Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Alternatywa Niemiecka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Alternatywa Niemiecka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękna miedź, idealnie przejrzysta. [5]
    Piana: Biała, bardzo drobna i zwarta. Na początku obfita, jednak szybko redukuje się do cienkiego kożuszka. Dobry lacing. [4]
    Zapach: Słodowość i delikatna nuta estrowa. Piwo nie bucha aromatem, jest delikatne. [3.5]
    Smak: Słodowość, lekki karmel, tosty oraz estry, które wnoszą słodycz i rześkość do tego piwa. Pomimo tego i niskiej goryczki Alternatywa nie jest zbyt słodka. Pełnia wysoka, stylowa. Finisz długi, bardziej wytrawny, słodowo-owocowy. [3.5]
    Wysycenie: Zbyt niskie, zdecydowanie spłaszcza smak. [3]
    Opakowanie: W Pracownianym stylu. Ascetycznie i przejrzyście. [4]
    Uwagi: Estrowy alt, któremu brakuje gazu.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany. [4.5]
      Piana: Jasnobeżowa, gęsta, obfita. Utrzymuje się długo i pozostawia dużo śladów na ściankach szkła. [4.5]
      Zapach: Delikatny aromat chmielu o ziołowym charakterze oparty na słodowej bazie z karmelowymi akcentami. W oddali można wyczuć nuty rozpuszczalnikowe. [4]
      Smak: Bardzo smaczne piwo, z idealnym balansem pomiędzy słodem a chmielem. Podobnie jak w zapachu tak i tutaj wyczujemy karmel i nuty rozpuszczalnikowe. Goryczka dobrze zaznaczona, przyjemnie wypełniająca usta, zaokrąglona i krótka. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4.5]
      Opakowanie: Prostota etykiet Pracowni bardzo mi podchodzi. Na minus, standardowo brak pełnego składu surowcowego, jak zawsze w przypadku piw warzonych przez gości. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.1]
      Last edited by YouPeter; 04-02-2015, 15:47.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Piękny kolor, świetna piana. Cudny chmielowy aromat z karmelowym tłem. Dobra, nie agresywna goryczka zbalansowana słodową pełnią.

          Świetne piwo, choć zbyt pełne i za bardzo treściwe. Szkoda, że nasz rynek tego nie kupi bo po korekcie odfermentowania i minimalnym dochmieleniu na goryczkę mogłoby rzeczywiście być alternatywą dla wszelkiej maści apa.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brudno brązowy, mętny [4]
            Piana: mierna, biała, rozchodząco-znikająca, na szkle do końca zostaje jedynie cieniutka obwódka [2.5]
            Zapach: słabiutki, słód i przefermentowane owoce (śliwki) [3]
            Smak: treściwość momentami rozmywa się daję wrażenie wodnistości, lekka, dość zalegająca goryczka, bardziej pestkowa niż chmielowa, posmak wytrawnych owoców, w tle zbożowe nuty [3]
            Wysycenie: jak dla mnie za dużo [4]
            Opakowanie: pite w Piwnej Sprawie, wafel jest, szkło też [5]
            Uwagi: Przeciętne piwo, do wypicia ale cieszyłem się, że wziąłem poj 0.33, z większą juz bym się męczył

            Moja ocena: [3.15]
            Attached Files
            Last edited by becik; 12-02-2015, 10:54.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowe, klarowne z rubinowym refleksem pod światło. [4.5]
              Piana: Średnie pęcherzyki, opada do warstwy na powierzchni, oblepia szkło. [4]
              Zapach: Słód, karmel, chmiel w kolejności. Mało intensywny. [4]
              Smak: Dość wodniste ale o wyraźnym smaku. Przypalany karmel, lekkie suszone owoce. Bardzo przyjemny, długo pozostający tytoniowy posmak. Ziołowa goryczka na finiszu. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, ok. [4]
              Opakowanie: Minimalistyczna etykieta, niedokładny skład. [3.5]
              Uwagi: Warka 1.03.15. Piwo dopracowane. Warte spróbowania chociażby ze względu na to, że styl ten nie jest zbyt popularny.

              Moja ocena: [4.2]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 18-02-2015, 23:44.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎