Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słociak, [Genius Loci] Illuminatus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słociak, [Genius Loci] Illuminatus

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny pomarańcz, złoto. Nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Średnia tekstura, dość szybko się zapada i pozostaje niewielka warstwa. Całkiem ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Przyjemny owocowo chmielowy aromat. Cytrusy kwiaty, charakterystyczna belgijska przyprawowość, drożdże. Alkohol ładnie schowany. [4]
    Smak: Podobnie jak w aromacie z tym, że fenole przejmują większą inicjatywę. Cytrusowa owocowość zostaje szybko zastąpiona przez goryczkę, delikatna kwaskowatość, wytrawny finisz. [4.5]
    Wysycenie: Pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, dobry opis, brak informacji o składzie, słaba jakość papieru. [4]
    Uwagi: Piwo jest mocno pijalne, aż trudno uwierzyć, że ma 6,8% alk. Szybko znika ze szkła. Pite z butelki w temp. 13 C.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      jeszcze fotka
      Attached Files

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, jasno bursztynowy, zmętniony. [4.5]
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, z kilkoma średnimi pęcherzykami, trwała, zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: intensywny aromat belgijski, przyprawowy, fenolowy, goździkowy, jest też solidna dawka amerykańskich chmieli, cytrusy, tropiki, żywice. [5]
        Smak: tak jak w aromacie intensywne nuty belgijskie, sporo przypraw, fenoli, goździków, obecne również akcenty chmielowe, owocowe, cytrusowe, goryczka, średnia w kierunku wysokiej, o charakterze przyprawowym, grejpfrutowym, lekko żywicznym, piwo dość wytrawne, ale z wyczuwalną delikatną słodyczą. [5]
        Wysycenie: średnie, może delikatnie w kierunku wysokiego. [4.5]
        Opakowanie: prosta, czytelna etykieta, z fajną grafiką, brakuje tylko składu. [4]
        Uwagi: warka do 15.07.2015, na prawdę warto spróbować.

        Moja ocena: [4.85]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoto-żółto-jasnopomarańczowy, mocno opalizuje [4.5]
          Piana: Biała, dość drobna, wysoka, średnio trwała, malowniczo osadza się na szkle [4]
          Zapach: Belgijska słodycz, drożdże, banany, morele. W sumie ładny aromat ale brakuje saisonowej kropki nad "i" [3.5]
          Smak: Mdła słodowość, delikatna, lekko mydlana. Średnio intensywna ziołowa goryczka. Przyprawowe nuty słabe, schowane za chmielem [3.5]
          Wysycenie: Wysokie [4]
          Opakowanie: Wyróżniająca się etykieta. Zadziwiająco skąpy skład i informacja o podmiocie odpowiedzialnym [3.5]
          Uwagi: Piwo dobre ale zadeklarowanego stylu trzeba się doszukiwać z lupą. Najbardziej podchodzi mi jako przechmielony blond

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty, lekko zmętniony [5]
            Piana: piękna: obfita, gęsta, zbita, trwała, ładnie zdobi szkło [5]
            Zapach: wyraźny, ostry, nawet lekko drażniący; agrest, białe winogrona, jakieś zioła [4]
            Smak: ostre, dużo agrestu, przyprawe, zostawia w ustach taki niepiwny posmak od któregoś z nowych chmieli i goryczkę; nie moja bajka - zbyt dużo zielska w smaku, nie czuję tu ani Belgii ani innych piw, które lubię [3]
            Wysycenie: wysokie, ok [4.5]
            Opakowanie: ładna etykieta, charakterystyka piwa, są też parametry, ale brakuje dokładniejszego składu [4.5]
            Uwagi: Butelka. Męczyłem się, zdecydowanie to piwo nie jest w moim typie.

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zamglone. [4.5]
              Piana: Obfita, długo się utrzymuje, zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Nutki belgijskie - przyprawowe, winne, kwiatowe. Trochę chmielu, cytrusów. [4.5]
              Smak: Gładkie, słodkawe, przyjemnie owocowe. Lekka przyprawowa ostrość. Goryczka średnia, trawiasta. [4.5]
              Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. [4]
              Uwagi: Data się zmazała. Polecam nawet osobom nie przepadającym za belgijskimi klimatami. Wszystko jest tutaj ładnie ułożone i na swoim miejscu - czysta przyjemność.

              Moja ocena: [4.475]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 28-07-2015, 20:20.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty,śladowo zamglony. [4]
                Piana: Biała,bardzo drobna, wysoka, sztywna, potężna wręcz i bardzo trwała. [5]
                Zapach: Słód, owoce, ślad zbożowy i daleeeeeeki powiew ziół. [4]
                Smak: Lekka goryczka cytrusowo-ziołowa, posmak owocowy, zbilansowany, może dlatego w ogóle nie czuć mocy. [4]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                Opakowanie: Niby prosta eta, ale z przekombinowaną głową jakiegoś mózgowca, który - jak mniemam -iluminacji właśnie doznał... Oryginalna. [4]
                Uwagi: To piwo mi zaskakująco smakuje, a ja przecież generalnie nie lubię sezonów... .

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Piwo wybitnie przegazowane, całość butelki udało mi się nalać dopiero za drugą dolewką.
                  W porównaniu z moją poprzednią recenzją aromat zmienił się o tyle, że czuć już w nim tą belgijską przyprawowość, której brakowało. Smak natomiast jest bardziej zadziorny niż był, bardziej pikantny i korzenny; goryczka wyraźna ale nie za wysoka.

                  Ogólną ocenę punktową zmieniłbym tylko w odniesieniu do wysycenia.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Kontraktowy Genius Loci już od długiego czasu nie warzy piwa. Autor tego piwa zasilił potem inny kontraktowy projekt. Obecnie można napisać, że Słociak przejął licencję na to piwo.

                    Z tego co wiem/domyślam się może mieć zmieniony nieco skład (chmiele).

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Czyli wykorzystują zapasy starych etykiet

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyli wykorzystują zapasy starych etykiet
                        Nie, raczej dodruk. Wykorzystują natomiast bardzo pozytywny odbiór jakie to piwo miało na początku.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎