Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Roggenbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Roggenbier

    Piwo gotowe do oceny

    Żytnie
    Last edited by ART; 09-10-2019, 11:38.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Jeżeli to jest to piwo, które piłem z beczki dwa tygodnie temu w katowickim Browariacie, to jest rewelacyjne. Rzadko biorę to samo piwo więcej niż raz w ciągu jednego posiedzenia (w sumie to w ogóle rzadko biorę to samo piwo więcej niż raz), a tym razem cały wieczór spędziłem tylko przy tym jednym piwie. Nie oczekujcie teraz dokładnego opisu smaki i aromatu, gdyż po dwóch tygodniach już w mej głowie się wrażenia te zatarły, ale pamiętam, że baaardzo mi smakował.

    I foteczka, niestety robiona patelnią.
    Attached Files

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Jasnobrązowy, mętne.
      Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Bardzo ładnie oblepia szkło klasyczną koronką.
      Zapach: Wyraźny goździk, słód, karmel.
      Smak: Średnio treściwe. Doskonały balans między pełnią smakową a lekkością. Słód, karmel, goździki, lekki banan. Żyto wyraźne, oleiste, nadaje typowego, lekko przyprawowego akcentu. Goryczka niska.
      Wysycenie: Średnio wysokie.
      Ogółem: Rewelacyjne piwo. Najlepsza propozycja browaru.
      Uwagi: Wersja beczkowa.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • Kegi
        Junior
        • 02-2015
        • 19

        #4
        Niedawno piłem i z dołączam się do pozytywnych ocen.

        Piękna brązowawa barwa, piwo odpowiednio mętne. Bardzo orzeźwiające, zarazem wyczuwalna gęstość/oleistość.
        Dawno nie smakowałem tak dobrego żyta, odpowiednio schłodzone - jest wspaniałym przedstawicielem gatunku.

        Wadą jest nazwa - trzeba chyba wypić kilka, by to prawidłowo wymówić?

        Brawo dla Wrocławian!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniony. [4]
          Piana: Kremowa, wysoka, bardzo drobna i trwała. Piękna jest! [5]
          Zapach: Głównie słodowy, lekkie tło zbożowe. No, ale czego się tu spodziewać...? [4]
          Smak: Karmelowy słód, posmak zbożowy (chyba skórka od chleba, taka lekko spieczona...), lekka oleistość. [4.5]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
          Opakowanie: Standardowy pokal "Browarmii". Dobrze leży w dłoni, ale... [3.5]
          Uwagi: Lubię piwa żytnie.
          Nie wiem, czy to akurat zasługuje na tak wysoką ocenę, być może wynika to z mizerii żytniej na polskiej mapie piwnej.
          Należy to jednak docenić, można było przecież dosypać chmielu i czegoś jeszcze, wymyśleć pięcio-sześcioczłonową nazwę (koniecznie w lengłidżu) i świat (kraj) stałby otworem...

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziano-brązowy, mocno zmętniony. [4.5]
            Piana: Kremowa, bardzo drobna, puszysta, obfita, zwarta, z dobrym lacingiem. Super! [5]
            Zapach: Słód, banan, goździk, landrynki. [4]
            Smak: W tym piwie rządzi goździk a banan próbuje za nim nadążyć. Piwo jest bardzo treściwe, sycące, z drugiej strony dość wytrawne. W tle czuć delikatną goryczkę oraz lekki kwasek. Finisz słodki, słodowo-goździkowy. [4]
            Wysycenie: Solidne, odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Dobre ale bez szaleństwa. Etykieta prosta i czytelna. [4]
            Uwagi: Sycący, treściwy, "dunkelweizen". Jestem na tak.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowo miedziany. Solidne zmętnienie. [4.5]
                Piana: Zbyt niska, za szybko opadła. To co z niej zostało trzyma się jednak dzielnie. [3.5]
                Zapach: Coś pięknego! Banan, zboże, lekki goździk. Niby nic nowego, ale wszystko to takie aksamitne i świeże, że kulfona nie chce mi się wyjąć ze szkła. [5]
                Smak: Solidne, gęste piwo. Słód rzeczywiście żytni, dużo tu zboża, takich nawet świeżo ugryzionych kłosów. Piwo nie jest jednak słodkie, raczej wytrawne z lekkim kwaskiem. Goryczka jest spora, większa od kwasku, łodygowa. Czuję też zioła i przyprawy, głównie goździki, które są bardziej wyraźne niż w aromacie. Nie brakuje też zmoczonej skórki od ciemnego chleba. [4.5]
                Wysycenie: Wysokie, pięknie mi się beka. [4.5]
                Opakowanie: Wysokiej jakości papier, info o piwie jest ładnie rozmieszczone w postaci ciekawej skali parametrów. Brakuje w składzie nazwy konkretnego chmielu. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. IBU 25, w moim odczuciu jest większe. [4]
                Uwagi: Fantastyczny roggenbier, prawie padłem na kolana! Trzeba jednak szybko wstać i frunąć po następne do sklepu.
                Warka 14.10.2015.

                Moja ocena: [4.55]

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czerwonawo-miedziany, nasycony. [5]
                  Piana: Przez połowę konsumpcji bardzo ładnie się trzymała krążkując regularnie, później jakby zdechła i została symboliczna warstewka. [4]
                  Zapach: Lekko przejrzałe banany, goździki, szlachetnie winny. Po ogrzaniu naprawdę przyjemny, pełny blend. [5]
                  Smak: Solidne, treściwe, jednocześnie pijalne i dostarczające dużo przyjemności. Posiada konkretną goryczkę, ale pochodzenia jakby korzennego - goździki? Banany na ciemnym, żytnim chlebie i leciutka kwaskowa nuta. Znakomite. [4.5]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Nie do końca do mnie przemawia system suwaków informacyjnych. Etykieta wyróżnia się wśród żółtych z tego samego browaru. [4]
                  Uwagi: Warka do 25.11.2015. Warto po nie sięgnąć.

                  Moja ocena: [4.625]

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Za mało wypilem roggenow, ale ten jest smaczny. Jest w aromacie nuta weizenowa i w smaku to co porządane w tym stylu. I ta chropowata wytrawnosc. Lekką kwasowosc. Chyba polubie ten styl. :-D

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #11
                      obecnie sprzedawane pod nazwą Roggenbier. zbiera dobre recenzje, mnie jednak nie zachwycił. przede wszystkim karmel, pikantny brązowy cukier, niewiele się dzieje. może jeszcze kiedyś uda mi się zdegustować na spokojnie, w innych okolicznościach niż podczas spotkania ze znajomymi

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemniejsze i jaśniejsze odcienie brązu, coś w typie cukierków krówek. Piwo nieprzejrzyste od osadu. [4.5]
                        Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała z przewagą średnich pęcherzyków, trochę obklejała szkło, obecna do końca picia. [4.5]
                        Zapach: Słodkawy. Bananów, karmelu, goździków i biszkoptów. Dość intensywny, słodko-kwaskowy i lekko pikantny. [4]
                        Smak: Piwo o gęstszej konsystencji. Wyczuwalne banany, karmel, goździki, zboża, przypieczona skórka chleba, niewielkie nuty drożdżowe. Dość treściwe z charakterystyczną dla piw żytnich ostrością. Goryczka była niska, a zakończenie o posmaku karmelowo-goździkowym. [4]
                        Wysycenie: Poniżej średniej, przydałby się wyższe. [3.5]
                        Opakowanie: Butelka o pojemności 500ml, etykieta samoprzylepna bez szczegółowego składu, firmowy kapsel. [3.5]
                        Uwagi: Warka do 17.05.2017, wypite 12.05'17. Pierwsze wypite piwo z tego browaru i zaskoczenie na plus... **270**

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎