Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, [Chmielogród] Szczerbaty smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwna, [Chmielogród] Szczerbaty smok

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    #2
    Krótka recenzja, coś nie mam dzisiaj weny

    Piwo z dość sporym diacetylem i lekkim DMSie (lub inną warzywną siarką)w aromacie, sporo ziołowej chmielowości co nie jest zbyt stylowe, ale nawet pasuje, brakuje nut porterowych, bardziej przypomina brown ale, goryczka zbyt wysoka jak na styl, lekko taninowa, pozostająca.
    Raczej max przeciętnie.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami, pod światło ciemno miedziany. [5]
      Piana: Jasno beżowa, drobnopęcherzykowa ale opadająca dość szybko. Bardzo ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
      Zapach: Nuty czekoladowe i palone oraz warzywa i masło ale nie w jakimś odpychającym stężeniu. [3]
      Smak: Gdyby nie wspomniane w zapachu wady byłoby to na prawdę niezłe piwo. Jest przyjemny smak ciemnych słodów, całość jest lekka i bardzo pijalna. Goryczka niska do średniej, delikatnie kwaskowata. [3.5]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta w przemyślanej koncepcji całej serii. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.525]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy, delikatnie mętny. [5]
          Piana: Koloru ecru/złamanej bieli. Przy nalewaniu całkiem obfita, szybko dziurawieje i redukuje do cienkiej, bardzo trwałej warstwy. [4.5]
          Zapach: Ciemne słody, cykoria, lukrecja, trochę czekolady. [3.5]
          Smak: Delikatny smak ciemnych słodów, lukrecja, w tle lekka karmelowość. Finisz wytrawny. Treściwość średnia. Tekstura łagodna. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: W stylu fantasy, charakterystyczne dla całej serii "Chmielogrodu”. [4]
          Uwagi: Niezobowiązujący ciemny ejl. Mnie takie mało wyraziste piwa nie porywają ale dla wielbicieli piw "stonowanych" może to być dobry wybór.

          Moja ocena: [3.95]
          Attached Files
          Last edited by docent; 28-12-2014, 20:09.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Praktycznie czarne, pod światło brązowawe. [4.5]
            Piana: Piana dość obfita, raczej trwała, choć utrzymująca się dłużej warstewka nie powala grubością. [4]
            Zapach: Maślano-karmelowy, trochę mleczny, toffi. [3.5]
            Smak: Karmelowo-maślany (diacetyl od razu wyczuwalny), daje to trochę smak toffi, goryczka poniżej średniej, piwo pustawe w smaku, raczej wodniste (chociaż może to było spowodowane tym, że było pite po wędzonym porterze bałtyckim z Widawy). [3]
            Wysycenie: Średnie, w sam raz. [4.5]
            Opakowanie: Pite w pubie, ale na zdjęciach widzę, że etykieta jest bardzo ładna. Bardzo mi się podoba. [5]
            Uwagi: Piwo pite w pubie Cesky Film w Szczecinie. Żałowałem trochę, że wziąłem duże zamiast małego, bo ten diacetyl mi wyraźnie przeszkadzał.

            Moja ocena: [3.525]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • Areh
              Senior
              • 12-2014
              • 120

              #7
              A kiedy piłeś to piwo? Nie wiem jak kegi, ale wersja butelkowa miała termin przydatności do początku stycznia, a z tego co wiem (ale mogę się mylić), drugiej warki nie było.

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty.
                Piana: Kremowa, średnio obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
                Zapach: Niezbyt intensywny. Lekki karmel, kawa.
                Smak: Treściwość średnio niska. Przyjemna, wyważona kawowa paloność ze szczyptą orzechów i karmelu. Całość dosyć wytrawna i lekko ściągająca. Lekki kwasek od ciemnych słodów. Goryczka średnio niska, przypalana.
                Wysycenie: Średnio niskie.
                Ogółem: W porządku.
                Uwagi: Pite w wersji lanej.
                Last edited by Oskaliber; 26-02-2015, 14:58.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy,mętny i nie przejrzysty,widoczny osad na dnie. [4]
                  Piana: Beżowa,gęsta i wysoka,składająca się z drobniutkich pęcherzyków. Pięknie oblepiła szkło i pozostała do końca. [5]
                  Zapach: Słodowy,karmelowy,owocowy i łodygowy. [3.5]
                  Smak: Słodów palonych,karmelu,czarnej czekolady,goryczka niewielka. [4]
                  Wysycenie: Poniżej średniej,zabrakło gazu przed końcem. [3]
                  Opakowanie: Bezzwrotna butelka z ciekawą nalepką i mnóstwem informacji,niestety kapsel był goły. [4]
                  Uwagi: Warka do 2.01.2015,wypite dzień przed końcem terminu. Lekkie,kwaskowe ze świetną pianą. Treściwość średnia... Smakowało.

                  Moja ocena: [3.875]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎