Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Double IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przybrudzona pomarańcza wchodząca w bursztyn. [4]
    Piana: Biała z kremowym odcieniem, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez 4-5 minut, następnie przez krótki okres pozostaje w postaci cienkiej obwódki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
    Zapach: Średnio intensywny, zdecydowanie chmielowy z cytrusami i owocami tropikalnymi na pierwszym planie. W oddali trochę landrynek. [4]
    Smak: Na pierwszym planie żywica oraz słodkie owoce tropikalne. Pomimo 8% alkoholu, nie jest on w ogóle wyczuwalny w smaku. Goryczka jest duża, jednak dzięki solidnej słodowej bazie nie jest ona ostra, cierpka ani zalegająca, a za to przyjemnie zaokrąglona. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Trudno się tu nasty raz rozpisywać. Takie samo jak reszta. [4]
    Uwagi: Doctor Brew nie zawodzi i dołączył już do czołówki polskich inicjatyw kontraktowych. To jest ten moment gdzie nowości z tego browaru można kupować w ciemno.

    Moja ocena: [4]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Livres
        Senior
        • 04-2012
        • 324

        #4
        Solidne imperial IPA w interpretacji zbliżonej do Imperium Atakuje. Czyli mocna podbudowa słodowa o nieco karmelowym charakterze i kontra w postaci odpowiedniej "iglastej" goryczki. Niczego sobie.

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn lekko zmętniony, bardzo ładny [5]
          Piana: Chyba najsłabszy element piwa, pojawia się dopiero po nalewaniu z wysoka w postaci grubych bąbli, za to ładnie osiada na ściankach [3]
          Zapach: Intensywny aromat chmieli, cytrusowość, trochę egzotyki, żywica, w tle karmelowość, bardzo ładnie skomponowany [4.5]
          Smak: Początkowo uderza spora goryczka, której szczerze mówiąc zawsze mi brakowało u polskich przedstawicieli tego stylu, jednocześnie jednak pomimo swojej mocy jest ona ładnie kontrowana przez akcenty słodowe karmelowe. Intensywny smak chmielu o charakterze skórki od grejfruta i żywicy, piwo jest całkiem wytrawne (choć niepozbawione słodowej podbudowy). Do ideału brakuje może tylko goryczki o nieco mniej zalegającym charakterze [4.5]
          Wysycenie: Bardzo niskie (może stąd były problemy z pianą), mi odpowiadało, niektórzy mogą marudzić - może dzięki takiemu wysyceniu piwo nadaje się do dłuższego leżakowania? [4]
          Opakowanie: Mi bardzo odpowiadają etykiety Doktorów, ładne, czytelne i schludne, mały minus za to, że daltoniści mogą mieć problem z rozróżnieniem poszczególnych gatunków na pierwszy rzut oka [4.5]
          Uwagi: Bardzo przyjemne w odbiorze Double IPA, z solidną, aczkolwiek bardzo przyjemną i ładnie skomponowaną goryczką i pięknym aromatem. Brawo!

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
            Piana: Bardzo wysoka, trwała. Super. [5]
            Zapach: Niezbyt silny, słodkawy, owoce tropikalne. [4]
            Smak: Wyraźnie słodowy, mało urozmaicony, niezbyt silna, grejpfrutowa chmielowość i takaż goryczka, raczej średnia/wysoka, choć dość długa. Na koniec czuć trochę alkohol i jakby przypieczoną skórkę od chleba. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: W stylu Doktorków. Mi się podoba, nie jest przekombinowane. [4.5]
            Uwagi: Za bardzo double, za mało IPA. Słodowość przytłacza to piwo, brakuje mu chmielowego charakteru w smaku. Goryczka jest wyraźna, ale na szczęście nie przechmielili go. Jednak smak jak na IPA jest jednak zbyt słodowy.
            Po ogrzaniu dochodzą jakieś dziwne roślinne posmaki - trawa? Groszek? Ciężko zidentyfikować, ale jest dość wyraźne.

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowo miedziany, mętny [4.5]
              Piana: Obfita, beżowa, zostawia duże części piany na szkle, niestety stopniowo opada. [4]
              Zapach: W porównaniu do innych piw z DB, tutaj aromat jest mniej intensywny. Jednak czuć wyraźny cytrusowo żywiczny zapach, w oddali delikatny miód. [4.5]
              Smak: Alkohol praktycznie w ogóle nie wyczuwalny, jak na tę moc piwo szybko (za szybko) znika ze szklanki. Intensywna ziołowo grefprutowa goryczka, po chwili słodowa podbudowa z lekkim karmelem w tle. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza [4]
              Opakowanie: Opakowania Doctor Brew mają swój oryginalny styl. Co tu dużo pisać, świetnie się prezentuje. [4.5]
              Uwagi: Kolejne udane piwo od Doctor Brew, tak trzymać.

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, zmętnienie zależy od wymieszania drożdżowego osadu. [5]
                Piana: Drobna, obfita, osadza się na szkle, całkiem spora warstwa utrzymuje się do samego końca. [5]
                Zapach: Bez wymieszania osadu początkowo jest delikatna słodowość współwystępująca z lekką siarką i owocowymi aromatami od drożdży. Po wymieszaniu jest zdecydowanie lepiej, pojawia się chmielowy aromat a estrowa owocowość przybiera na sile. [4]
                Smak: Podobna sytuacja jak z aromatem. Po nalaniu piwa bez wymieszania zwraca uwagę lekko kwaskowy smak z wyraźną lecz trochę garbnikową goryczką. Po wymieszaniu osadu smak staje się treściwszy, bardziej wyczuwalna jest słodowa podbudowa, czuć alkoholowe rozgrzewanie w żołądku. Zdecydowanie smakuje lepiej. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, mogło by być delikatnie większe. [4]
                Opakowanie: Stylistyka typowa dla Dr Brew, by nie powiedzieć już nudna. Brązowy kolor czcionki z nazwą piwa pogarsza sprawę. [3.5]
                Uwagi: Okazuje się, że po wymieszaniu osadu piwo staje się zdecydowanie smaczniejsze.

                Moja ocena: [4.325]
                Attached Files
                Last edited by docent; 15-12-2014, 18:26.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  A przy okazji, dlaczego to piwo jest przypisane do gatunku "Alt"
                  Last edited by docent; 16-12-2014, 05:12.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    A przy okazji, dlaczego to piwo jest przypisane do gatunku "Alt"
                    Bo tak się wcisnęło
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      popr.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn, zmętnione. Mnóstwo paprochów. Drożdże? Chmieliny? [3.5]
                        Piana: Trwała, zbita, brudnobiała. Bardzo ładnie krążkuje na szklance. [4.5]
                        Zapach: Mocno rozwodniona żywica plus słodkawo-miodowy plus lekkie warzywka na parze. Nie jest dobrze. [3]
                        Smak: Bardzo przeciętne piwo z serii 'dopić i bezpowrotnie zapomnieć'. Przez miodowo-karmelową słodycz przebija rozmydlona goryczka i chlebowa skórka. Poza tym alkohol. Nie jest to podła mieszanka, ale nie można jest również opisać jako względnie smaczna. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie do niskiego, co odbieram na plus. [4.5]
                        Opakowanie: Kolorystyka kojarzy się ze stoutami i czekoladą, a zawartość to niedorobione IPA. Jest lekka sprzeczność. Poza tym chętnie przeczytałbym np, że piwo zawiera osad i paprochy i sugerujemy nalewać powoli. Zamiast tego jest: zanurkuj językiem i uwolnij pragnienie. Kto wam to pisze? Młodszy brat, co powtarza klasę w gimnazjum? [2.5]
                        Uwagi: Nie wiem, czy mam pecha do wypustów Dr Brew, ale to drugie po Kinky Ale piwo, które wypełniło szklankę paprochami nierozpuszczalnymi w wodzie i niepodatnymi na wyższą temperaturę. Po paru minutach opadły na dno i zaległy jak malutkie Kurski. Ani to smaczne, ani estetyczne.

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • Vortex
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 153

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztyn, trochę mętne [4]
                          Piana: kolor beżowy, bo nalaniu całkiem obfita, redukcja raczej powolna, na koniec oblepione już tylko brzegi szklanki. [4.5]
                          Zapach: na pierwszym miejscu chmiele, wyczuwalne także nuty cytrusowe, jakby lekka nuta iglaków w tle. [4.5]
                          Smak: bardzo pozytywnie, dominacja chmieli, intensywna goryczka, która nie zalega, dało się wyczuć także owoce cytrusowe. I tu przychylam się do opinii, że moc trunku jest w tym piwie w zasadzie nie wyczuwalna, jak na 8% szybko wypływało ze szklanki. [4.5]
                          Wysycenie: średnie, w normie [4]
                          Opakowanie: utrzymana w konwencji Doctora. Brązowa czcionka na czarnym tle trochę mało czytelna. [3.5]
                          Uwagi: bardzo fajna pozycja, warto będzie do niej wrócić.

                          Moja ocena: [4.4]

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnozłoty, jasnobursztynowy, zmętniony. [4]
                            Piana: średnio obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale dość wolno opada. [4]
                            Zapach: solidna dawka amerykańskiego chmielu, cytrusy, żywice, owoce tropikalne, jest też trochę multiwitaminy. [4.5]
                            Smak: średnia pełnia słodowa, skontrowana sporą goryczką chmielową o charakterze cytrusowo, żywicznym. [4]
                            Wysycenie: średnie do niskiego, pasuje, nie zapycha. [4.5]
                            Opakowanie: jak to u Doctor Brew, czysto, przejrzyście i nawet ładnie. [4]
                            Uwagi: warka do 04.05.2015.

                            Moja ocena: [4.2]
                            Last edited by rafael52; 10-03-2015, 00:20.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Zmętniona pomarańcza. [4]
                              Piana: Biała jak resztki śniegu w moich lasach. Wysoka, trwała... jak na wysoki poziom alkoholu, który czasem ją zabija jest super. Przylepia się do ścianki szkła podobnie jak jogurt. [5]
                              Zapach: Solidna dawka amerykańskiego chmielu, ale tylko w dwóch warstwach. Zapach jest słodki, tropikalnych owoców, trochę jak napój multiwitaminowy. Drugi rodzaj chmielu to cytrusy, ale są to raczej mandarynki i pomelo. Brakuje natomiast żywicy, ale patrząc na skład chmieli to nie jestem zdziwiony. [4]
                              Smak: Piwo jest słodowe, wręcz słodkie jak w głównym aromacie. Goryczka jednak też jest, czuć ją wyraźnie, ale pije się to piwo jak zdradliwy, słodki drink. Tu wreszcie wyczułem jakiegoś iglaka, a jego bardzo lubię, tym bardziej, że mam ich pełno za oknem. Alkoholu nie czuć. Piwo weszło gładko. [4]
                              Wysycenie: Jest średnie. Ja wolałbym trochę niższe. [3.5]
                              Opakowanie: Typowy Doktor, papier bardzo dobry, morskiej opowieści nawet nie czytałem, chyba starzeję się... [3.5]
                              Uwagi: W tym stylu wypiłem już niejedno piwo, ale nie przypominam sobie tak słodkiego. Zaznaczam jednak, że goryczka jest też tu wyraźnie obecna.
                              Piwo z datą do 04.06.2015. Smakowało mi.

                              Moja ocena: [4.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎