Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Native American

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Native American

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny pomarańcz, stosunkowo klarowne z refleksami. [4.5]
    Piana: przy nalewaniu obfita, dosyć szybko redukuje się do warstwy a ta zostaje z nami dłużej. [4]
    Zapach: bardzo ładny i średnio intensywny zapach amerykańskich chmieli. Mocno cytrusowy, trochę słodkiego mango w tyle, może winogrona. Nutka słodu. [4]
    Smak: Wręcz zajebiście orzeźwiające! Soczysty czerwony grejpfrut, wytrawne pomelo, mocna goryczka utrzymująca się długo ale przyjemnie. Powoduje że chce się wziąć kolejnego łyka, następnego. Nawet nie zdarzyłem dobrze ocieplić a piwa już nie było. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, idealne. Nie szczypie za bardzo i nie czuć braków. [5]
    Opakowanie: Najsłabszy punkt. Słaby design, niczym nie zachęca. Butelka typu bączek. Dla piwa tak pijalnego powinno byc 0,5l [3]
    Uwagi: Ostatnio troche się nudziłem polskimi IPAmi. Nie dlatego ze znudzily mi sie amerykańskie chmiele, ale dlatego zetrudno bylo o poprostu solidne IPA bez dziwnych zapachów, braków w aromacie, smaku, karlmeli czy błędów. To piwo nie jest jakims niszczycielem światów, ale jest naprawde solidne, mega w stylu i świetnie gasi pragnienie. Minusem jest pojemność. juz dawno przestalem pic piwa w butelkach pol litrowych, za bardzo mnie meczyla taka duza ilosc tego samego piwa. w tym przypadku zaluje ze nie ma wiecej

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #3
      Aromat mango i landrynek bardzo fajny. Dalej, niestety gorzej. Goryczka co prawda bardzo przyjemna (głównie grejpfrut), ale brak ciała (wychodzi 15,5 stopni plato) i bardzo niskie wysycenie nie pomagają w konsumpcji. Drugi raz się nie skuszę.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Ja też nie, goryczka przygniatająca i jednowymiarowa, choć przyjemnie potrzymać znów bączek w dłoni.

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemno złoty, lekko zmętniony. [4]
          Piana: bardzo obfita, jasno kremowa, drobnopęcherzykowa, redukuje się do cienkiej, utrzymującej się warstwy. [4.5]
          Zapach: średnio intensywny, głównie aromaty amerykańskich chmieli, owoce cytrusowe i tropikalne, wyczuwalna lekka nuta słodowa. [4]
          Smak: piwo jest dość wytrawne, a mimo to sprawia wrażenie dość gęstego, aksamitnego. Smak w pełni współgra z aromatem, nuty cytrusów i owoców tropikalnych. Goryczka dość wysoka, bardzo przyjemna jak by się wgryźć w skórkę grejpfruta. [4.5]
          Wysycenie: średnie, jak najbardziej odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: duży plus za komplet informacji o piwie i o surowcach. Szkoda tylko, że butelka 0,33 litra. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            A tak się prezentuje
            Attached Files

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany, zamglone. [4]
              Piana: Średnie pęcherzyki, dość obfita, oblepia szkło, redukuje się do warstwy na powierzchni. [4]
              Zapach: Aromat świeżego amerykańskiego chmielu. Cytrusy i żywica na przedzie w miarę ogrzewania dochodzą tropiki . [4.5]
              Smak: Dość gładkie jak na IPA. Następna nietypowa rzecz to, że piwo ma smak użytego chmielu - grejpfrut i żywica, na pewno poszło dużo chmielu na zimno. Goryczka pojawia się na dalekim końcu i chociaż nie wykrzywia ze względu na intensywność, jest mało przyjemna, może trochę taniniczna. [4]
              Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4]
              Opakowanie: Całkiem fajna stylistyka nawiązująca do nazwy piwa, dokładny skład. [4]
              Uwagi: Jak na mój gust brakuje trochę ciała i chmielenie jakieś takie dziwne. Jest OK ale jakoś mnie nie zachwyciło.

              Moja ocena: [4.175]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 28-01-2015, 23:08.

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, z średnim zmętnieniem. Pływają nieduże ale w przewężeniu widoczne cząstki stałe. [4]
                Piana: Obfita, drobna, trwałość przyzwoita, ładni zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Średnio intensywny, chmielowo-złosowy, owoce egzotyczne, karmel, biszkopt, nieco żywicy. Jednak brakuje mi trochę "ameryki" w intensywności. [3.5]
                Smak: Tak jak nie przekonało mnie to piwo w zapachu, tak jest też średni w smaku. Z jednej strony nie można domówić mu parcjalności jednak brakuje chmielu na zimno. Goryczka średnia, grejpfrutowa, długa ale nie zalegająca. [3.5]
                Wysycenie: Mniej więcej średnie. [4.5]
                Opakowanie: Nie porywa mnie specjalnie, jakość papieru ok jednak wykonania już trochę słabiej. Dość dużo informacji jednak nie jest to komplet. [3.5]
                Uwagi: Warka z datą do 04.03.2015. Nieźle pijalne, ale nieco nudne.

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy. Mętne z pływającymi dość grubymi drobinkami. [4]
                  Piana: Beżowa, rzadka i utrzymująca się bardzo krótko. [2.5]
                  Zapach: Bardzo przyjemna kompozycja chmielowa, która od razu przypadła mi do gustu. Mieszanka słodkich owoców tropikalnych, z przewagą mango, z aromatami iglastego lasu. Na koniec trochę landrynek. Jedynym mankamentem jest fakt, że z czasem zapach traci znacznie na intensywności. [4.5]
                  Smak: Przyjemne żywiczno-sosnowe aromaty oparte na dobrze wyczuwalnej słodowe treściwości. Goryczka średnia do wysokiej, długa ale nie zalegająca. [4.5]
                  Wysycenie: Optymalne. [4.5]
                  Opakowanie: Ciekawa etykieta z wszystkimi ważnymi informacjami na boku. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.25]
                  Last edited by YouPeter; 05-02-2015, 22:09.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Szymon_Grodny
                    Member
                    • 08-2013
                    • 56

                    #10
                    Wreszcie ciekawe piwo z moich okolic. Ciemnopomarańczowe klarowne, przykryta gęstą pianą, która przy mojej pomocy szybko się zredukowała do niewielkiego kożuszka. Aromat żywiczny, sosnowy, mniej cytrusowy. Goryczka znaczna, w podobnym żywicznym oraz grejpfrutowym tonie. Brakuje nieco ciała ale piwo jest niesamowicie pijalne, przez co 0,3l to dla niego trochę mało. Drugi raz może bym się skusił ale w dużej butelce.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy mętny, na dnie gromadzi się lekko farfoclowaty osad. [4]
                      Piana: Kremowa, drobna z pojedynczymi większymi bąblami, wysoka, sztywna i trwała. [4.5]
                      Zapach: Harmonijny melanż sosny i słodu. [4]
                      Smak: Zioła i dość goryczkowo-piołunowy posmak, lekkie aksamitne tło słodowe ratuje sytuację. [3.5]
                      Wysycenie: Gazu niewiele. [4]
                      Opakowanie: Hurra, bączek! BĄ-CZEK!!! Goły, czarny kapsel, bardzo estetyczna eta z elementami peruwiańsko-andyjskimi, stosownie ubarwiona. Mnóstwo informacji. [4.5]
                      Uwagi: Niezła ajpa, ale w obecnym zalewie tego gatunku nejtyf ginie w tłumie...

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
                        Piana: jasno bezowa, drobna, utrzymuje się dość długo, osadza się na szkle drobna pajęczyna, do ko nca zostaje na piwie [4]
                        Zapach: dość słabo wyczuwalny, słodowo-owocowy [3.5]
                        Smak: w miarę pełne i treściwe choć podczas picia kłujące dość mocno w język, na pierwszy plan idzie goryczka, mocna, lekko iglasta ale skutecznie przygaszono owocowo-landrynkowym smakiem, fajna podbudowa słodowa [3.5]
                        Wysycenie: jak dla mnie zdecydowanie za duże [3]
                        Opakowanie: bączek 0,33, etykieta nawet nawet, gładki kapsel [4]
                        Uwagi: Piwo dobre, choć małe mi wystarczyło, w większym goryczka zaczęłaby mi już przeszkadzać. ogólnie produkt ginie w całej masie podobnych produktów, niczym szczególnym nie urzekło.

                        Moja ocena: [3.625]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 13-02-2015, 23:30.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          #13
                          Bo niestety już aromatu i smaku ulecialo. Też piłem niedawno i naprawdę mu daleko do świeżego.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Miedziany, opalizujący.
                            Piana: Koloru złamanej bieli, obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
                            Zapach: Amerykańskie chmiele, cytrusy, żywica, lekkie owoce tropikalne. To wszystko na wyraźnej podbudowie słodowej z jakimś muśnięciem karmelu.
                            Smak: Dosyć treściwe. Bardzo nietypowa, dosyć oleista struktura. W ciemno powiedziałbym, że to żyto. Dalej dominacja amerykańskich chmieli, wyraźne cytrusy, żywica. Goryczka średnio niska, dosyć krótka. Na finiszu czuć nawet bardziej pozostałości słodowej słodyczy niż goryczkę.
                            Wysycenie: Średnio niskie.
                            Ogółem: Do wypicia z przyjemnością. Niby niczym nie zachwyca, ale nie można mu odmówić swojego unikalnego charakteru.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Przyjemne piwo na krótsze i dłuższe biesiadowania. Dobrze zarysowana goryczka, ładny aromat zamorskiego chmielu i solidne body. Niczym nie porywa, ale wczorajsze sesyjne Podziemie w Chmielarni też niczym szczególnym nie ujęło.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎