Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka [Inne Beczki], Sigmund Vienna Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pub_Warszawa-Praha
    PiwBiz
    • 01-2015
    • 88

    U Koníčka [Inne Beczki], Sigmund Vienna Lager

    Od jutra nowość Sigmund Vienna Lager od Inne Beczki. Zachęcamy do dodawania opinii o piwie. My spróbujemy jutro od razu po dostawie beczki. Zapraszamy na spróbowania do Warszawa-Praha Pub w Warszawie przy Rondzie Wiatraczna

    http://www.facebook.com/warszawa.praha
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    #2
    I po to aż nowy wątek potrzebny?

    Comment

    • Pub_Warszawa-Praha
      PiwBiz
      • 01-2015
      • 88

      #3
      Niestety nie znaleźliśmy na forum tego piwa stąd nowy wątek

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A to się najpierw sprawdza jak zakładać takie wątki, a nie robi burdelu na forum.
        Last edited by Pendragon; 11-02-2015, 20:56.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          No ale jeśli już to należy założyć wątek z prawidłowym tytułem, tak jak to jest tutaj praktykowane przy zgłaszaniu nowego piwa, wyprodukowanego w zagranicznym browarze:

          U Koníčka (Inne Beczki), Sigmund Vienna Lager


          Zrozumiano?
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Pub_Warszawa-Praha
            PiwBiz
            • 01-2015
            • 88

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
            No ale jeśli już to należy założyć wątek z prawidłowym tytułem, tak jak to jest tutaj praktykowane przy zgłaszaniu nowego piwa, wyprodukowanego w zagranicznym browarze:

            U Koníčka (Inne Beczki), Sigmund Vienna Lager


            Zrozumiano?
            Faktycznie, ma to sens Zmęczenie... Nie widzę opcji edycji, a więc narobiłem problemu moderatorowi.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pub_Warszawa-Praha Wyświetlenie odpowiedzi
              Od jutra nowość Sigmund Vienna Lager od Inne Beczki. Zachęcamy do dodawania opinii o piwie. My spróbujemy jutro od razu po dostawie beczki. Zapraszamy na spróbowania do Warszawa-Praha Pub w Warszawie przy Rondzie Wiatraczna

              http://www.facebook.com/warszawa.praha
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
              No ale jeśli już to należy założyć wątek z prawidłowym tytułem, tak jak to jest tutaj praktykowane przy zgłaszaniu nowego piwa, wyprodukowanego w zagranicznym browarze:

              U Koníčka (Inne Beczki), Sigmund Vienna Lager


              Zrozumiano?
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pub_Warszawa-Praha Wyświetlenie odpowiedzi
              Faktycznie, ma to sens Zmęczenie... Nie widzę opcji edycji, a więc narobiłem problemu moderatorowi.
              Wszystko prawie wyjaśnione, ale .... w dziale piwo konkretnie opisuje się (ocenia) piwo, a nie informuje, że gdzieś to piwo będzie w sprzedaży. Takie informacje można zamieszczać w dziale piwo-ogólne albo w swoim firmowym wątku.
              Zgłosiłem do przeniesienia.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszystko prawie wyjaśnione, ale .... w dziale piwo konkretnie opisuje się (ocenia) piwo, a nie informuje, że gdzieś to piwo będzie w sprzedaży. Takie informacje można zamieszczać w dziale piwo-ogólne albo w swoim firmowym wątku.
                Zgłosiłem do przeniesienia.
                Dlatego napisałem z pewną asekuracją No ale jeśli już..., licząc, że to będzie jednak początek wątku o samym piwie, przy okazji przypominając użytkownikowi zasadę tworzenia tytułu w przypadku piw naszych kontraktowców, produkowanych poza Polską
                Last edited by wpadzio; 12-02-2015, 10:54.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Pub_Warszawa-Praha
                  PiwBiz
                  • 01-2015
                  • 88

                  #9
                  Miał to być początek nowego wątku w celu oceny nowego piwa, a nie reklamy. Reklamę robimy w innym miejscu na forum. Niestety mogło to wyglądać inaczej chociaż w tekście o ile pamięć mnie nie myli zachęcałem do oceny po spróbowaniu.

                  Ogólny zamysł tego tematu: 1. Poinformujmy, że będzie nowe piwko. 2. Wypadało by napisać kiedy i gdzie można spróbować.


                  Wrażenia po wczorajszej degustacji:

                  Oczywiście wczoraj zaraz po podłączeniu spróbowaliśmy piwa. Wg nas bardzo fajny lager. Zdecydowanie czuć, że jest to 14, dość przyjemna chmielowa goryczka. Posmak chmielowy długo wyczuwalny. Piana średnio gęsta, opada powoli, do końca degustacji pozostaje jej mała warstwa. Piwo zdecydowanie polecamy

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Temat był założony wcześniej z promesą kontynuacji, a jako że i ja się jakoś tam udzieliłem, to czuję się w obowiązku napisać słów kilka o tym piwie.

                    Styl podany na etykiecie - vianna lager. Gęstość początkowa 14°Blg, zawartość alkoholu 5,4%. Chmiele: Cascade i Kazbek. Receptura: Marcin Pietranik i Mojmír Velký. Nazwa ma nawiązywać do Sigmunda Freuda, a piwo to ma być rzekomym urzeczywistnieniem jego marzeń sennych. Ha!

                    Barwa ciemnozłota wpadającą w bursztynową. W pełni klarowna.
                    Piana o zróżnicowanej teksturze i barwie lekko złamanej bieli. Powoli redukuje się do zwartej szumowiny. Nie można odmówić jej wyjątkowo dużej trwałości.
                    Aromat dość mało wyrazisty, aczkolwiek daje się wyczuć słodową podstawę.
                    Smak jest przesunięty mocno w kierunku chmieli. Mocna goryczka mogąca kojarzyć się ze skórką cytrynową lub pomarańczowym grejpfrutem. Słody, które wszak świadczą o tym stylu są bardzo mocno schowane i pojawiają się gdzieś w dalszych posmakach.
                    Nasycenie gazem jest na średnim poziomie. Trochę jeszcze spada w osi czasu.
                    Butelka z ciekawą etykietą, na której dyskretnie, acz niebezpiecznie filuje samica-modliszka. Czyżby kolejne tykanie pana Freuda? Kapsel koníčkovy, info o miejscu warzenia także uczciwie wraz z logiem umieszczone na etykiecie.

                    Szczerze powiem, że mam ambiwalentne odczucia. Za wrażenia degustacyjne daję nawet i 8,5 w skali 1-10. Piwo jest obiektywnie całkiem smaczne, aczkolwiek eksponowanie na etykiecie informacji, że to vienna lager jest pewnym nadużyciem. Zastosowanie mocnego nachmielenia odbiera samemu stylowi pewnej historycznej elegancji. I choć lager wiedeński nie stanowi jakichś zmysłowych piwnych salonów, to należy mu się z racji tradycji jakiś szacunek. A tutaj mamy do czynienia z pewną profanacją. Panie Freud, co Pan na to? Czy to przypadkiem nie syndrom małej szyszki w dzieciństwie?
                    Last edited by wpadzio; 15-03-2015, 17:16.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Temat był założony wcześniej z promesą kontynNazwa ma nawiązywać do Sigmunda Freuda, a piwo to ma być rzekomym urzeczywistnieniem jego marzeń sennych. Ha!
                      Freud już był bohaterem jednych z okolicznych minibrowarów w tym regionie,
                      ponieważ urodził się w tych okolicach - w Příborze. Biorąc pod uwagę, że mieszkał też we Wiedniu, to pomysł udany.

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Freud już był bohaterem jednych z okolicznych minibrowarów w tym regionie,
                        ponieważ urodził się w tych okolicach - w Příborze. Biorąc pod uwagę, że mieszkał też we Wiedniu, to pomysł udany.
                        Darku, a jak dla mnie domniemanie i zawłaszczanie sobie sennych marzeń pan F. w celach komercyjnych jest trochę śmieszne No ale jeśli taka była wola twórców piwa, poparta pełnym przekonaniem... trudno, niech im będzie
                        Last edited by wpadzio; 17-03-2015, 18:38.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Poprawne piwo:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎