Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Dolina Jakubowa - EIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Dolina Jakubowa - EIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, śladowo zmętniony. [4]
      Piana: Białokremowa, średniodrobna, dość wysoka, dość trwała, osadza się. [4]
      Zapach: Owoce z landrynkowym powiewem i karmelowym tłem. [4]
      Smak: Goryczka i karmel, chwilowy ślad cytrusów. Goryczka osadza się na języku i tępi zmysły... [3]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, naprawdę (prawie) wszystko mi się podoba. Tylko te li-te-ry... [4]
      Uwagi: Ponieważ piwowarzy przekombinowali z tą goryczką piwo szału nie czyni.
      Nie jest to także "drabina jakubowa", jak w pierwszej chwili (te litery!) odczytałem nazwę .

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • KarlPopper
        Senior
        • 11-2013
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna słomka. [4.5]
        Piana: Bardzo ładna, estetycznie oblepia szkło, mało i średnio-pęcherzykowa, tylko niestety szybko opada. [4]
        Zapach: Przyjemne słody ejlowe,trochę chmielu, odrobinę alkoholowej nuty. Aromat jest przyjemny ale jakiegoś szału nie czyni (może dlatego, że to jednak angielska a nie amerykańska wersja IPA ) [3.5]
        Smak: Goryczka akurat bardzo mi odpowiada, zostawia lekki posmak ziół (ale nie tak mocny i dziwny jak np. u Freddiego z Wąsosza). Słodowość bardzo przyjemna, raczej zbożowa niż karmelowa. Ale woltaż alkoholowy przy ogrzaniu jednak trochę czuć, to chyba trochę takie Imperial English IPA. [4]
        Wysycenie: Mogłoby być trochę mniejsze [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, być moze zbyt oszczędna, ale są wszelkie dane. [4.5]
        Uwagi: Spośród próbowanych polskich EIPA czyli Krak I i Freddie chyba najbardziej smakuje mi właśnie Jakubowa Dolina. Życzę powodzenia Browarowi Słodowy Dwór. Dodatkową zaletą jest też całkiem dobra cena (porównując do reszty kontraktowców, no może oprócz Olimpu średnio o złotówkę tańsze piwa).

        Moja ocena: [3.9]
        Live Craft. Die Punk.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn. Lekka mgiełka. Ładna intensywna barwa [4.5]
          Piana: Imponująco obfita. Z trwałością też fajnie. Ładnie oblepia szkło. Drobnopęcherzykowa [4.5]
          Zapach: Głównie karmel, słodowość i delikatne słodkie owoce. Mało to wyraziste i nie za ciekawe w sumie [3.5]
          Smak: Dużo lepiej niż w zapachu, dzięki ciekawej goryczce. Chmiel fajnie współpracuje z owocową wytrawnością. Goryczka która jest średnio głęboka miesza się z cierpkimi ale przyjemnymi górnofermentacyjnymi nutami. W tle trochę karmelu, ale nie jest on wyraźny, zdecydowanie na drugim planie. Finisz goryczkowy, całkiem długi, ale dzięki tej miłej owocowej cierpkości, przyjemny w odbiorze. Dobre piwo [4.5]
          Wysycenie: Przy otwieraniu piwa ostre ssssssssss i aż lekko wyciekło z butelki. Jednak piwo jest w sumie delikatnie nasycone i pasuje to do całości. [4.5]
          Opakowanie: Kraftowy minimalizm, ale estetycznie całkiem fajnie. Ciekawa bordowa kolorystyka, sporo info w składzie. Ale można oślepnąć próbując to wszystko przeczytać. Cieniutka czarna czcionka na niewiele jaśniejszej etykiecie. TRudno to przeczytać [3]
          Uwagi: Piwo z datą: 17.04.2015
          Uwaga do admina: przy wpisywaniu parametrów wkradł się błąd. Alk. to 7 proc.

          Moja ocena: [4.075]
          Last edited by chechaouen; 15-04-2015, 20:23.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Piwo wyważone i to chciałbym powtórzyć, nieprzechmielone jak inny produkt tego browaru określany jako BPA. Łagodny, jedwabisty owocowo-goryczkowy smak, dobra rzecz degustacyjnie.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Bardzo przyjemne w odbiorze piwo.
              Wysycenie duże. Kolor pomarańczowo dyniowy, piękny.
              Piana niska, ale barmanka nalewała ze 2 minuty, więc nie mam się czego dziwić. Za to piana bardzo mocno oblepiła szkło.
              Zapach zbyt delikatny, chlebowo ziołowy.
              W smaku goryczka duża, ale nie zalega, głównie łodygowa i trawiasta. Słód też wyraźnie obecny dopełnił przyjemność picia piwa. Karmelu na szczęście prawie nie ma. Piwo smaczne i bez wad.

              Wypiłem z kranu w ełckim pubie Smętek.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎