Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Salamander AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, Salamander AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cyneq
    Senior
    • 12-2011
    • 181

    #2
    Ocen profi nie umiem robić, więc tylko parę słów.

    Piwo naprawdę smaczne, goryczka wyrazista, ale nie sciągająca, zbalansowana treścią słodową, chociaż słyszałem tez opinie że nieco za słodkie - dla mnie jednak może być.
    Ale skoro coś nazywa się AIPA to spodziewam sie przyjemnych aromatów amerykańskich odmian chmieli.
    Tu aromatu chmielowego w zasadzie całkiem brak, za to dośc wyraźna landrynka.
    Chyba że to jakiś nowy chmiel a ja się nie znam. Dla mnie to niestety po prostu zbyt estrowy profil (za duża temperatura fermentacji? problem z propagacją drożdży?)
    Dodatkowo możnaby tez pokusić się o nieco lepszą klarowność trunku.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Bursztynowy, mętny.
      Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć obfita, gęsta, trwała. Opada do grubej warstwy oblepiając szkło.
      Zapach: Marakuja, owoce tropikalne, cytrusy, trawiastość.
      Smak: Treściwość średnia do średnio wysokiej. Solidna podbudowa słodowa i chmiel o takim samym profilu jak w zapachu. Goryczka średnio wysoka.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: Piwo pite jako ostatnie ze wszystkich piw browaru, więc zdolności sensoryczne już nieco zaburzone Mimo wszystko zapamiętałem je jako bardzo solidne AIPA, o profilu chmielowym niezwykle podobnym do APA tego samego browaru. Po prostu taki starszy brat.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, lekko bursztynowy, delikatnie zmętniony. [4.5]
        Piana: obfita, dronopęcherzykowa, trwała, powoli opada, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: średnio intensywny, ale bardzo przyjemny, sporo cytrusów, owoców tropikalnych, trochę multiwitaminy, żółtych owoców. [4]
        Smak: wyraźna pełnia słodowa, lekka słodycz, średnia w kierunku niekiej, przyjemna cytrusowa, jednak przydało by się jej więcej. [4]
        Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
        Opakowanie: ładna, dopracowana grafika, ciekawa koncepcja z suwakami określającymi charakter piwa, , trochę brakuje informacji o składzie. [4]
        Uwagi: warka do 20.05.2015.

        Moja ocena: [4.1]
        Attached Files
        Last edited by rafael52; 08-04-2015, 23:50.

        Comment

        • KlossJ23
          Senior
          • 08-2013
          • 136

          #5
          A dlaczego temu piwu poświęcone są dwa wątki? Jeden pod tytułem Salamander AIPA drugi Salamander pale ale... bez sensu chyba, prosimy je scalić do jednego.

          Comment

          • Cwieku666
            Junior
            • 04-2014
            • 26

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
            A dlaczego temu piwu poświęcone są dwa wątki? Jeden pod tytułem Salamander AIPA drugi Salamander pale ale... bez sensu chyba, prosimy je scalić do jednego.
            Przecież to dwa różne piwa zobacz sobie na ich stronie http://100mostow.pl/salamander/ a w temacie o APA napisałeś że je piłeś i ma 6,8%, a to nie prawda bo to AIPA ma 6,8, a APA 4,8 :P
            Last edited by Cwieku666; 15-04-2015, 20:28.

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztyn z opalizacją. [4.5]
              Piana: Obfita, drobna, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Średnio intensywny, owoce egotyczne, karmel i dość wyraźna "nuta drewniana" - którą kojarzę z piwem leżakowaym w drewnie cedrzyka wonnego. Ciekawy. [4]
              Smak: Piwo dość wytrawne ale ze słodyczą karmelu i owoców egotycznych. Drewno pojawia się też w smaku. Goryczka nieco powyżej średniej ziołowo-grejfrutowa. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta jak etykieta, fajnie pokazane parametry ale szkoda ze zabrakło pełnego składu. [4]
              Uwagi: Warka z datą do 20.05.2015. Smaczne, ale nie należy do serii zabójczo pijalnych.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • Marchi
                Senior
                • 12-2006
                • 130

                #8
                Piłem dziś pierwszy raz. Po obowiązkowej lekturze etykiety troszkę posmutniałem, bo autorzy trunku deklarują otwarcie, że to AIPA o charakterze karmelowym. East Coast jak to się mówi. A tu fantastyczne zaskoczenie - świetne piwo i jak chodzi o te karmelkowe ajpy to chyba najlepsze, jakie kosztowałem. Ultra pijalne, nie ciężkie, charakterne, z genialną wprost pianą. W zasadzie to wzorcowy przedstawiciel stylu.

                Pozwolę sobie również dodać, że na trzy próby Browaru Stu Mostów (Doppel Weizenbock, Roggebier, AIPA) wszystkie bardzo dobre.

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztyn, lekko zmętnione. [4.5]
                  Piana: Przyzwoita i co najważniejsze trwała. Pozostawia ładne ślady na szkle. [4]
                  Zapach: Dominują słodkie owoce tropikalne, głównie mango i ananas. Jest też słodowość i żywica. [4]
                  Smak: Tutaj w porównaniu do aromatu nie jest już tak słodko. Co prawda są słodkie owoce i lekko karmelowa słodowość, ale finisz jest goryczkowy, z posmakiem grejpfruta i iglaków. Goryczka może nie jest jakaś bardzo wysoka, ale przy tym ekstrakcie i słodowości fajnie ciągnie smak na tory z amerykańskim chmielem. Dobra pełnia i świetny balans. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, mogło by być troszkę wyższe dla lepszego orzeźwienia. [4]
                  Opakowanie: W stylu Salamander. Można łatwo pomylić z APA Brakuje pełnego składu i firmowego kapselka. [4]
                  Uwagi: Mimo, że wolę bardziej wytrawne wersje AIPA, to tutaj na duży plus zasługuje słodowo chmielowy balans. Raz posmak w ustach jest trochę owocowy a raz goryczkowy z akcentem na iglaki. I o to chodzi! A że wolę jak bardziej wykręca mi twarz od goryczki to już inna sprawa Dziwnie ocenia się piwo z butelki mieszkająć 500 metrów od browaru...no ale zawsze jak tam piję to są znajomi i fajna atmosfera więc nie ma czasu na notatki

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nasycony złoty, śladowo zmętniony. [4]
                    Piana: Białą, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                    Zapach: Niezbyt silny, chmielowy ze wsparciem ziołowym. [4]
                    Smak: Pokaźna goryczka, muśnięcie chlebkowe, tło słodowe i dalej jeszcze lekkie owoce tropikalne. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Tradycyjnie, w browarze, nalane do "gołego" szkła... [3]
                    Uwagi: Sensownie zrównoważone piwo, polecam .

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Piwo ze słabą pianą, ale treściwe i syte jest to.
                      Kolor to ciemny bursztyn. Piwo jest lekko zmętnione.
                      W zapachu słodkie tropikalne owoce plus karmel.
                      Goryczka duża, cytrusowa. Podbudowa słodowa jeszcze większa.
                      Smaczne AIPA. Warka 09.12.2015.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny pomarańczowy. Wrażenie psuje ogromna ilość farfocli pływających od góry do dołu [3.5]
                        Piana: Niska, średnio i grubo pęcherzykowa, krótka [3.5]
                        Zapach: Wyraźna owocowość w typie słodkich owoców tropikalnych i trochę karmelu. Mocna chmielowa nuta żywiczna [4]
                        Smak: Pełne i słodowe. Z czasem dominuje już tylko wysoka goryczka, ziołowa i ostra [4]
                        Wysycenie: Średnie [4]
                        Opakowanie: Nie leżą mi etykiety tej serii [3.5]
                        Uwagi: Niby wypiłem ze smakiem, niby ocena wyjdzie dobra a jakoś nie przekonało mnie to piwo

                        Moja ocena: [3.9]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemno żółte, lekko mętne [4]
                          Piana: biała, drobna, szybko opadała do cienkiej warstwie na piwie, osadzała się na szkle [3]
                          Zapach: słabo wyczuwalny ale miły, cytrusy i słód [3.5]
                          Smak: w miarę pełne choć treściwość momentami ucieka na rzecz wody lekko gazowanej, dość mocna goryczka, lekko cierpkawa ale nie zalegająca, chmielowe posmaki łącze się dobrze z cytrusowymi smakami, niby AIPA ale jakieś takie leciutkie, całość niezła choć brakowało mi słodowego finiszu [3.5]
                          Wysycenie: troszkę za duże [4]
                          Opakowanie: pite w Piwnej Sprawie, więc bez loga na nalewaku, szkło gładkie, brak wafli browaru [2.5]
                          Uwagi: Dobre piwo ale tylko dobre

                          Moja ocena: [3.45]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • GSE
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 424

                            #14
                            niezła zbalansowana AIPA - z jednej strony landrynkowa, z drugiej żywiczno-iglakowa

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎