Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Hopus Pokus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Hopus Pokus

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Drogi Dyczkinie - Hopus Pokus
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Tak to jest jak cały dzień bez piwa
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Winterstorm
        Member
        • 06-2014
        • 60

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, z wyraźnymi rubinowymi przebłyskami pod światło. [4.5]
        Piana: Bardzo ładna, gęsta i zbita, beżowa, utrzymuje się dość długo i łatwo ją wzbudzić, nieco oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: W zasadzie to, co podano na etykiecie, czyli "amerykańskość" w postaci cytrusów i iglastości, gdzieś w tle majaczy również lekka kawa. Niestety można też wyczuć leciutką nutkę rozpuszczalnika, a poza tym zapach jest raczej słaby, mógłby być wyraźniejszy. [3.5]
        Smak: Dość duża goryczka, nieco zalegająca, ale nie jakoś przesadnie. Trochę paloności i odrobina kawy, ale nie obraziłbym się, gdyby było więcej. Piwo nieco gęste i oleiste. Lekko, acz przyjemnie rozgrzewa na finiszu. [3.5]
        Wysycenie: Całkiem wysokie, ale w sumie pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Typowo Pintowe, pasujące do reszty ichnich wypustów, z pełnym składem i opisem, natomiast bez jakiegoś szału. [4]
        Uwagi: Piwo ciekawe i warte spróbowania, acz jakiegoś strasznego szału nie robi. Przydałby się przede wszystkim intensywniejszy aromat.

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • Tomas73
          Member
          • 08-2013
          • 40

          #5
          piwo jest dostępne w jakimkolwiek sklepie w Warszawie?

          Pzdr

          Comment

          • boney
            • 10-2014
            • 33

            #6
            W Rodzince bis na Mokotowie dorwałem dziś. (przed przyjazdem trzeba zadzwonić)
            W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
            Każde niepowodzenie czegoś uczy.
            Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

            Comment

            • ramidus
              Member
              • 05-2014
              • 93

              #7
              wczoraj kupilem w beer store w zlotych tarasach

              Comment

              • Tomas73
                Member
                • 08-2013
                • 40

                #8
                dzięki za info
                zakupiłem dzisiaj w outlecie piwnym na towarowej
                8,80 ale cóź

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pod światło ciemny rubin. [5]
                  Piana: Beżowa, drobna i obfita, cienka warstwa zostaje do końca. [5]
                  Zapach: Bardzo intensywny aromat żywiczno-sosnowy. [4.5]
                  Smak: W pierwszym odczuciu zaskakująca rześkość, raczej rzadko spotykana w ciemnych piwach. Goryczka względnie umiarkowana, nawet można stwierdzić że trochę zbyt niska ale dzięki temu zwiększa się pijalność. Podbudowa z ciemnych słodów optymalnie dostosowana do średnio intensywnej goryczki. [4.5]
                  Wysycenie: Co najwyżej średnie, bardzo dobrze wpływające na pijalność. [5]
                  Opakowanie: Fajna nazwa, etykieta typowa dla Pinty. [4]
                  Uwagi: Oceniana wersja beczkowa. Nie przypominam sobie tak dobrze pijalnego ciemnego piwa próbowanego ostatnio.

                  Moja ocena: [4.575]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 22-01-2015, 13:00.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Livres
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 324

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boney Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Rodzince bis na Mokotowie dorwałem dziś. (przed przyjazdem trzeba zadzwonić (...)
                    ...i umówić się na audiencję)

                    Comment

                    • Bolo88
                      Member
                      • 06-2014
                      • 40

                      #11
                      Wczoraj szok: w Chmiel i Słód (Berensona) na nalewaku 18 za 1 litr + koszt butelki.

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bolo88 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wczoraj szok: w Chmiel i Słód (Berensona) na nalewaku 18 za 1 litr + koszt butelki.
                        Że tak tanio?
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny z brunatnymi przebłyskami pod światło. [5]
                          Piana: Beżowa o średniej gęstości, jednak utrzymuje się stosunkowo długo, początkowo w postaci wysokiej czapy, później jako dość gruby kożuch. [4]
                          Zapach: Bardzo przyjemny, intensywny żywiczno-sosnowy. Na drugim planie lekka baza z ciemnych słodów w postaci czekolady. [4]
                          Smak: Po obiecujących doznaniach zapachowych, te smakowe sprawiają lekki zawód gdyż, tym brakuje trochę intensywności. Niby są nuty chmielowe, baza z ciemnych słodów, czekoladowe dopełnienie ale jednak wszystko to jest jakby trochę jałowe. Przez to też goryczka i cierpkość od ciemnych sodów nie maja kontry w postaci większej treściwości. [3.5]
                          Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                          Opakowanie: Fajna etykieta w stylu Pinty, z wszystkimi ważnymi informacjami na kontrze. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.85]
                          Last edited by YouPeter; 24-01-2015, 00:29.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Foto...
                            Attached Files
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #15
                              W zapachu żywiczne nuty przewodzą, bardzo chmielowo, lekko wyczuwalna baza ciemnych słodów, chyba nawet wyczułem ten legendarny, kopyrowy prażony słonecznik.
                              W smaku całkiem solidna goryczka, chmielowa, znowu głównym akcentem są te żywiczno - sosnowe nuty, a "ciemność" tego piwa przejawia się tylko tym słonecznikiem znanym z zapachu.
                              Niby tak powinno smakować BIPA, bardziej jasne niż ciemne w charakterze, ale jednak wolę czuć więcej z tych ciemnych słodów, takie moje subiektywne upodobanie, dlatego bardziej smakowała mi pita tego samego wieczoru Galaktyka Piwnix, w której była już bardzo wyraźna czekolada i kawa, było bardziej aksamitne, nawet bym powiedział, że może trochę przegięte właśnie w tą ciemną stronę ale właśnie dlatego pewnie mi smakowało. Niemniej udany debiut Pinty w tym 2015 roku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎