Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ZLoun [Zemský akciový pivovar], India Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    ZLoun [Zemský akciový pivovar], India Brown Ale

    Zemský akciový pivovar to póki co kontraktowiec.

    Uwarzone w minibrowarze ZLoun. Warzył je Joshua West z malutkiego Lone Tree Brewing (Colorado) przy współpracy uczniów ze szkoły piwowarskiej w Pradze na Podskalskiej, którzy są przyuczani do pracy w przyszłym niekontraktowym browarze.

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Pierwszy raz spotkałem się z tego typu stylem, podstylem (?) (choć próbowałem podobne oznaczone jako imperial brown ale).

    IBA czyli brytyjski brązowy ejl po amerykańsku, uwarzony w Czechach

    Chmiele: Cascade, Citra, CTZ, Amarillo, Cenntennial)
    Słody - wiedeński, prażony, Cararoma, Carared

    Ekstr. 16,3%
    Alk. 6,2%
    IBU pow. 50

    Była to pierwsza warka z listopada, sprzedana w trzy dni druga po nowym roku (teraz mają na rozkładzie świątecznego ejla, ale już takiego szczęścia nie miałem i go nie trafiłem)

    Aromat - początkowa bardziej "India" niż Brown (czyli cytrusowe słody), po ogrzaniu przyjemne tenu ciemniejszych słodów, ciut palony, trochę karmelowych
    Piana - gęsta, w miarę wysoka, kremowa, zostaje na szkle
    Barwa - smolisto-ciemnobrązowa, mętne
    Wysycenie - umiarkowane, przyjemnie musuje
    Smak - mmmm jest bardzo dobry słodowa pełnia brown ale - lekko podpalane, trochę karmelu, czekolady, orzechów, do tego wyraźny, ale nie nachalny chmiel - dla mnie raczej bardziej żywiczny niż cytrusowy. Ładnie to dopełnia palona goryczka. Umiejętny balans nadej piwu gładkości.
    Treściwość - zecydowanie pełne, ale nie ciężkie.

    Mam nadzieję, że trafie na nie jeszcze. Chyba moje najlepsze piwo w tym roku! Może ktoś z Polski podejmie się uwarzenia tego piwa. Kompletne, dobrze ułożone piwo, bogate w smaku, ale umiejętne zbalansowane. Świetne
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    I jeszcze informacje z facebooka na temat tego świetnego piwa:

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎