Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka [Inne Beczki], Sleeping Car Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    U Koníčka [Inne Beczki], Sleeping Car Porter

    Piwna inicjatywa Jana Szyprzaka i przyjaciół zdecydowała się wykorzystać przyjazne moce czeskiego mikrobrowaru z Vojkovic. Sleeping Car Porter to ciekawa modyfikacja portera, czyli milk porter. Tak więc w składzie pojawia się laktoza. Użyto chmieli Sladek i żateckiego oraz pięć rodzajów słodów. Piwo ma 16° BLG i 5,5% alkoholu.

    Ciemnobrązowa barwa, pod światło połyskuje rubinowo.
    Jasnobeżowo-żółtawa piana. Opada po kilku minutach do dziurawego naśnieżenia. Nieco krzaczków na szklance.
    Aromat o dominacji palonych kawowych, ziarnistych nut od ciemnych słodów. Wrażenie to jest delikatnie podsumowane słodkawym, mlecznym odcieniem.
    W smaku obecność ciemnych nastrojów nie jest tak dominująca. Kawa, czekolada, karmel, paloność owszem, aczkolwiek zaraz obok mamy owe mleczne, słodkawe nastroje. Jest lekki kwasek i całkiem wyraźna goryczka. W posmakach nieco popielniczki.
    Nagazowanie nieduże, ale piwo nie jest tępe.
    Butelka z ciekawą, nieco nietypową roślinno-ćmową etykietą. Kapsel firmowy (browaru, nie kontraktowca!) z podkową i końskim łbem.

    Piwo, które jak na portera ma niezbyt dużą treściwość. Bliżej tutaj do stouta, choć mleczne, słodkie klimaty mlecznego stouta z kolei są kontrowane mocnymi palonymi nutami. Taki misz-masz... Pije się ciekawie. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Ja niestety nie miałem tyle szczęścia ... Kwestia transportu ? Przechowywania w sklepie ?
    Słodycz, maślanka, serwatka, niemożebnie rozwodniona kawa zbożowa ...
    Najlepsze z tego piwa były etykieta i kapsel, szkoda
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Kolor: Prawie czarne, klarowne z rubinowym refleksem pod światło.
      Piana: Lekko wymuszona, drobne pęcherzyki, oblepia szkło, zostaje warstwą na powierzchni.
      Zapach: Wyraźna laktoza na pierwszym planie, na drugim wiśnia i czekolada. Zapachowo przypomina jogurt z owocami albo cukierki jogurtowe.
      Smak: Słodkie na wstępie, po chwili czekoladowe. Na finiszu gorzkawy palony słód.
      Wysycenie: Średnie, ok.
      Opakowanie: Ładna etykieta, dokładne info, firmowy kapsel.
      Uwagi: Warka 12.02.2015. Nietypowe połączenie ciemnego lagera z laktozą. Może nazywanie wynalazku porterem to lekka nadinterpretacja. Efekt całkiem ciekawy - może nie do końca trafia w moje gusta ale na pewno znajdzie swoich amatorów.
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 18-02-2015, 13:41.

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Barwa: ciemnobrunatna, delikatnie opalizująca.
        Piana: jasno beżowa, drobnopęcherzykowa, niestety szybko znika.
        Zapach: głównie karmel i kawa, coś w stylu cukierków Werther's Original i Kopiko, jest również trochę mleczności z laktozy.
        Smak: jak na to odfermentowanie piwo średnio pełne, wyraźnie wyczuwalna laktoza, jak również nuty kawowe i delikatna paloność, goryczka raczej delikatna o charakterze palono, kawowym.
        Wysycenie: średnie.

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #5
          Dziwne piwo. Coś pomiędzy pozbawionym palonych akcentów milk stout a czeskim ciemnym. Kompletnie nie mój typ.

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Dosyć przeciętne jak na swoją cenę (powyżej 8 zet ), wodniste bez kożuszka i otoczki, wyczuwalna goryczka z kawowymi nutkami,...jestem na nie
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koninck Wyświetlenie odpowiedzi
              Dosyć przeciętne jak na swoją cenę (powyżej 8 zet ), wodniste bez kożuszka i otoczki, wyczuwalna goryczka z kawowymi nutkami,...jestem na nie
              Piłeś wersję czeską jeszcze? Od dawna już Inne Beczki warzą w Zodiaku...
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Koninck
                Senior
                • 03-2009
                • 180

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                Piłeś wersję czeską jeszcze? Od dawna już Inne Beczki warzą w Zodiaku...
                Nie wiem czy to wersja czeska, bo jak napisałem wyżej smak nie powala, a naklejka wygląda tak....
                Attached Files
                Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  No toć z Zodiaka, Panie... Więc i nie ten wątek.
                  Last edited by wpadzio; 03-07-2016, 23:46.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎