Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Cicha Noc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Cicha Noc

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    #2
    Nooooo i to jest właśnie piwo świąteczne - nie to, co coca cola od Kormorana.
    Barwa czarna, niemalże zupełnie nieprzejrzysta. W zapachu przede wszystkim pomarańcze i przyprawy. Smak - skórka pomarańczy, jakieś delikatne pałętanie się cynamonu, ogółem słodko i na finiszu lekka goryczka, jakby śliwkowo-miodowa. Wysycenie - specjalnie nalewałem zupełnie bez piany więc zbyt wysokie.
    Etykieta krzywo naklejona, podarta i upierdzielona, poza tym bardzo ładna - śnieg, domek, słupy z linami do...suszenia tytoniu? No chyba, że chmielu, ale pierwsze widzę. Ogółem - cicha noc.
    Podobno w składzie jest kakao - mogli go nie żałować, podobnie jak cynamonu.
    Warka do 11.06.15., pasteryzowane, niefiltrowane - całkiem spoko piwko, można powtórzyć...za rok
    Last edited by Wujas; 18-12-2014, 19:48.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. [5]
      Piana: Nieprzesadnie wysoka, ale dosyć trwała, beżowa, zbita, osadza się na szkle. [4]
      Zapach: Złożony, ciekawy, zaskakujący. Przede wszystkim skórka pomarańczy, miód, palone słody, kawa, czekolada, imbir, cynamon. No tak, przypraw nie żałowano. [4.5]
      Smak: I znowu pierwsze skrzypce gra skórka (gorzkiej) pomarańczy. Przyprawy są najbardziej wyczuwalne, ale i słodowość, i nawet lekka goryczka się też przebijają. [4]
      Wysycenie: Jak dla mnie za niskie. [4]
      Opakowanie: Sama etykieta mi się średnio podoba, do tego na kontrze tradycyjnie informacje mało czytelne. Skład dokładny. [4]
      Uwagi: Fajne, lubię czasem napić się czegoś z mnóstwem "dziwnych" przypraw i w tym sensie egzotycznego, ale jak dla mnie jednak słodycz i ta pomarańcza są za mocne.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • DonCarlo
        Member
        • 02-2014
        • 55

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnobrunatne, nieprzejrzyste [5]
        Piana: najsłabszy element tego piwa, nie chce się tworzyć, zostaje grubopęcherzykowa obrączka, trochę lepiej jest po zamieszaniu [2]
        Zapach: bardzo intensywny aromat skórki pomarańczowej, śliwki albo rodzynki w czekoladzie, niespotykany, znajdująca się w składzie wanilia raczej niewyczuwalna, przykryta lub zmieszana z innymi aromatami [5]
        Smak: w smaku bardzo intensywnie pomarańcza, lekka słodycz pomieszana ze słodami palonymi, czekoladowymi i cynamonem, raczej wytrawne, goryczka niska ale wyczuwalna, brakuje może trochę pełni [4.5]
        Wysycenie: niskie, trochę utrudnia tworzenie piany [4]
        Opakowanie: dość skromna etykieta, krzywo naklejona, ale obecne kompletne informacje na kontrze [4]
        Uwagi: bardzo dobre, oryginalne piwo, wszystko ze sobą gra, mogłoby być trochę więcej ciała

        Moja ocena: [4.4]

        Comment

        • dzazder
          Junior
          • 09-2014
          • 3

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemna barwa, nieprzejrzysta. [5]
          Piana: Szybko opadająca, średnioziarnista, zostawia ślad na szkle. [3]
          Zapach: Jest coś w tym zapachu, co mi się bardzo podoba, prawdopodobnie to miód. [4.5]
          Smak: W smaku nieco płytkie. Moim zdaniem miód przykrył pozostałe składniki. Ale daje bardzo fajny posmak i mi się podoba. [4.5]
          Wysycenie: Dla mnie idealnie. [5]
          Opakowanie: No naprawdę bez szału. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Średnio intensywna, oblepia szkło, osadza się warstewką na powierzchni. [4]
            Zapach: Nuta pomarańczy, poza tym niewiele. [3.5]
            Smak: Miodowe na wstępie, później pojawia się pomarańcza i czekolada ze słodko-gorzkim finiszem. Galaretka pomarańczowa w czekoladzie. [4]
            Wysycenie: Niskie, ok. [4]
            Opakowanie: Ładny obrazek, dokładne info. [4]
            Uwagi: Ciekawe, nietypowe.

            Moja ocena: [3.85]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 30-12-2014, 23:57.

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              W aromacie czuć pomarańczę, śliwki i przyprawy. W smaku głównie słodkie, z nieco cierpkim finiszem, pomarańcza, cynamon, na początku nieco miodowe. Całkiem ciekawe, ale dla mnie na początku za słodkie, za to dziewczynie bardzo smakuje

              Comment

              • pavlo11111
                Member
                • 11-2014
                • 78

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemno-brunatne; nieprzejrzyste [4.5]
                Piana: Ładnie zdobi szkło, dosyć długo utrzymuje się na piwie, chociaż nie jest obfita; łatwo ją wzbudzić [4.5]
                Zapach: Z butelki śliwka, po przelaniu do szkła pomarańcza. Wyczuwalna też lekka miodowość [4]
                Smak: Piwo słodko-pomarańczowe w smaku, czuć też miód. Nie jest jednak przesadnie słodkie. Goryczki w zasadzie brak [3.5]
                Wysycenie: Odpowiednie [5]
                Opakowanie: Klimatyczne i świąteczne, chociaż jak dla mnie czegoś mu brakuje [3.5]
                Uwagi: Piwo na pewno ciekawe, dobre połączenie śliwki i pomarańczy, plus za to że nie jest przesadnie słodkie.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                  Piana: biała, szybko znika [3]
                  Zapach: bardzo intensywna skórka pomarańczy, trochę piernika [4]
                  Smak: podobnie: skórka pomarańczy, średnia słodycz, w ustach pozostawia gorzką czekoladę i delikatną goryczkę; trochę mało piwne w smaku, ale niezłe [4]
                  Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: etykieta niezbyt wyszukana, ale mnie przypadła do gustu; plus za dużo informacji o piwie [4.5]
                  Uwagi: Nie nazwałbym tego piwa "fenomenalnym", a czytałem takie opinie w sieci. Trzeba lubić słodkie piwa, tu jest też mnóstwo skórki pomarańczowej. Jak na świąteczne piwo jest ok, ale nic ponadto.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny nieprzejrzysty, bez przebłysków. [5]
                    Piana: Beżowa, średnio obfita, drobno zbudowana, ładnie zdobi szkło, trwałość poniżej średniej. [4]
                    Zapach: Intensywny, na pierwszym planie bardzo przyjemna kandyzowana skórka pomarańczy, do tego mniej intensywny nuty czekoladowe, waniliowe. Bardzo przyjemny zapach. [5]
                    Smak: W smaku niestety nie jest tak "bogato" i jest on zdecydowanie inny niż aromat. Dominuje suszona śliwa i miód za to pomarańcza pozostawia bardzo fajny posmak. Piwo do wytrawnych nie należy ale słodycz jest na dobrym poziomie, a w porównaniu do wielu piw świątecznych można je określić wytrawnym. [4]
                    Wysycenie: Poniżej średniego. Mogło by być nieco wyższe. [4.5]
                    Opakowanie: Fajny pomysł na grafikę z wykonaniem nieco gorzej. Jakość papieru mogła by być lepsza,. Skład nieco rozszerzony niż zwykle, jednak wkradł się błąd "skórka pomarańczowy". [4]
                    Uwagi: Warka z datą do 11.06.2015. Bardzo dobre piwo z przyprawami. Dobrze pijalne, przyjemne i warte spróbowania.

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: pite wieczorem, czarne, jest ok [5]
                      Piana: beżowa, drobna, zwarta, opada powoli, po dłuższym momencie zostaje cienka obwódka wokół szkła [2.5]
                      Zapach: dobrze wyczuwalny, piernikowo-mandarynkowy, to ma pachnieć jak piwo, a nie ciasto z owocami [2]
                      Smak: treściwość w porządku ale smak, jeden łyk przełknięty z obrzydzeniem, lekko kwaskowate mandarynki zagryzane ciastem z cynamonem, gdzie tu jest smak piwa? Czy tak powinno smakować piwo smakowe/aromatyzowane? W takich to te elementy powinny być tłem, nie dominantem [1]
                      Wysycenie: ciut za wysokie [4.5]
                      Opakowanie: etykieta ładna, czarny kapsel [4.5]
                      Uwagi: Nie mogę dać piwu więcej niż 1, jeśli po jednym wypitym łyku nie mogłem się przekonać do dalszej degustacji, piwo wręcz zniechęcało mnie swoim okrutnym mandarynkowym smakiem, który tak naprawdę do niczego nie pasuje, to była piwna masakra piłą mechaniczną, produkt nie do picia jak dla mnie

                      Moja ocena: [2.05]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 22-01-2015, 20:37.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • magicznyWladek
                        Junior
                        • 12-2014
                        • 3

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Ciemnobeżowa, drobna, bardzo cienka warstwa. Po chwili zanika, ale pozostawia lekkie ślady na szkle. Nie bardzo chce się tworzyć po przemieszaniu. [3.5]
                        Zapach: Lekki aromat pączka, bardzo intensywny zapach kandyzowanej pomarańczy, czuć w zapachu śliwkę oraz cynamon. [4.5]
                        Smak: Pomarańcza w gorzkiej czekoladzie. Piwo słodkie, wyczuwalna lekka nuta goryczki. Skądś kojarzę smak, ale nie mogę sobie przypomnieć co to dokładnie jest, interesujące. [4.5]
                        Wysycenie: Niewyczuwalne, bardzo niskie. Odpowiednie jak na ten typ piwa. [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo skromne, odpowiednie na piwo świąteczne. Jakość wykonania nie jest rewelacyjna, ale całość sprawia miłe dla oka wrażenie. [4]
                        Uwagi: Piwo idealne dla kobiet, bardzo smakuje mojej dziewczynie. Nie jestem zwolennikiem aromatyzowanych piw, ale to jest bardzo przyjemne.

                        Moja ocena: [4.4]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brązowy z rubinowymi refleksami. [4]
                          Piana: Beżowa, wysoka, drobna, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
                          Zapach: Intrygujący, całkiem, jak jakiś cytrusowy dodatek (olejek? zapach?) do ciast okołoświątecznych. I tak do tego podchodzę, bo inaczej... [3.5]
                          Smak: Słodowy z mandarynkowo-ciastkowym posmaczkiem, który chyba zanadto dominuje. Rozumiem okazjonalność... [3.5]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                          Opakowanie: Związane ze świętami, nawet mi się podoba, choć wolałbym, gdyby była to także "wąsata" seria, np. z siwymi wąchami i brodą Mikołaja... [4]
                          Uwagi: Piwo odkopałem gdzieś z zapasów. Wypiłem grubo po świętach, oceniając starałem się jednak przywołać bożonarodzeniowe klimaty. Całkiem obiektywnie pite i oceniane byłoby trudne do zmęczenia...

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Kupiłem dzisiaj piwo o takiej samej nazwie i z taką samą etykietą, tylko parametry są inne ( E-17%, Alk-7,5%). Na kontrze jest napisane: Browary Toruńskie.

                            Mam pytanie, czy to jest to samo piwo i czy jestem we właściwym wątku ?

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎