Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp][Szałpiw] Satyr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp][Szałpiw] Satyr

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, z delikatną mgiełką. [5]
    Piana: Po nalaniu obfita i drobna, dość szybko dziurawieje i opada do trwałej warstwy. [4]
    Zapach: Cytrusowy z wyraźnymi pikantno-fenolowymi motywami. [4]
    Smak: Ta ciekawa pikantność obecna również w smaku. Prócz tego wyczuwalna ziołowość i lekki cytrus. Finisz lekko słodki, może trochę aż nadto. Piwo jest całkiem treściwe przy względnej lekkości smaku. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie, przyjemnie musuje na języku. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta w wersji roboczej, ale istotne że dostępne było w wersji lanej! [4]
    Uwagi: Przyjemne, sesyjne piwo będące ciekawą odmianą dla APA. Liczę na powtórkę.

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by docent; 02-01-2015, 10:56.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno złoty, lekko zamglony. [4.5]
      Piana: wysoka, drobna, dość trwała, bardzo ładnie oblepia szkło. [4.5]
      Zapach: średnio intensywny, owocowo-przyprawowy, przyjemny. [4]
      Smak: podobnie jak w zapachu przyprawy i lekkie owoce, dość mocna ziołowość, nieco za niska goryczka. Piwo lekkie, dobrze się je pije. [4]
      Wysycenie: średnie do wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: pite w pubie [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Lesnick
        Senior
        • 03-2010
        • 153

        #4
        Kolor: Jasnozłoty, z delikatną mgiełką. [5]
        Z załączonej fotki to on mi na seledynek wygląda

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Wersja butelkowa
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty, zmętniony. [4.5]
            Piana: obfita, biała, brobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi i opada. [4]
            Zapach: średnio intensywny, cytrusowy z nutami przyprawowymi, fenolowymi. [4]
            Smak: tak jak w aromacie cytrusy i przyprawy, goryczka na średnim poziomie o ziołowym charakterze. [4.5]
            Wysycenie: średnie do wysokiego [4.5]
            Opakowanie: ciekawa etykieta łącząca styl obu browarów. [4.5]
            Uwagi: bardzo dobrze piło by się je w letnie upały.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zmętniony. [5]
              Piana: Przeciętnie wysoka i przeciętnie trwała, bielutka, brobna. [3.5]
              Zapach: Cytrusowo-przyprawowy. Trochę słodowy i owocowy, przyjemny. [4]
              Smak: Jak aromat. Cytrusy, owoce, posmak chlebowy. Ziołowe, treściwe. [4]
              Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
              Opakowanie: Ale żeby różowa? [4]
              Uwagi: Smakowało.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Kolor: Słomkowy, zmętnione.
                Piana: Szybko opada do warstewki na powierzchni, oblepia szkło.
                Zapach: Kwaśnawy, grejpfrut i belgijska nuta kwiatowo-przyprawowa. Na minus zapach chmielowy kojarzący się z bandażami czy jakimś środkiem do odkażania.
                Smak: Słodkie na wstępie, lekko ziołowe z dość długa grejpfrutową goryczką.
                Wysycenie: Wysokie ale pasuje.
                Opakowanie: Ładny artwork, dziwny dobór barw. Przynajmniej rzuca się w oczy.
                Uwagi: Warka 30.06.15. Oktawia daje dość specyficzne efekty, nie koniecznie muszą przypaść każdemu do gustu.
                Attached Files

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
                  Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                  Zapach: Niezbyt silny zbożowy z powiewem owocowym. [4]
                  Smak: Goryczka pestkowo-grejpfrutowa, cytrusy i inne nowobogackie owoce. Słabe tło słodowe. [4]
                  Wysycenie: Co najwyżej średnie. [4]
                  Opakowanie: Wysoka jakość, choć barwy i wzornictwo słabo mnie przekonują. No nie leży mi to i już... [3.5]
                  Uwagi: Piwo całkiem sympatyczne, to przede wszystkim zasługa wyważonej goryczki.

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty. [4.5]
                    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 5 minut, a następnie przez pewien czas pozostaje w postaci dość grubej obwódki. [4]
                    Zapach: Czysty belgijski aromat przyprawowy przełamany lekkimi cytrusami. [4]
                    Smak: Bardzo przyjemne lekkie, sesyjne piwo. Odczucia tożsame do tych w zapachu, czyli przyprawy i cytrusy, z wyczuwalną na początku chlebowością. Goryczka niska, nieco cierpka, gdyby nie ta jej cecha piwo to zasłużyło by na 4,5. [4]
                    Wysycenie: Przyjemne bardzo drobne bąbelki delikatnie gryzące w język. [5]
                    Opakowanie: Etykieta taka sobie, za to plus za komplet informacji. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.05]
                    Last edited by YouPeter; 10-03-2015, 20:49.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mętny przybrudzony pomarańcz [4]
                      Piana: dość gęsta, drobna, obfita po nalaniu, jednak opadała w zauważalnym tempie, oblepiała szkło drobna pajęczyną [4]
                      Zapach: słaby, cytrusowo-słodowy [3.5]
                      Smak: ostre, za ostre cytrusowe nuty, do tego ziołowe posmaki, odrobina owocu w postaci grejpfruta i granatu, daleko w tle leciutkie słodowo-zbożowe nuty [2.5]
                      Wysycenie: za duże [3.5]
                      Opakowanie: mało urodziwa etykieta w tonacji różowej z jakimiś transformersami na niej, zupełnie jej nie rozumiem, może dlatego, ze nie jestem satyrem [3.5]
                      Uwagi: Rozczarowanie totalne, nic mi w tym piwie nie smakowało, zal tylko niepotrzebnie wydanej kasy

                      Moja ocena: [3.175]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 10-03-2015, 21:27.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Kones
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 160

                        #12
                        Mi to piwo od początku do końca kojarzyło się z Warmińskimi Rewolucjami tylko że z większą, dość zalegającą goryczką. Aromaty przyprawowe może i jakieś były, ale przede wszystkim ten aromat polskiego chmielu. Bo ja wiem czy warto? powtarzał nie będę.
                        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          #13
                          Niestety Oktawii tutaj za bardzo nie czuć. Zefir to inna bajka. Swoją drogą dziwna sprawa, że tylko Olimp bawi się tym chmielem.
                          Jednak mimo tego, piwo całkiem ciekawe. Są klimaty weizenowo-blondowe. Jakieś przyprawy, goździk i inna belgia. Jak najbardziej przyjemne w odbiorze.
                          Etykieta się wyróżnia na półce - oby tak dalej. Brak Info o ewentualnej pasteryzacji/ filtrowaniu...czyżby brak?
                          Po dolaniu reszty do szklanki (z większą ilością osadu) pojawiają się w smaku akcenty bardziej pikantne.

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasno złoty z opalizacją. [4.5]
                            Piana: Obfita, drobna, co najwyżej średnio trwała ale ładnie zdobi szkło. [4]
                            Zapach: Intensywny, owocowy (kwaśne owoce), przyprawowy, słodki. Bardzo przyjemny. [4]
                            Smak: Podobnie jak w aromacie, jednak z większym akcentem fenolowo-przyprawowym. Goryczka jak na styl powyżej średniej. [4]
                            Wysycenie: Średnio wysokie, jest ok. [4.5]
                            Opakowanie: Nie specjalnie przypadła mi do gustu, pomysł fajny wykonanie nieco gorsze. [4]
                            Uwagi: Warka z datą do 30.06.2015. Przyjemne i pijalne piwo. Tak jak nie jestem szczególnym fanem Belgijskich klimatów w Polskim wydaniu to po raz kolejny Szałpiw spisuje się na medal.

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #15
                              Ciekawe, orzeźwiające piwo. W zapachu i w smaku przeważa cytrusowa świeżość, wyraźne kolendrowo-goździkowe nuty i delikatna słodowa chlebowość. Goryczka średnia.
                              Pierwszy raz użyję tego sformułowania, ale piwo jest bardzo PIJALNE
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎