Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Czerwony Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Czerwony Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zaskakujące! Czerwony. [5]
    Piana: Na początku ładna i raczej wysoka, drobna, opadając (z przeciętną prędkością) osadza się gdzieniegdzie na szkle. [4]
    Zapach: Mocno słodowy, karmelowy, chmielowy. Nawet intensywny. [4]
    Smak: Cóż... Jest to smaczny lager. Jest słodowość, trochę karmelu (ale nie za dużo), nawet przyjemna goryczka. To piwo jest takie... Zwykłe. Ale smaczne. [4]
    Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Ten miś trochę przerażający. Informacji niestety niezbyt dużo. [4]
    Uwagi: Bardzo podoba mi się kierunek, w którym idzie Gościszewo - w przeciwieństwie do takiego np. Ciechana. Jakość raczej wysoka (acz zdarzają się wpadki), coraz ciekawszy design, eksperymenty. Ciekawe, na ile to zasługa AleBrowaru, a na ile po prostu wskoczenie do pociągu z tabliczką "piwna rewolucja"?

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciekawe, na ile to zasługa AleBrowaru, a na ile po prostu wskoczenie do pociągu z tabliczką "piwna rewolucja"?
      Może po prostu nowego dyrektora d/s produkcji
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
        Może po prostu nowego dyrektora d/s produkcji
        Możesz napisać coś więcej? Nie znam sprawy

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Michał Saks.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbata. [5]
            Piana: Beżowa o średniej gęstości, utrzymująca się ponad 5 minut. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [4]
            Zapach: Niezbyt złożony ale za to bardzo przyjemny. Jest lekka słodowa baza i dość intensywny aromat chmielowy z nutami cytrusowymi. [4]
            Smak: Słód oraz bardzo delikatny karmel przemieszany z nutami trawiasto-cytrusowymi. Jest też trochę posmaków słodkich dojrzałych owoców. Goryczka dobrze wyczuwalna, zaokrąglona i bardzo przyjemna. Gdybym pił to piwo w ciemno długo bym się zastanawiał czy to jest na prawdę lager. [4.5]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
            Opakowanie: Fajna, stylowa etykieta w ciekawej kolorystyce. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.25]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
              Michał Saks.
              No proszę, nie wiedziałem. Fajnie!

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Foto...
                Attached Files
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: rubinowo-bursztynowy [5]
                  Piana: jasnobeżowa, drobna, zwarta, opada bardzo powoli, zostaje do końca w szkle, osadza się na drobna firanką [4]
                  Zapach: słaby ale miły, słodowo-owocowy [3.5]
                  Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna chmielowa goryczka z odrobina pestkowej wytrawności, do tego lekkie owocowe akcenty i fajna słodowa podbudowa, całość smaczna i nieźle zbalansowana, momentami leciutkie landrynkowe nuty psujące ogólny smak [4]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: misiowato-dziecinna etykieta sugerująca piwko dla dzieci nie podeszła mi ale sam projekt jest ok [4]
                  Uwagi: piwo w porządku, wypite z przyjemnością, warte powtórki

                  Moja ocena: [3.925]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 29-12-2014, 19:53.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy klarowny. [4]
                    Piana: Kremowa, grubobąblasta, krótkotrwała - skucha... [2]
                    Zapach: Słód, chlebek, karmel, lekki susz owocowy (muśnięcie ). [4.5]
                    Smak: Subtelna goryczka, ślad suszu, słód karmelowy, delikatny posmak orzechowy. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Dość charakterystyczna eta w tonacji okołoświątecznej. Nie bardzo wiem, o co z tym misiem w skarpecie chodzi. No..., chyba, że to Micho in the Socks (czyli Michał Saks) . [3.5]
                    Uwagi: Ech, takie kontrrewolucyjne piwo to miód na moje kubki smakowe w Nowy Rok... .

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardziej ciemny bursztyn niż czerwony, może przy mniejszym zmętnieniu (które jest powyżej średniego) było by czerwone. [4]
                      Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, średnio zdobi szkło, niezbyt trwała. [4]
                      Zapach: Intensywność nieco powyżej średniej. Słodowy, zbożowy i chmielowy (w ziołowym stylu). [4.5]
                      Smak: Piwo jest dość słodkie, mogło by być zdecydowanie bardziej wytrawne. W smaku podobnie jak w zapachu słodowo-zbożowe. Goryczka (jak na lagera) powyżej średniej, przyjemnie zaznaczona. Nieźle pijalne. [4]
                      Wysycenie: Nieco powyżej średniego. Dobrze pasuje, ale nie zapycha. [5]
                      Opakowanie: Śmieszna etykieta. Jeszcze "stara", ale na dobrej jakości papierze. Standardowo brak pełnego składu. [4]
                      Uwagi: Warka z datą do 27.02.2015. Dość słodkie ale z przyjemnie zaznaczoną goryczką. W smaku podobne do Gościszewskich lagerów.

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czerwony, zmętniony. [4.5]
                        Piana: średnio wysoka, drobno pęcherzykowa, niezbyt trwała. [3.5]
                        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, słód, owoce i karmel. [4]
                        Smak: słodowy, lekko karmelowy i owocowy posmak. Goryczka jest niewielka i dość przyjemna. Piwo jest niezbyt treściwe i miałem wrażenie lekkiej wodnistości. [3.5]
                        Wysycenie: średnio wysokie. [4]
                        Opakowanie: etykieta nie przypadła mi do gustu, kapsel firmowy. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Miedziany wchodzący w czerwień, opalizujący.
                          Piana: Koloru złamanej bieli, gęsta, obfita, trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
                          Zapach: Słodowo-karmelowy z ziołowymi nutami chmielowymi. Czysty, rześki.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość z nutami karmelowo-tostowymi, a nawet lekko czekoladowymi. Szczypta kwaskowatości. Goryczka dosyć niska.
                          Wysycenie: Średnie.
                          Ogółem: Trochę mdłe i zbyt słodowe bez żadnej wyraźnej kontry. Zapach zapowiadał się bardzo dobrze, trochę chmielowo, rześko, a smakowo coś poszło nie tak. Tragedii nie ma, ale piwo do wypicia i zapomnienia.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Herbaciany, klarowne. [4.5]
                            Piana: Obfita, kremowa, oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni. [4]
                            Zapach: Słodowy, tostowy z nutką miodową czy słodko-owocową gdzieś w tle. [4.5]
                            Smak: W miarę słodkie, karmelowe - dobrze skontrowane średnio intensywną goryczką. [4]
                            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4]
                            Opakowanie: Ładna eta, firmowy kapsel, info mogłoby być dokładniejsze. [4]
                            Uwagi: Bardzo przyjemne, dopracowane piwo. Dobre do smakowania nie do wypicia 'na raz'.

                            Moja ocena: [4.2]
                            Attached Files
                            Last edited by Dzoshu; 18-01-2015, 23:06.

                            Comment

                            • pavlo11111
                              Member
                              • 11-2014
                              • 78

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Rubinowy; klarowny [5]
                              Piana: Całkiem niezła, drobne pęcherzyki, niezbyt trwała ale próbuje nawet zdobić szkło, łatwa do pobudzenia. [4]
                              Zapach: Słód, lekkie owoce, nuty chlebowe, czuć też karmel; przyjemny i w miarę intensywny zapach [4.5]
                              Smak: Mocna podbudowa słodowa, z którą ładnie komponują się nuty owocowo karmelowe; wyczuwalna również przyjemna goryczka [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie [4]
                              Opakowanie: Bez szału, inne etykiety Gościszewa zdecydowanie lepsze [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.2]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎