Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Cechowe pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnożółty, nieprzenikniony. [5]
    Piana: Bielutka, wysoka, drobnopęcherzykowa, zbita i raczej trwała. [4.5]
    Zapach: Banany, goździki, klasyka. Niezbyt intensywny. Wąchane wprost z butelki zajeżdża delikatną apteką. Ze szklanki bardziej bandaż. [3.5]
    Smak: Weizen raczej w typie kwaskowatych i wodnistych, niż treściwych, słodowych, chlebkowych czy bananowych. Nawet jak na hefe-weizena mało się tu dzieje. [3.5]
    Wysycenie: Wysokie, w porządku. [5]
    Opakowanie: Rewelacyjna to ta etykieta nie jest, ale fatalna też nie. Chociaż te szyszki chmielu to chyba z Czarnobyla, że takie wielkie. [4]
    Uwagi: Nie ma tragedii, w sumie piwo jest nawet smaczne, ale na pewno nie jest to najlepszy "pszeniczniak" jaki piłem.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Najgoszy pszeniczniak w moim życiu.
      Pierwsze co w nim wyczułem to zgnite jajo które znikło po kilkudziesięciu sekundach, potem piwo jest zdominowane przez goździki i drożdże.
      Zapach drożdży który normalnie jak najbardziej lubie. w tym piwie jest wyjątkowo nieprzyjemny, odrzucający.
      Piwo mocno wysycone, smak tak jak i zapach niezbyt przyjemny, smak drożdży zalega bardzo długo, oprócz tego czuć trochę alkohol.
      Piwem tym odbijało mi się przez pół dnia co nie pozostawiło mi zbyt dobrych wspomnień...
      Last edited by Pess09; 14-12-2014, 00:56.

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnożółty, wpadający w lekki miód, mętny. [4.5]
        Piana: Niezła - dość obfita i gęsta, można popracować nad trwałością. [4]
        Zapach: Tu zdecydowanie dominują nuty słodowe nad bananowo-goździkowymi. [2.5]
        Smak: Zbyt dużą wodnistość i słodowość, za mało typowo weizenowych posmaków. [3]
        Wysycenie: Dobre. [4.5]
        Opakowanie: Dość gustowne, minus za goły kapsel. [4]
        Uwagi: Drugie podejście "Biedronki" do pszenicznika i... Cóż - nie było tragicznie, ale tęsknota za "Leżajskiem Pszenicznym" pozostała.

        Moja ocena: [3.125]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Są butelki?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Zdjęcie (nie ma na nim kapsla, ale jest "goły", więc nic straconego):
            Attached Files

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              No tragedii ni ma... da się wypić.

              To taka słodkawa lekka pszenica... u mnie piana słaba a reszta podobnie jak pisali inni.
              Jeżeli szukać porównania z "markowymi" pszenicami to raczej szkoda czasu.

              Myślę że też cena będzie blokować szybkie zejście z Biedry bo to 3 zł bez grosza bodaj.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladozłoty, zmętniony, opalizujący. Trochę blady, ale może być. [3.5]
                Piana: Biała, wysoka, bardzo drobna, sztywna, dość trwała. [4]
                Zapach: Drożdże, banan, goździki delikatne. Może mało subtelny, ale zdecydowanie poprawny. [3.5]
                Smak: Goryczka, lekki, grejpfrutowy kwasek, zbożowy posmak chleba, banan - naprawdę przyzwoicie . [3.5]
                Wysycenie: Pszenicznie optymalnie wysokie. [4]
                Opakowanie: Goły złoty kapsel, niezłe wzornictwo i przyzwoita jakość wykonania. [4]
                Uwagi: W tej kategorii cenowej - porządna (niezawstydzająca ) pszenica. Rewolucjoniści i inni kraftersi - uczcie się!

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnożółty lub blady pomarańcz, nieco zbyt blady. Zmętnienie spore, ale nie najwyższe. [4]
                  Piana: Piwo pieni się bardzo obficie, piana jest gęsta i sztywna. Śnieżnobiała, bardzo zwarta. [4]
                  Zapach: Aromat intensywnie goździkowy, bananowy, wszystko na swoim miejscu. Bananów po ogrzaniu zdecydowanie więcej. W tle nutka chlebowa. [4]
                  Smak: Nuta chlebowa, w tle lekko goździkowe i drożdżowe smaczki, trochę słodyczy. Niezbyt treściwa, ale ogólnie poprawna pszenica. [4]
                  Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Zółta etykieta, brak danych o miejscu uwarzenia - a chyba to piwo zostało wyprodukowane w Łomży, jak pozostałe weizeny ze stajni VP. Goły złoty kapsel. [2.5]
                  Uwagi: W sumie piwko ok, trudno się do czegoś przyczepić.

                  Moja ocena: [3.975]
                  ♪♫

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Wyjątkowo kwaśna pszenica, ze słabą pianą, i nie jest to na pewno klon Łomży pszenicznej (a troszkę tego się spodziewałem)

                    Lepsza niż ich niepijalny "stout", ale i tak raczej nie będę powtarzał, nawet za to 2,99
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółte-słomkowe, mętne [3]
                      Piana: Bardzo drobna, biała i trwała, perłowa, jestem zadowolony [4]
                      Zapach: Goździki, drożdże, słód [3]
                      Smak: przez chwilkę banan lecz pózniej dziwna kwaskowość taka rozwodniona i nieprzyjemna, gozdziki, lekka goryczka - minimalna, delikatny chmiel, bardzo aromatyczne [2.5]
                      Wysycenie: Poprawne, wysokie [3]
                      Opakowanie: Proste bez wodotrysków, kapsel bez nadruku [2]
                      Uwagi: UWAGI:

                      Kupione w "Stonce"
                      Warka: 02.09.2015r
                      2253LA106214340

                      Było by dobrze tylko ta kwaskowatość !!!!!!!! nie wiem z czego wynika i czy było zamierzone ale przez to jest dla mnie przekreślone. Gdyby tej ewidentnej wady nie było mogło by być całkiem niezłe. Bardzo aromatyczne Piwo gdzie wyrażnie wyczuwam gozdziki, banany, drożdze i słód.

                      Czy spróbowałbym jeszcze raz ? mysle że gdyby producent zlikwidował by tą dziwną kwaskowatość to TAK w przeciwnym razie NIE. Piwo na pewno ma potencjał.

                      Moja ocena: [2.85]

                      Comment

                      • badejza
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 277

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bladożółty, mętny. Można rzec - mieszanka białego i złotego. [4.5]
                        Piana: Obfita. Drobne i średnie pęcherzyki. Nie opada szybko. [4.5]
                        Zapach: Lekki banan, lekki słód. [3]
                        Smak: Piwo kwaskowate, lekko goryczkowe. Typowy smak pszenicy, ale nie jest jakiś porywający, ale, co by nie mówić, jest odpowiedni. [4]
                        Wysycenie: Niskie. [3]
                        Opakowanie: Jest podany pełny skład, alkohol, ekstrakt. Jest też opis piwa, przyznanie się, że jest to hefeweizen. Czyli pełen opis jest, estetyka też na plus. [5]
                        Uwagi: Dobra pszenica. Jak na polskie warunki i cenę (2,99 zł) warta uwagi. Oby tylko nie miała wahań formy.
                        Warka 03.12.2015

                        Moja ocena: [3.725]
                        Chamstwo w państwie, Panie.

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Złoty, mętny.

                          Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.

                          Zapach: Goździki, banany. Nieźle zbalansowane.

                          Smak: Treściwość średnio niska do średniej. Zbożowa słodowość, trochę bananów, trochę goździka, lekki kwasek. Goryczka niska.

                          Wysycenie: Wysokie.

                          Ogółem: Szału nie ma, ale tragedii też nie. Dosyć poprawy hefe-weizen.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • MrGodiva
                            Member
                            • 11-2014
                            • 56

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: kolor piwa pszenicznego ale lekko blady, mętny [3.5]
                            Piana: Jak na pszenicę to kiepsko, nie oblepia szkła, szybko zanika do koronki [2.5]
                            Zapach: Dominuje w zapachu słodowość. W tle jeszcze jakiś cytrus i goździk [2.5]
                            Smak: Po pierwsze: duże rozwodnienie, po drugie zbyt dużo gożdzików. Poza tym nuty drożdżowe, duża kwaskowość, lekkie cytrusy. Finisz to już sam goździk [2.5]
                            Wysycenie: Nawet jak na pszenicę - za duże [2]
                            Opakowanie: Goły kapsel, etykieta kiepska. Podstawowe informacje o składnikach obecne [2.5]
                            Uwagi: Goździki pozostały w moich ustach na gługo po tym jak zakończyłem przygodę z cechowym pszenicznym. Duże rozwodnienie dodatkowo nie poprawia mojej oceny tego piwa. Na pewno już do niego nie wrócę

                            Moja ocena: [2.525]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnożółte, mętne [5]
                              Piana: bardzo obfita po nalaniu, biała, drobna, dość szybko opada do ok 1cm kożuszka [3.5]
                              Zapach: słaby, cytrusowo-zbożowy [3.5]
                              Smak: dość lekkie, łagodne, w smaku dominuje lekko kwaskowaty posmak cytrusowy, (bardziej przypomina sztuczny niż naturalny), dopiero w tle delikatne nuty pszeniczno bananowe [3]
                              Wysycenie: ciut za duże [4.5]
                              Opakowanie: średniej urody etykieta ale charakterystyczna, gładki, zloty kapsel [2.5]
                              Uwagi: Przeciętne piwo, do wypicia i zapomnienia

                              Moja ocena: [3.375]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 02-05-2015, 12:45.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎