Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Koźlak

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnorubinowy. [5]
    Piana: Średnio wysoka, niezbyt trwała, szkoda. [2.5]
    Zapach: Taki... Koźlakowy. Karmelowy, muśnięcie ziołowej chmielowości, takie tam. Nieprzesadnie intensywny. [4]
    Smak: Klasyczny, by nie rzec standardowy, koźlak. Karmel, słodowość, bardzo delikatna goryczka, takie tam. [4]
    Wysycenie: Chyba nieco za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo podoba mi się nowy design na piwach tego browaru. Skład pełen, etykieta fajna. [4.5]
    Uwagi: Daje radę.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany. [4.5]
        Piana: Drobna, czerwonawa, tylko zaraz po nalaniu. Bardzo szybko znika. [2.5]
        Zapach: Lekko winny, chlebowy, słodowy. Dość wyrazisty. [4]
        Smak: Słodowość i melanoidyny na pierwszym planie. Podfermentowane owoce, karmel i - niestety - metaliczny posmak. [3.5]
        Wysycenie: Średnie, odczuwalne. [4.5]
        Opakowanie: Jakość etykiety, papier, projekt, tytułowy koziołek - ekstraliga. Do pełni szczęścia brakuje mi opakowania zwrotnego. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Piwo w smaku karmelowe, troszkę suszonych owoców, ciut pralinek, podpalana goryczka, z przyjemnym dość długim finiszem. Treściwe, nie ciężkie.
          Moje nie było metaliczne.

          Koziołek na ecie rozkoszny. Wygląda na to, że Zawiercie warzy dobre koźlaki Ten i w bawarskim stadzie by nie zginął Wypite z dużą przyjemnością.

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowe, ciemno miedziane, koźlakowe [5]
            Piana: Raczej drobno pęcherzykowa i trwała [4]
            Zapach: Zbożowe, podpalane słody i bardzo ciemny chleb - klasyka koźlaka. Zapach wybitnie słodowy, ale trochę za mało intensywny. Niewielka nuta rozpuszczalnikowo-alkoholowa. Na początku sprawia wrażenie obecności zapachu metalicznego, ale po chwili ulatuje on całkowicie. [4.5]
            Smak: Zdecydowanie słodowe i treściwe z wyraźną goryczą kontrującą smaczki melanoidynowe (słodowo-chlebowe). Potwierdza się zgrzyt gorzkiej nuty rozpuszczalnikowej z zapachu. Jeśli jest tu karmel, to raczej taki domowej roboty, czyli przypalony ergo gorzki Generalnie wyrównane piwo i smaczne. [4.5]
            Wysycenie: Idealne [5]
            Opakowanie: Butelka [3]
            Uwagi: W kontekście portfolio naszych rodzimych producentów oceniam to piwo jako klasykę i wzór do naśladowania w gatunkach koźlakowych. Oby więcej takich, to import z Niemiec nie będzie potrzebny

            Moja ocena: [4.425]
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brunatno-mahoniowy, podoba mi się [5]
              Piana: jasny beż, drobna, zwarta, mocna długo się utrzymuje, opada powoli, osadza się na szkle spora pajęczyną, zostaje nawet po wypiciu piwa [4.5]
              Zapach: delikatny, słodowo-owocowy [3.5]
              Smak: pełne, treściwe, świetna zbożowa podstawa dobrze wyczuwalna, chlebowo-owocowe akcenty, lekka goryczka, minimalnie pestkowa, momentami wyciera zbyt mocny słodkawy akcent, całość dobrze zbalansowana [4.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: te nowe etykiet etykiety Zawiercia zupełnie mi nie podchodzą, firmowy kapsel [3]
              Uwagi: Smaczny klasyk, warty powtórzenia, jakaś porządna normalność i klasyka

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by becik; 19-03-2015, 20:54.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno miedziany z rubinowymi relaksami, klarowne. [5]
                Piana: Dość odbita, z początku drobno zbudowana ale dość szybko się dziurawi, zdobi szkło. [4]
                Zapach: Średnio intensywny, chlebowy, słodowy z odrobiną karmelu i nuty winnej. Bardzo przyjemny ale mógł by być silniejszy. [4]
                Smak: Podobnie jak w aromacie jednak z większym udziałem karmelu. Goryczka na przyzwoitym poziomie - wyczuwalna ale nie przykrywająca akcentów słodowych. [4]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego. Mogło by być nieco niższe, ale generalnie jest ok. [4.5]
                Opakowanie: Super etykieta, nic dodać nic ująć, dedykowany kapsel. [5]
                Uwagi: Warka z datą do 07.2015. Bardzo dobry koźlak, a na pewno jeden z najbardziej pijalnych na Polskim rynku.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowo-rubinowy, przejrzysty i wręcz iskrzący czystością [4.5]
                  Piana: Szara, krótsza niż ten opis [3]
                  Zapach: Ciemne i palone słody, skórka przypieczonego razowca. Wszystko niby dobrze ale jednowymiarowo, brakowało mi głębi, ot choćby muśnięcia ciemnych owoców [3.5]
                  Smak: Karmel, delikatna paloność, delikatna łuskowa kwaśność. Goryczka niewysoka. Alkohol absolutnie schowany [4]
                  Wysycenie: Średnie, ok [4]
                  Opakowanie: Trafia w mój gust. Estetyczna polska koza albo kozica [4.5]
                  Uwagi: Dobry kozioł, tak poprawny, że aż wybitnie nie wybitny

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • Puszek_72
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 269

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno rubinowy, wpadający w brunatny [4]
                    Piana: Nietrwała [3]
                    Zapach: Trochę za mało intensywny ale stylowy, karmel, skórka od chleba, winny [4]
                    Smak: Alkohol schowany, jest wszystko czego się można spodziewać w tym stylu ale brakuję wyrazistszych akcentów [4]
                    Wysycenie: Ciut za wysokie [4]
                    Opakowanie: Pełny skład, dobra jakość OK [4.5]
                    Uwagi: Bardzo poprawne piwo ale brakuje mu trochę "pieprzu" jest zbyt ułożone

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      6-te.

                      Suchary żytnie, skórka od chleba. Bardzo lekka nuta kwiatowa. Poprawny, bardzo lekki, w ramach stylu, dobrze zrobiony, takie koźlę
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mahoniowy, klarowne. [4]
                        Piana: Drobna, ale zwarta, szara. Słaby osad na szkle. [3]
                        Zapach: Delikatny, chlebowy z palonym słodem i nutką orzechową. Mało karmelu. [4]
                        Smak: Piwo dobrze zbalansowane, słodowo zbożowa podstawa wyraźna. Goryczka mniejsza, czyli jak się należy, pestkowa z lekkim popiołem. Karmel wyczuwalny bardziej niż w aromacie. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Przyjemna mordka na etykiecie, dobrej jakości papier. Podano pełny skład, ale termin ważności mało konkretny ( spożyć przed końcem 12. 2015). [4]
                        Uwagi: Styl mało lubiany przeze mnie, jednak wypiłem z wielką przyjemnością.

                        Moja ocena: [3.9]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mahoniowy, klarowny [5]
                          Piana: średnia, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, gęsta, trwała [4.5]
                          Zapach: Ciemne słody, skórka ciemnego pieczywa, karmel, średnio intensywny [4]
                          Smak: Podobnie do aromatu, przypalony karmel, palone słody, ciemny chleb, przyjemna, umiarkowana goryczka, na finiszu i w posmaku suszone sliwki. Pełne i dobrze zbalansowane. [4.5]
                          Wysycenie: średnie, mogłoby być trochę niższe [4]
                          Opakowanie: Fajna etykieta z kompletem informacji. [5]
                          Uwagi: Moja pierwsza ocena "normalnego" koźlaka i jednocześnie pierwszy zwykły koźlak w tym roku. Bardzo smaczne piwo.

                          Moja ocena: [4.35]

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #14
                            Ile u was kosztuje?

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #15
                              BARWA: Ciemniejszej miedzi. Piwo idealnie klarowne. [5]
                              PIANA: Wysokość na dwa centymetry, niezbyt trwała, trochę znaczy szkło, na powierzchni utrzymała się do końca. [2.75]
                              ZAPACH: Z butelki czuć śliwki, chmielową ziołowość, nuty opiekane oraz karmelowe. Po przelaniu nadal dominują śliwki, a za nimi skórka przypieczonego chleba, karmel i nuty ziołowe. Zapach był dość intensywny. [4.25]
                              SMAK: W mniej więcej równym stopniu śliwki i karmel... następnie świeże pieczywo z akcentami ziołowymi. [4.25]
                              WYSYCENIE: Od początku do końca na średnim poziomie. [4.75]
                              OPAKOWANIE: Bezzwrotne z samoprzylepną etykietą, na niej wizerunek kozicy... podany skład, ekstrakt, temperatura serwowania. Kapsel był firmowy. [3.25]

                              UWAGI: Termin spożycia do końca maja 2017, wypite 6 lipca'17. Mimo, że po terminie piwo było idealnie przejrzyste... W smaku półwytrawne z wyczuwalną ziołową goryczką - smaczne piwo!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎