Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stift Engelszell, Nivard

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Stift Engelszell, Nivard

    Trzecie piwo z austriackiego browaru trapistów (dwa wcześniejsze do znalezienia tu i tu), jednego z dwóch zlokalizowanych poza Beneluksem. To najlżejsze piwo w ofercie braciszków z malowniczego Engelhartszell an der Donau. Nivard jest belgijskim ejlem, o zawartości alkoholu 5,5%. Skład na kontretykiecie podano w sposób podstawowy, aczkolwiek myśląc zapewne o potencjale eksportowym, w czterech językach.

    Barwa bursztynowa, z mocnym pomarańczowym odcieniem. Wyraźne mgliste. W objętości widoczna drobniutka frakcja osadu.
    Piana z żółtym odcieniem, o dość dużych bąblach. Szybko opada po nalaniu. Zostaje mikroskopijnym naśnieżeniem do końca degustacji.
    Bukiet zapachowy miękki, przyjemny, jednak o wyraźnej nucie ziołowo-przyprawowej. Oczywiście sporo słodkich owoców i trochę cytrusów. No i spory udział odcieni drożdżowych.
    W smaku mamy kontynuacje obietnic zapachowych, choć piwo wyraźnie traci w odbiorze i zmieniają się akcenty, a także dochodzi trochę niespodziewanie alkoholowe, nieznaczne tchnienie. Jest mniej owocowo i przyprawowo, za to pojawia się lekko ostra ziarnista słodowość. Drożdże zostają na swoim miejscu.
    Mocne nagazowanie, konkretnie odczuwalne w ustach.
    Butelka 330ml ze stylizowaną etykietą w klimatach piwnicznych. Kapsel firmowy z dodaną nazwą piwa.

    To nie jest zły Belg. Aczkolwiek można zarzucić mu rachityczność piany a także pewną niechlujność w profilu smakowym. Alkohol trochę dziwi, a i oczekiwane skondensowanie niuansów smakowych się było rozmyło jakby. Cudów nie ma co oczekiwać, choć producent niby bliżej od nas, maluczkich Najwyższego 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    #2
    U mnie w szkle piwo prezentowało się wyśmienicie. Piana piękna, świetny lacing.
    Jeśli chodzi o wrażenia zapachowo-smakowe, podpisuję się pod stwierdzeniami kolegi, który założył ten wątek.
    Piwo o ładnym, intensywnym zapachu. Owoce, przyprawy, drożdże - aromat jak najbardziej belgijski, nie austriacki
    Smakuje dobrze choć zgodzę się, że nie jest to piwo wybitne. Leciutko alkoholowe rzeczywiście chyba jest. I (za) mocno wysycone.
    Jak dla mnie na pewno powyżej średniej.
    Moje piwo było w butelce z datą 11/09/2016

    Comment

    • yoxik
      Senior
      • 10-2012
      • 427

      #3
      Engelszell Nivard Jubiläumsbier
      Brewed by Stift Engelszell Trappistenbier-Brauerei
      Style: Belgian Ale
      ABV: 5.5%

      Piana niewielka opada do krążka. Kolor złoto z pływającymi drobinkami drożdży. Aromat dominują drożdże i przyprawowy ich charakter, trochę owoców przyjemny. Smak wysokie nagazowanie piwo pieni i buzuje w ustach (rośnie), drożdże, przyprawy korzenne, owocowośc w typowej belgijskiej brzoskwinie, lekko przebija się alkohol ale zupełnie nie przeszkadza. Piwo bardzo dobre choć nie zachwyca.
      Również tutaj
      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎