiek z tego typu to właśnie po nią, przynajmniej poziom goryczy jest taki, że mogę to piwo wypić bez problemów.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie lubię przerostu formy nad treścią. np dziś jeszcze oceniany Kingpin, po kiego komuś jakiś rokitnik w piwie? Czasem się zastanawiam czy poza browarami restauracyjnymi i bardzo małej części rzemieślników te nowe quasi-browarki potrafiłyby uwarzyć piwo wg Reinheitsgebot
                                A czemu mają się odnosić do Reinheitsgebot?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎