Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Kuba Rozpruwacz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Kuba Rozpruwacz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, herbaciany, w szerszej części szkła nawet czerwony, delikatnie opalizujący. [4]
    Piana: niezbyt obfita, szybko opada i znika. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, spora dawka chmieli, cytrusy, owoce, wyraźna słodowość, nuty opiekane, karmel, delikatne melanoidyny. [4.5]
    Smak: wyraźna słodowość, skontrowana średnią przyjemną goryczką, tak jak w aromacie jekkie nuty karmelowe, opiekane, a nawet trochę przypieczone. [4.5]
    Wysycenie: średnie do niskiego, trochę więcej by mogło być. [4]
    Opakowanie: nawet ładna grafika, pełen skład, do pełni szczęścia brakuje tylko frmowego kapsla. [4]
    Uwagi: bardzo zbalansowany i ułożony red ale, warka do 03.06.2015.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      A tak Kuba Rozpruwacz się prezentuje
      Attached Files

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany z odcieniami rubinu i nieprzesadnym zmętnieniem. [5]
        Piana: Średnio obfita, drobno i średnio zbudowana (po dolewce drobno), średnio trwała, zdobi szkło. [4]
        Zapach: Średnio intensywny z przewagą nut słodowych nad chmielowymi. Karmel, biszkopt, nieco słodkiej miodowej nuty i cytrusów. Przyjemny ale nie poraża. [3.5]
        Smak: Treściwość typowa dla 14°, czyli pijalne ale nie wodniste. W smaku podobnie jak w aromacie, ale tu dochodzi bardzo przyjemna goryczka. Intensywnie grejpfrutowa, ale nie "agresywna", mocna czy zalegająca. [3.5]
        Wysycenie: Stosunkowo niskie, co tłumaczy niezbyt obfitą pianę. Powinno być nieco wyższe. [4]
        Opakowanie: Nawiązujące barwą i nazwą do piwa. Dobrej jakości papier i pełen skład. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 03.06.2015. Piwo całkiem niezłe, ale nie powala na kolana nowofalowym chmielem.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany. Piwo częściowo klarowne. [5]
          Piana: Nie za wysoka, niezbyt trwała, zostawia na ściankach drobne wąsy. [2.5]
          Zapach: Masło! Poza tym słodowość, karmel, biszkopty. Trochę owocowy. Gdyby nie to masło, byłoby bardzo fajnie. [3.5]
          Smak: W pierwszym momencie uderzenie diacetylu, ale po chwili - czy to kwestia przyzwyczajenia języka, czy to tylko początkowe wrażenie - ustępuje miejsca smakom wyraźnie przyjemniejszym. Wyraźnie słodowe (acz nie do końca przyjemna goryczka także wyczuwalna), trochę tostowe. Raczej treściwe (ale nie ciężkie), karmel. [3.5]
          Wysycenie: Nawet nieco za niskie. [4.5]
          Opakowanie: Kuba Rozpruwacz raczej z czarnym mi się kojarzy... Poza tym typowe dla Bednar. [4]
          Uwagi: Na początku zmartwiłem się, że piwo będzie zwyczajnie kiepskie, na szczęście po pierwszym szoku diacetylowym szybko sie przejaśniło. Ale do rewelacji też sporo brak. Ot, takie piwo do sączenia w knajpie, a takie też są potrzebne.

          Moja ocena: [3.55]
          Last edited by WojciechT; 01-04-2015, 21:16.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎