Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Cechowe stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W świetle ledowych żarówek - bardzo ciemny rubin. [4.5]
    Piana: Na początku wysoka, jednak opada bardzo szybko do cienkiego kożuszka. Beżowa, raczej drobna. [3]
    Zapach: Kawa, paloność, anyż, lukrecja (myślałem, że to tylko moje skojarzenie, ale nawet napisali o tym na opakowaniu), ale ogólnie aromat mało wyraźny. Aaaaa, przeczytałem dopiero po powąchaniu - tu jest dodatek ekstraktu z lukrecji i anyżu. [3.5]
    Smak: Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Na pewno nie jest to stout (tym bardziej, że to piwo dolnej fermentacji), ale jako ciemny lager wypada nawet dobrze. Jak nie przepadam za lukrecją i anyżem, tak tutaj fajnie pasują. Posmaki kawowe, gorzka czekolada, palone. Goryczka niska. [4]
    Wysycenie: Nawet nieco wyższe by pasowało. [4.5]
    Opakowanie: Fajnie, że opis na opakowaniu jest w miarę normalny, a nie jakieś bzdury o wielowiekowej tradycji. Chociaż z tym smakiem zbliżonym do stoutów imperialnych nieco przesadzili. No i jeszcze jedno - napisali, że jest mocą zbliżone do... Stoutów bałtyckich i porterów. Hmmm. Skład w miarę dokładny. [4]
    Uwagi: Muszę przyznać, że spokojnie mógłbym wypić kilka tych piw z rzędu nie płacząc nad jego jakością. A w cenie 3 zł (czy ile tam kosztowało) - rewelacja.

    Moja ocena: [3.8]
    Last edited by WojciechT; 13-12-2014, 19:39.

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #3
      Nie wierzę, że zobaczyłem ocenę prawie 4 za to "piwo".
      Nuty ciemnych słodów są tutaj w całkowitym odwrocie (ledwo wyczuwalne), a dominuje (w aromacie i smaku) alkohol oraz ścierowo-słodowo-niewiadomoco znane z marketowych, mocnych lagerów VanPura.
      Max dla tego piwa to 2/5, jest okropne.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Alkohol? Właśnie kończę szklankę i nie wyczuwam w nim żadnego alkoholowego posmaku, a jestem na to wyczulony i na pewno bym nie przeszedł nad tym do porządku dziennego. Jedyna moja uwaga, że ta lukrecja po jakimś czasie zaczyna mnie męczyć - ale, jak wspomniałem wcześniej, nie za bardzo ją lubię. Nie wiem, może próbowaliśmy innej warki? Moja do 5.12.2015. A może to inna partia, nawet jeśli data ważności jest ta sama? Mam odczucia na tyle różne od Twoich, że to raczej nie było to samo piwo.
        Last edited by WojciechT; 13-12-2014, 19:49.

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Hmm ... może tak jak w przypadku innych piw, drugi koniec polski = inny browar? To, które piłem to praktycznie VIP (Łomża) z jakimś słodem barwiącym i tyle.
          Last edited by zohan666; 13-12-2014, 21:37.

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            To piwo koło stouta nawet nie stało...
            W kategorii aromatyzowanych ciemniaków zupełnie poprawnie, wyczuwalny anyż i lekka lukrecja. Alkohol obecny, ale nie na pierwszym planie. Natomiast w kategorii stoutów, Cechowe otrzymuje ode mnie 1
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #7
              Trudno to nazwać stoutem, zapach porównywalny z tatrą za 1,50zł z śladowymi ilościami paloności i anyżu.
              W smaku to samo dominuje nieprzyjemna alkohowość i lekki karmel, nie ma praktycznie goryczki chmielowej, czekolady ani paloności

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Piana: jest i zaraz jej nie ma. Po chwili wygląda jak szklanka z colą
                Zapach: prawie pusto. Ledwo wyczuwalna nuta ciemnego chleba (pumperniklu) Anyż na granicy percepcji. Lekki powiew coli

                Smak: sorki Wojtek :] ale muszę
                Muszę przyznać, że jestem
                NEGATYWNIE
                zaskoczony
                :]
                Na pewno nie jest to stout (tym bardziej, że to piwo dolnej fermentacji), ale jako ciemny lager wypada
                też słabo. Smakuje jak rozwodniony leciutki ciemniaczek z koncernową pustawą końcówką. Alkohol nie wyczuwalny

                Wysycenie: średnie ku niskiemu, ujdzie
                Opakowanie: po za pierdoletami o dolnym stoucie z mega dodatkami jest znośnie. troszkę za mało wyróżnia się od pszenicznego brata czy busztynowo rześkich kuzynów z "okocimia"

                Uwagi:
                Muszę przyznać, że spokojnie mógłbym
                je wylać do zlewu gdyby pieruńsko nie chciało mi się wtedy pić. Szkoda tych 3zł.
                Nie jest to obrzydliwe piwo. Ono jest tylko obrzydliwie nijakie
                warka chyba coś jakaś długa. Połowa 2015r a może nawet koniec roku ? nie wiem, nie zapisałem,a butelka szybko opuściła moje progi

                UWAGI II:
                KOD KRESKOWY 5 900535 00934
                Numer seryjny 1630LE185914339
                Last edited by dlugas; 14-12-2014, 10:53.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piana: jest i zaraz jej nie ma. Po chwili wygląda jak szklanka z colą
                  Zapach: prawie pusto. Ledwo wyczuwalna nuta ciemnego chleba (pumperniklu) Anyż na granicy percepcji. Lekki powiew coli

                  Smak: sorki Wojtek :] ale muszę
                  NEGATYWNIE :] też słabo. Smakuje jak rozwodniony leciutki ciemniaczek z koncernową pustawą końcówką. Alkohol nie wyczuwalny

                  Wysycenie: średnie ku niskiemu, ujdzie
                  Opakowanie: po za pierdoletami o dolnym stoucie z mega dodatkami jest znośnie. troszkę za mało wyróżnia się od pszenicznego brata czy busztynowo rześkich kuzynów z "okocimia"

                  Uwagi: je wylać do zlewu gdyby pieruńsko nie chciało mi się wtedy pić. Szkoda tych 3zł.
                  Nie jest to obrzydliwe piwo. Ono jest tylko obrzydliwie nijakie
                  warka chyba coś jakaś długa. Połowa 2015r a może nawet koniec roku ? nie wiem, nie zapisałem,a butelka szybko opuściła moje progi

                  UWAGI II:
                  KOD KRESKOWY 5 900535 00934
                  Numer seryjny 1630LE185914339
                  Luzik, nie będę bronił tego piwa jak niepodległości, nie płacą mi za to

                  Niemniej chyba kupię jeszcze raz, bo dziwna sprawa.

                  Numer seryjny miałem inny - końcówka ta sama, ale początek 2231.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Ja wierzę, że Ci smakowało :] możliwe, że warzą w dwóch browarach, albo mi takie "cieniutkie szwarcbiry" totalnie nie podchodzą (choć piłem i takie 4% i jakoś wchodziły

                    Trzeba będzie się zainteresować rozkodowaniem cyferek/literek na Van Purach
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Zdjęcie:
                      Attached Files

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Przecież to jest Brok Stout !
                        Zastanawiam się, kto umieścił to piwo pod Van Purem?
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • jaw7
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 173

                          #13
                          to nie jest piwo ,to ciecz zabarwione na brązowo,zakupione przypadkowo wylane do zlewu ,szkoda czasu na ocenę ,zero

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przecież to jest Brok Stout !
                            Zastanawiam się, kto umieścił to piwo pod Van Purem?
                            skąd ta pewność?
                            pytam z ciekawości nie z przekory


                            --------edycja------
                            Parametry się zgadzają
                            Skład też

                            no to chyba jednak BROK
                            Last edited by dlugas; 14-12-2014, 15:04.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przecież to jest Brok Stout !
                              Zastanawiam się, kto umieścił to piwo pod Van Purem?
                              Brok to Van Pur, więc skąd pewność że warzyli to piwo w Koszalinie ?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎