Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Czarny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bojanowo, Bojan Czarny

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Piana: obfita, drobna. Opada do 1cm warstwy i długo się utrzymuje
    Zapach: zdecydowanie na pierwszym planie amerykańskie chmiele. Żywica plus pomelo, a po zabełtaniu również mango

    Smak: W pierwszym odczuciu amerykański chmiel. Goryczka cytrusowa, następnie niestety lekka pustka a na końcu przyjemnie kawowo-palone. W połowie butelki pustka z "międzyczasia" znika i na przemian czujemy goryczkę i kawę.

    Wysycenie: średnie, po szybszym nalaniu jest idealne.
    Opakowanie: Etykieta podobna do poprzedniej. Wyłuszczono, że to piwo górnej fermentacji. Mnie nie porywa, ale jest w klimacie BRJ

    Uwagi: Warka któryś tam marzec. Kupione w PiP za 4,89zł plus kaucja.
    Dość przyjemne, raczej sesyjne piwko w nie kraftowej cenie. Można od czasu do czasu w przypłynie ochoty na takiego "czarnucha" kupować, szczególnie, że mam sklep "za płotem"
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      #3
      Ja piłem piwo z datą 07.04.2015 r.

      Amerykańszczyzny zero, dosłownie nic.

      Piana na dłużej to niepełna warstewka i pełne firanki.
      Barwa pod światło rubinowa.
      Aromat susze owocowe, słody palone, przepalanka ale za rogiem lekkie "magii" się czai.
      Nagazowanie sprzyja odbijaniu się
      Smak? Stoutowato koźlakowe, lekko słodkie /to na plus/ ale bez przykrych posmaków. Poprawny ciemniak.

      Od bidy obleci bo faktycznie czasem ma się smak na takie ale nie przepadam osobiście.
      Attached Files

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nawet pod mocne światło widać tylko minimalne przebłyski na konturach szkła. [5]
        Piana: Lekko beżowa, drobno i średnio pęcherzykowa, dość długo utrzymuje się, tworzy wysoki korzuch nie oblepia szkła. [4]
        Zapach: Górują tutaj słodkie dojrzałe cytrusy, ogólna słodkość (minimalnie masłowa) i trochę palonych nut. [4.5]
        Smak: Na pierwszy ogień idzie mocna popiołowa paloność, w smaku cytrusy przejawiają się wyłącznie w postaci dość intensywnej i przyjemnej goryczki. Piwo wodniste, mało podłoża słodowego. [4.5]
        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Zmieniony właściwie tylko napis w stosunku do Black IPA, jednak plus za lepszej jakośći kapsel na którym ten zamek wreszcie wygląda jak zamek a nie jak zlepek dziesięciu pikseli. [4.5]
        Uwagi: Piwo świetne jak na cenę 3,99zł, mocna wyrazista paloność i cytrusy na duży plus. Jeśli kolejne warki będą na tym poziomie to z pewnością będę siegał co jakiś czas po to piwo.

        Moja ocena: [4.475]

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

          Uwagi: Warka któryś tam marzec. Kupione w PiP za 4,89zł plus kaucja.
          Dość przyjemne, raczej sesyjne piwko w nie kraftowej cenie. Można od czasu do czasu w przypłynie ochoty na takiego "czarnucha" kupować, szczególnie, że mam sklep "za płotem"
          Dziwne, u mnie w Bielsku-Białej w PiP kosztuje 3,99 i nie ma kaucji.
          Last edited by Pess09; 28-01-2015, 21:28.

          Comment

          • Janko72
            Member
            • 02-2014
            • 51

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor czarny, przy podświetleniu mizerną latarką w telefonie po bokach kolor - mocna herbata, idąc do środka kufla robi się wiśniowa aż przechodzi w czerń [4.5]
            Piana: Bez zarzutu, drobne pęcherzyki, trwała, gęsta, oblepia szkło, kolor kremowy [5]
            Zapach: Z butelki czuć amerykańskie akcenty, cytrusy głównie + sosnowo żywiczny akcent mocno w tle, ogólnie na księżyc nie teleportuje, ale na prawdę jest fajnie [4]
            Smak: Czuć paloność, trochę gorzkiej czekolady, jest też coś co skojarzyło mi się z orzechem laskowym, goryczka na średnim poziomie ale nic nie zalega, faktycznie trochę mało tutaj ciała prócz palonych akcentów, natomiast pozostawia po sobie przyjemne takie "soft" odczucie [4]
            Wysycenie: Dobre, nie za wysokie nie za niskie, po prostu dobre [4]
            Opakowanie: Lubię design Bojanów, aczkolwiek brakuje im jak by nasycenia w tych kolorach, są trochę bez pazura [3.5]
            Uwagi: Data 16.03.2015... Przyjemne piwo

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • lotus
              Member
              • 01-2013
              • 89

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowe , pod światło rubinowe refleksy, opada do centymetrowej warstwy [4.5]
              Piana: Drobno pęcherzykowa, bezowa , obfita [4.5]
              Zapach: trawa , żywica , lekko iglaste [4.5]
              Smak: Przyjemna nienachalna goryczka ,kwaskowatość , gorzka czekolada , trochę paloności [4.5]
              Wysycenie: Poprawne [4]
              Opakowanie: jak to piwa od Jakubiaka , szału niema , brakuje bardziej szczegółowej informacji co do chmieli [4]
              Uwagi: Warka z data do 16.03.2015
              Szkoda ze tylko jedno wziąłem . Wchodzi niesamowicie gładko .

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Piana: nie obfita, ale drobna i małe łezki oblepiają szkło
                Aromat: mało intensywny, lekko chmielowy(żywiczny i cytrusowy) Po sporym zaciągnięciu delikatny kanał. Ogólnie średnio ładny i średnio obfity

                SMAK: z początku lekko wodnisty, następnie cytrusowa goryczka, delikatny i lekko kwaśny karmel, a na końcu stoutowa paloność, przechodząca w gorzką czekoladę. Posmak to grejpfrut zmieszany z palonością. Całkiem smacznie, choć leciutko za wodniście, ale to raczej przez niskie nagazowanie.

                Wysycenie: niskie, trudno utworzyć pianę, w płynie też nie jest go za dużo, dlatego wydaje się płaskie, ale wchodzi za to niesamowicie szybko i gładko

                UWAGI: warka 20.03.2015, cena 4,89zł plus kaucja w PiP
                smaczny chyba american stout.
                Znowu z początku przez pierwsze 5 łyków wydawał mi się za cienki i nijaki, ale im cieplejszy i im dłużej go piję tym jest wyraźniej i smaczniej.

                W przypływie chęci na takiego w miarę lekkiego palonego cytrusa, można powtarzać
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • piwo_szka
                  Member
                  • 01-2015
                  • 71

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, bez przebłysków (sprawdzałam i pod słońce i pod jasność bijącą z monitora ;-)). Do tego piwo jest mętne i przy przelewaniu lekko gęste (nie jak wodna ciecz). Kolor bardzo przyjemny, miło kojarzący się. [5]
                  Piana: Nietrwała. Po kilku minutach była to 3-milimetrowa kreska. Beżowa z drobnymi pęcherzykami fajnie się pieni przy przelewaniu, ale właśnie zanika. [3]
                  Zapach: Zapach niezbyt intensywny, czuć iglaki, cytrusy, lekką paloność. [3.5]
                  Smak: Cierpka paloność, kwaskowata goryczka, do tego grapefruit. Nie wyczuwałam słodów, bardziej właśnie cierpkość i kwaskowatość, ale było to przyjemne w odbiorze. Piwo niestety wodniste, szybko pijalne, gładko przez gardło sunie... Brakowało mi mocniejszych akcentów (kawa czy karmel). [4]
                  Wysycenie: Lekkie, przyjemne. [4.5]
                  Opakowanie: Standardowe od Bojanowa, zatem spójność marki zachowana [4.5]
                  Uwagi: Piwo dobre, ale nie przypominało mi typowo czarnych piw, które do tej pory piłam (nie było tak wytrawne i tak aromatyczne), no, ale jest to w końcu poprawny stout

                  Moja ocena: [3.825]
                  piwna smakoszka na Alkowiki

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny jak diabli [5]
                    Piana: beżowa, drobna, zwarta, długo się utrzymuje, osadza się na szkle sporymi "archipelagami" [4.5]
                    Zapach: słaby, palonego zboża [3.5]
                    Smak: pełne, treściwe, fajna goryczka, palona, wytrawna, świetna podbudowa zbożowa, wszystko idealnie zbalansowane, w tle można doszukać się kawy [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: bojanowski szablon, nie najpiękniejsza ale ujdzie w tłoku, firmowy kapsel [4]
                    Uwagi: Świetny stout, zostawia w tle 90% piw z tego gatunku od rzemieślników

                    Moja ocena: [4.375]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 07-03-2015, 19:38.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny brąz wpadający już w czerń. Nawet pod światło ciężko dostrzec odblaski [4.5]
                      Piana: Skromna, szybka redukcja do cienkiej warstwy [3]
                      Zapach: Wyraźny przyjemny aromat amerykańskich chmieli, cytrusy, las, tropiki itd. W tle subtelne nuty palone i kawowe, ale jednak USA-chmiel na pierwszym planie zdecydowanie [4.5]
                      Smak: Grejpfrutowa goryczka gra pierwsze skrzypce. Jest długa, nawet bardzo długa, na finiszu nieco ściągająca ale ogólnie przyjemna. Role drugoplanowe grają - jak w zapachu - nuty kawowe. W warstwie słodowej płasko, za płasko. Brakuje trochę stoutowej treściwości, czegoś co by skontrowało choć trochę gorzkiego grejpfruta [4]
                      Wysycenie: Niskie, może nawet nieco za niskie nawet jak na ten typ [4]
                      Opakowanie: Niemal kopia swojego poprzednika (Bojan Black IPA). Szału nie ma. Duży plus za b. dokładne info odnośnie składu [3.5]
                      Uwagi: Piwo z datą: 16.03.2015
                      Bojan Black IPA piłem często i zazwyczaj z przyjemnością. W porównaniu z tamtym trunkiem (dość nierównym, choć pod koniec ustabilizował formę) to różnice nie są duże. Mi w każdy,m razie trafiła się warka bardzo przypominająca Black IPA, mocno zdominowana przez USA-chmiel, mniej stoutowa, co mi akurat zawsze odpowiadało

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny, pod światło rubinowy, przeźroczysty, klarowny; ładny, ale te 0,5 na minus za niezgodność z nazwą [4.5]
                        Piana: niezbyt wysoka, gruboziarnista, opada szybko do dywanika, potem znika; oblepia szkło [2]
                        Zapach: cytrusowo-łodygowy, trochę perfumowy, głębiej ukryte ciemne słody (z czasem wyraźniejsze), dość ostra paloność [3]
                        Smak: silna goryczka (ściągająca i pozostająca), ciemne słody (skórka od chleba), wyraźna paloność, nieco kwaskowy [3]
                        Wysycenie: dość niskie, ale odpowiednie [4]
                        Opakowanie: butelka tłoczona BRJ, zwrotna, kapsel browarowy, niezgorsza czarna etykieta, są podstawowe dane (bez drożdźy w składnikach, ale wymienione rodzaje słodu), na kontrze reklama Ciechana [4]
                        Uwagi: Do 24.05.2015. Przeciętne ciemne piwo. Niby z potencjałem (fajne elementy słodowe), ale kiepska goryczka (w smaku i aromacie) i brak odpowiedniego balansu ciągną to piwo w dół.

                        Moja ocena: [3.075]

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #13
                          Wypiłem po dłuższej przerwie, po raz pierwszy pod nową nazwą i jestem pozytywnie zaskoczony. Przyzwoite, solidne black IPA. Do poziomu Black Hope z AleBrowaru czy Nyksa z Olimpu trochę brakuje, ale jest zdecydowanie lepiej od wodnistego Hopus Pokus z Pinty.
                          Last edited by Dukat_WSI; 19-04-2015, 11:09.

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobrunatny/czarny. [4.5]
                            Piana: Gigantyczna, bardzo trwała, zostawia wielki kożuch i pięknie koronkuje. [5]
                            Zapach: Lekko palony, trochę cytrusowej chmielowości. Niezbyt silny. [4]
                            Smak: Lekko palone, kwaskowe, ziołowo-cytrusowa chmielowość, lekki karmel. Goryczka średnia, bardzo długa, zalegająca. Na koniec kwasek i popiołowy posmak. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Szału nie ma, trochę nudne, za to ma ładny kapsel. [4]
                            Uwagi: Warka do 25.06.2015. Średnie, zdominowane przez zalegającą goryczkę, w dodatku dość kwaśne, pijalność nie jest więc wysoka. Palone posmaki dość nikłe, wyczuwalna za to popiołowość. Raczej nie będę do niego wracał.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
                              Średnie, zdominowane przez zalegającą goryczkę, w dodatku dość kwaśne, pijalność nie jest więc wysoka. Palone posmaki dość nikłe, wyczuwalna za to popiołowość. Raczej nie będę do niego wracał.
                              a ocena
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moja ocena: 4.125
                              :] czyli oceniałeś wg stylu, ale Ci ten styl nie smakuje ?
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎