Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Chcesz mi na siłę kazać oceniać piwa wedle obowiązującej mody na forum? "Crafty" cacy inne "beee"?
    Nie Beciku, nie w tym rzecz, bo ja sam staram się nie ulegać modom, ale moim skromnym zdaniem są lepsze AIPY w podobnej cenie. Oczywiście, Twoja sprawa co Ci smakuje, ale bądź odrobinkę obiektywny, pozdrawiam.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      #32
      No dobra, lecimy z wazeliną Recenzje Becika są świetne, nie jest chyba znany w środowisku (nie prowadzi bloga, nie warzy komercyjnie itp itd), nie zafiksowal na punkcie rewolucji i pisze jak jest.
      No i najwazniejsze - kot
      Last edited by yoda79; 15-12-2014, 20:58.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie Beciku, nie w tym rzecz, bo ja sam staram się nie ulegać modom, ale moim skromnym zdaniem są lepsze AIPY w podobnej cenie.
        Na przykład?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, jasny bursztyn, klarowny. [5]
          Piana: lekko beżowa, drobno-pęcherzykowata ,dość długo się utrzymuje, ładnie oblepia szkło. [4]
          Zapach: Aromat średnio intensywny, początkowo cytrusowy, później żywiczny z lekka ziołowością. Przyjemny, bez jakichś szczególnych wad. [4]
          Smak: W smaku wyraźna goryczka o grejpfrutowym charakterze, nuty słodowe z przeszkadzającą trochę karmelowością. Goryczka pozostająca dośc długo na podniebieniu. [4]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Klasyczne dla Ciechana. Etykieta taka sobie, podany ekstrakt, kapsel firmowy [4]
          Uwagi: Smaczne piwo

          Moja ocena: [4.1]
          ♪♫

          Comment

          • lasica_lwd
            Member
            • 06-2014
            • 73

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztun, klarowny, ładny. [4.5]
            Piana: Dość wysoka, solidna. Zostaje do końca, zdobi szkło. [4]
            Zapach: Głownie cytrusy. Przyjemny [4]
            Smak: Dobrze ułożone piwo. Goryczka przyjemna, cytrusowa, dobrze gra z dość wysoką słodowością i pełnią piwa. Przyjemnie się pije. [4]
            Wysycenie: W sam raz. [4]
            Opakowanie: Typowe dla piw z BRJ. Klasyczne, niczego nie urywa, ale nie odrzuca. Komplet informacji. [3.5]
            Uwagi: Za drogo trochę, ale piwo bardzo przyjemne. Niech tylko jeszcze utrzymają powtarzalność, zejdą z ceną i będzie super.

            Foto: http://i.imgur.com/vl3YB2y.jpg

            Moja ocena: [4]
            Last edited by lasica_lwd; 16-12-2014, 09:49.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #36
              Warka do 26.01.2015. Mało w zapachu, ledwo-ledwo tej hameryki. Goryczka spoko, krótka i konkretna. W smaku dużo cytrusowej cierpkości i trochę słodkich owoców.

              Zapach stanowczo do poprawy i nijak się ma do pierwowzoru, ale ogólnie całkiem nieźle.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • BDI
                Junior
                • 12-2014
                • 2

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy [4]
                Piana: Gęsta ale szybko opadająca [3]
                Zapach: Mocno chmielowe [4]
                Smak: Goryczka (dość wyczuwalny przy niej alkohol) oraz nuty grejfruta [4]
                Wysycenie: Małe [4]
                Opakowanie: Po prostu słabe :/ [3]
                Uwagi: Ogólnie przyznam że piwo mi smakowało

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #38
                  Podzielam zdanie, że zapachowo piwo nie zadowala, jest natomiast poprawne w smaku. Owszem, nieporównywalne do Grand Prix, ale tragedii nie ma, całkiem, całkiem.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #39
                    Warka 18/02/15 rozłożyła na łopatki, pite jedno po drugim, American IPA z Kormorana.
                    Ładny, harmonijny aromat cytrusowo-żywiczny. Goryczka mocna ale nie zalegająca. Minusem, nieco za duża treściwość i pełnia, jednak spodziewać się czegoś innego przy takim odfermentowaniu byłoby naiwnością.

                    Bardzo dobre AIPA choć zdaję sobie sprawę, że na ocenę wpłynąć mógł wyżej wspomniany konkurent, po którym spodziewałem się wiele a okazał się kompletną klapą.

                    Comment

                    • titan
                      Senior
                      • 08-2014
                      • 122

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
                      Piana: biała, drobno pęcherzykowa długo się utrzymuje, ładny lacing [4.5]
                      Zapach: żywiczny, cytrusowy, trochę landrynek, słabo intesywny[3.5]
                      Smak: metaliczny, żywiczny, goryczka średnia do wysokiej, troche zalegająca [3]
                      Wysycenie: odpowiednia, no może ciut za niskie [4]
                      Opakowanie: jak na ciechana to całkiem fajne, oczywiście kontr-etykieta w innym stylu [4]
                      Uwagi: no nie, ta metaliczna goryczka i tu nie jestem pewien czy od chmielu, bo na ręce bardzo czuć żelazo, chyba jedna z gorszych AIPA, które piłem

                      Moja ocena: [3.475]
                      Last edited by titan; 24-01-2015, 20:20.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #41
                        Ja też piłem 18 luty i potwierdzam - za szybko pijalne fajne piwko .
                        Nie było żadnych metali i innych "zakłóceń"
                        Może mogło by być trochę mniej słodkie ale to szczegół.

                        Do częstszych powtórek tylko cena 6-6,5 zł nie zawsze na to pozwoli

                        Comment

                        • Marchi
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 130

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemne złoto przechodzące w delikatną miedź. Ładne. [4]
                          Piana: Bardzo efektowna, drobnopęcherzykowa czapa. Potem solidny, centymetrowy kożuch elegancko paskudzący szkło. [4.5]
                          Zapach: Po otwarciu butli uderzył mnie piękny, intensywny cytrusowo-sosnowy zapach. Aż przypomniały mi się pierwsze warki Rowing Jacka, no...z lekkim, majaczącym w tle karmelem. Potem aromat nieco zelżał i przebiła się lekko nuta chlebowa. [4.5]
                          Smak: Nie smakuje aż tak dobrze jak pachnie, ale jest godnie. Solidne ciało, przyjemna, amerykańska goryczka. Przyczepiłbym się może do tego, że jest nieco płaskie. Na początku gdzieś tam zamajaczył mi lekki gwóźdź, ale na skórze nic nie wyszło, więc pewnie autosugestia. Piwo całkiem solidnie rozgrzewa, choć tylko 5,4%. [3.5]
                          Wysycenie: Bez zarzutów. [4.5]
                          Opakowanie: Typowy ciechanowy dizajn. Biała etykieta, ogół jakoś mi do AIPY nie pasuje, ale nie ma się o co czepiać. Pełny skład. [3.5]
                          Uwagi: Wychodzi na to, że na dziś dzień Ciechan jest pewnie w pierwszej 10-tce rodzimych AIPA. A jego niewątpliwą zaletą jest szeroka dostępność i fakt, że można dostać go niemal zawsze, a takiego choćby Huncwota nie.
                          Warka: 20.03.2015

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy z delikatnym zmętnieniem. [4.5]
                            Piana: Obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
                            Zapach: Dość intensywny głownie chmielowy (mango, żywica, cytrusy), ale jest też karmel i odrobina biszkoptu. [4.5]
                            Smak: W smaku z kolei bardziej słodowo (karmel) niż po amerykańsku. Goryczka co najwyżej średnia ale zalegająca, ni to ziołowa ni to grejpfrutowa. Niestety wyczuwalna jest też alkoholowość, mocno psująca odbiór piwa. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, mogło by być wyższe. [4]
                            Opakowanie: No cóż, takie jak Grand Prix. [3.5]
                            Uwagi: Warka z datą do 11.04.2015. Piwo nie jest złe, ale też specjalnie nie porywa. Nawet dostępność ostano gorsza. Gdybym miał wybierać pomiędzy Jankesem a AIPA-ą, zdecydowanie wybrał bym Jankesa.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            • rafael52
                              • 12-2013
                              • 478

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnozłoty, lekko zmętniony. [4.5]
                              Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, leniwie opada, zostawiając bardzo ładne ślady na szkle. [4.5]
                              Zapach: średnio intensywny, ale przyjemny, owocowy, trochę utleniony (bliski termin przydatności), tropiki, żywice, lekkie nuty ziołowe. [4]
                              Smak: jak na to odfermentowanie piwo lekkie, pełnia średnia, z goryczką na poziomie średnim, może delikatnie w kierunku niskiego o cytrusowo, żywicznym charakterze, delikatnie wyczuwalne żelazo, którego ze szkła nie czuć (ze skóry owszem). [4]
                              Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, może być. [4.5]
                              Opakowanie: grafika na etykiecie w stylu Ciechana, ale sprawia wrażenie niedokończonej, na kontrze pełen skład. [4]
                              Uwagi: mimo żelaza przyzwoita AIPA, piłem już ją kiedyś i też nie miałem zastrzeżeń.

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              • Dukat_WSI
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 781

                                #45
                                Są duże różnice w stosunku do GrandPrix (od dłuższego czasu nie pijam piw z BRJ, poza porterem z Ciechana)?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎