Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Double Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Shepherd Neame, Double Stout

    Stout z najstarszego browaru na Wyspach. Alkoholu ma 5,2%. Chmiel wykorzystany do produkcji to East Kent. Słody: pale ale, crystal, czekoladowy oraz palone ziarna jęczmienia.

    Barwa najciemniejszego brązu. Nieprzejrzysta.
    Beżowa, kremowa piana o raczej drobnej teksturze, choć zdarzają się duże bąble. Zostawia ślady na szkle. Stabilizuje się do trwałego naśnieżenia.
    W zapachu mocne kawowe, palone nuty ciemnych słodów na pierwszym planie. Gdzieś spod nich wydobywa się aromat suszonych owoców i odrobina słodyczy.
    Elegancki okrągły smak. Pomimo wyraźnej palonej goryczki i elementów typu ziarno kawy, kakao czy karmel piwo jest przejrzyste i posiada sporo owocowych odcieni. Na finiszu zostaje bardzo charakterystyczny posmak palonego, pieczonego ziarna jęczmienia z leciutkim tłustawym dopełnieniem, choć samo piwo w ogólnym odczuciu nie jest mocno treściwe.
    Nagazowanie średnie, przyjemnie odczuwalne w ustach.
    Butelka z bardzo ładną oprawą graficzną w klimacie vintage. Zdecydowanie kojarzy mi się z XIX-wiecznymi czasami pionierów zasiedlania bezkresnych połaci Ameryki. Kapsel firmowy.

    Doskonałe piwo. Przejrzyste, pozbawione ciężkości, ale jednocześnie z ciemnym charakterem. Bez wstydu godny polecenia każdemu miłośnikowi stoutów. Nawet wyjątkowo wybrednemu. 9,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #2
    Niezły dry stout, nie przesadzisty, acz dość goryczkowy. Pite po O'hara's Irish Stout, który jest bardziej aksamitny i ciut słodszy i bardziej czekoladowy. Shepherd Neame jest bardziej kawowy i goryczkowy. Miłe piwko, polecić mogę dla wielbicieli stoutów.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Ciemne słody i palone ziarno dały wyraźny kwaskowy efekt, pod koniec dla mnie trochę męczący. Mnie nie zachwyciło, choć jest przyzwoite piwo.

      Ciekawostką jest fakt, że warzone jest w ostatnich używanych w UK drewnianych kadziach, o czym napisali na kontrze.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6130

        #4
        Piana - większa na początku, potem grubsze bąble. Finisz cienka warstwa i lacing.
        Barwa - ciemny brąz z refleksami rubinowymi.
        Gaz - nie za duży.
        Aromat - susze owocowe, likierowość, kawa, orzech włoski.
        Smak - trochę słodkie, susze owocowe, śliwka w czekoladzie, kawa, orzech włoski.

        Lekko zalatuje alko a to tylko 5,2%.
        Ogólnie całkiem miło się wypiło

        W Lidlu w UK teraz kosztuje bodaj 1,49 funta.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎