Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anders, Halen Mariënrode Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Anders, Halen Mariënrode Dubbel

    Alk. 8,0%
    Zdjęcie: http://esklep.piwazdusza.pl/1737-149...len-dubbel.jpg

    Kolor: Ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy, nieprzejrzysty.
    Piana: Beżowa, dosyć obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha.
    Zapach: Bardzo owocowy, przede wszystkim wybitnie mocna wiśnia w takim winno-kwaskowatym klimacie, przez co przywodzi trochę na myśl Krieka. Na dalszym planie rodzynki, karmel, czekolada. Ogólnie całość bardziej przypomina jakieś Flanders Red Ale niż Dubbla.
    Smak: Tutaj jest już całkiem inaczej i zdecydowanie dubblowo. Kwaskowatośc nie jest wcale tak duża jak zapowiadałby zapach i mieści się w normie. Dalej jest wybitnie owocowo, wiśniowo, śliwkowo, ale już w odrobinę bardziej słodkim niż kwaśnym wydaniu. To wszystko na wyraźnym, karmelowo-czekoladowym podkładzie słodowym. W tle subtelna, pieprzowa nuta fenolowa. Alkohol gdzieś na szarym końcu, prawie nie wyczuwalny. Jak na 8% bardzo dobrze ukryty. Całość wieńczy średnio niska goryczka.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Bardzo przyzwoity Dubbel.
    BeerFreak.pl
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Barwa czarno-brązowa, nieprzejrzysta. Przy nalewaniu rubinowo połyskuje.
    Optycznie ładna, beżowa, mięsista piana o drobnej teksturze. Dość mocno lepi się do szkła. Utrzymuje się do końca wyraźną pianką.
    Aromat miękki, słodkawo-karmelowy. Spory udział nut słodkich owoców w typie gruszki. Do tego ciasteczka, rodzynki i trochę przyprawowych fenoli. Gdzieś na końcu majaczy delikatna nuta alkoholowa.
    Smak jest zdecydowanie przepełniony słodyczą i karmelem. Niestety pozostałe niuanse bukietu w odwrocie. Nieznaczna owocowość, leciutka kwaśność, śladowa goryczka. Taki cień wrażeń zapachowych. Dość wytrawny finisz i w zasadzie brak posmaków. Alkoholu też nie czuć.
    Nagazowanie jest rześkie, wyraźne.
    Butelka z nudną, pozbawioną pomysłu etykietą. Bordowy kapsel wieńczy dzieło.

    Bardzo przeciętny dubbel, który nęci aromatami, by potem rozczarować smakiem. Brakuje głębi w profilu smakowym. Niczym tęcza wydrukowana na dobrej czarno-białej drukarce. Niby coś tam widać, ale... Za to alkohol nieinwazyjny, dobrze ukryty. 7 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pite w sierpniu 2013 r. wyglądało tak:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        I dalej tak wygląda. Za to piana u mnie była zdecydowanie ładniejsza i drobniejsza
        Aaaa... "pite w sierpniu 2013", to czemu nie dodane do bazy, zwłaszcza, że zdjęcie cmyknięte było, ha?
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
          Aaaa... "pite w sierpniu 2013", to czemu nie dodane do bazy, zwłaszcza, że zdjęcie cmyknięte było, ha?
          Ostatnie nowe piwo które opisałem na forum (nr 2800), piłem w połowie czerwca 2013 r.
          a jego opis zamieściłem dopiero w marcu 2014 r.
          Od tamtego czasu, nie opisałem na forum żadnego piwa.
          Dorzucam tylko czasami fotki, jak piwo pojawi się na forum.
          To piwo piłem 2 miesiące po zakończeniu "akcji opisywania" nowych piw, a że go nie było na forum to i fotki nie było.
          Last edited by sibarh; 23-01-2015, 22:28.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Przepotężna piana, nalałem piwo do szklaki o pojemności pinty brytyjskiej, nalałem może z pół butelki 0,33 l, a ta mi się wylała ze szkła, a do tego opada powoli, powoli, powoli.

            Piwo słodkie, z delikatnie wyczuwalnym alkoholem, mocno karmelowe, treściwe, z wyraźnymi nutami czerwonych owoców. Wiśnie, śliwki, nuta przyprawowa. Nie jest to najlepszy dubbel, jaki piłem, ale jest smaczny.

            Kupione za 4 zł, bo, cytuję sprzedawcę, "była dobra cena w hurtowni".

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎