Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kłos Wielozbożowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Kłos Wielozbożowy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    #2
    piwo wspaniałe, coś jak słabsze American IPA i Kormoran Jasny razem! Miałem tylko jedną butelkę wczoraj - jutro kupię więcej, bo warto.
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Jak cenowo się pozycjonuje?

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty ze sporym zmętnieniem. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, biała. Trzyma się bardzo długo i klei się do szkła jak polityk do koryta. Żadnych wad. [5]
        Zapach: Intensywny, głównie cytrusowy, ale też słodowy, zbożowy z lekkimi przyprawami. [4.5]
        Smak: Średnia, ale wyraźnie zaznaczona goryczka, cytrusowa i nie zalegająca. Aksamitne w teksturze. Zbożowych klimatów mniej niż się spodziewałem. Piwo świetnie orzeźwia, przydałoby się jednak coś więcej od słodu, bo na finiszu jest ciut za wodniste. [4]
        Wysycenie: Duże. [4]
        Opakowanie: Mało wyszukana, ale ładna etykieta, kapsel firmowy. [4]
        Uwagi: Warka do 18.05.2015. Smaczne, lekkie piwo.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: żółty mętny, prawie jak w witach [3.5]
          Piana: średnioobfita, drobna, gęsta, bardzo trwała [5]
          Zapach: czuć słody, zboża, ale z drugiej strony idzie chmiel w postaci grejpfruta i to on przeważa. [3]
          Smak: słodów troche, żyto, czuć troszke te inne zboża, i chmiel w postaci grejpfruta, goryczka- odrobinę poniżej średniej. Trochę wodniste pod koniec. [3]
          Wysycenie: trochę za duże [3.5]
          Opakowanie: może być [4]
          Uwagi: termin 18.05.2015
          aromat lekko zabity przez Citre. Smak- spodziewałem się czegoś innego, czuć w nim też Citre chyba za bardzo....
          Piwo niczym nie zaskakuje. Coś jakby udziwniona apa

          Moja ocena: [3.3]

          Comment

          • esesinho
            Junior
            • 01-2015
            • 22

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, bardzo zmętniony [3.5]
            Piana: Niezbyt obfita (jakiś 1cm) ale dość trwała [4]
            Zapach: Cytrusowe nuty chmielu, słodu za bardzo nie czuje. [3.5]
            Smak: Na pierwszym planie chmiel, pod nim lekka słodowość. Goryczka średnio-niska grejpfrutowa, szybko mijająca i bardzo przyjemna. Piwo na początku trochę wodniste ale po ogrzaniu wydaję się bardziej pełne. [4]
            Wysycenie: Wysokie, wolałbym trochę niższe. [3.5]
            Opakowanie: Grawerowana butelka kormorana i etykieta bez finezji. [3.5]
            Uwagi: Piwo smakuje jak APA, bardzo dobra APA, ale po ilości użytych słodów i szumnych zapowiedziach "piwo które trudno przypisać do jakiegokolwiek istniejącego już stylu" spodziewałem się czegoś innego.

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • oczko21
              Member
              • 11-2014
              • 72

              #7
              Gdzie daliście rade kupić i za ile ?

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnożółty, mętny. [5]
                Piana: Ładna, drobna, średniowysoka, raczej trwała, zostawia na ściankach ślady. Biała. [4]
                Zapach: Bardzo przyjemny, trochę cytrusów od chmieli, trochę przypraw przywodzących na myśl belgię (?), owoce tropikalne, słodowość, sporo górnofermentacyjnych owoców. Chociaż przez moment miałem wrażenie, że czuję warzywka...[4]
                Smak: Mmmmmm. Czego tu nie ma! Owoce tropikalne, cytrusy, popiołowość - ale w przyjemnym typie, lekko pieprzny posmak, skórka chleba, nieprzesadnie mocna, ale wyczuwalna goryczka, zbożowość. Piwo jest cholernie orzeźwiające, aksamitne, średnio treściwe. [5]
                Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, pasuje do lekkiego piwa. [5]
                Opakowanie: Jak zwykle hejtuję kłosy zboża na etykietach, tak tutaj jest w miarę ładne i pasujące. Fajny papier, informacji sporo, długo opis piwa (to lubię!). Tylko dobór kolorów mógłby być nieco żywszy... A może wcale nie - i tak jest lepiej? [4.5]
                Uwagi: Wypiłem je w 5 łyków. Bardzo smakowało.

                Moja ocena: [4.525]
                Last edited by WojciechT; 20-02-2015, 23:49.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oczko21 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdzie daliście rade kupić i za ile ?
                  6,39 zł. A skąd jesteś?

                  Comment

                  • slowandstoned
                    Junior
                    • 01-2015
                    • 13

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnożółty/słomkowy, mętny ale bez farfocli. [3]
                    Piana: Biała, na palec, generalnie maleńkie pęcherzyki ale zdarzają się większe bąble psujące strukturę. Opada bardzo powoli, zostaje do końca picia i pięknie koronkuje. [4]
                    Zapach: Delikatnie czuć słody, dominuje chmiel w postaci mocnego cytrusa i delikatnej żywicy. [3.5]
                    Smak: Lekko kwaskowe, z niską ale wyraźnie zaznaczoną goryczką. Minimalna słodycz na początku. Dominują cytrusowe (grejfrutowe) aromaty. Chociaż minimalnie wyczuwalne są akcenty trawiaste/ziołowe i żywiczne, zapewne polskie chmiele. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie dosyć niskie, bardzo delikatne. Dodatkowo piwo dzięki słodom żytnim i owsianym jest bardzo gładkie i dosyć pełne jak na ten ekstrakt. [4]
                    Opakowanie: Etykieta Kormorana jak zwykle najwyższy poziom. Jedyne czego mi brakuje to IBU. Poza tym piwo zasługuje na własny kapsel (oczywiście jest kapsel firmowy, chodzi mi o kapsel w stylu serii "podróże Kormorana"). [4.5]
                    Uwagi: Niesamowicie pijalne, bardzo przyjemne. Mieszanina słodów nadaje temu piwu świetne ciało na którym faktycznie aromat Citry genialnie się prezentuje, polskie chmiele na goryczkę też dają radę, bo jest lekka ale wyraźnie się odznacza a nie zalega. Jedno z najlepszych o ile nie najlepsze (subiektywnie) piwo Kormorana, mam nadzieję że kolejne warki będą trzymać poziom. Myślę że w cieplejsze dni chętnie do niego powrócę.

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slowandstoned Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Niesamowicie pijalne, bardzo przyjemne. Mieszanina słodów nadaje temu piwu świetne ciało na którym faktycznie aromat Citry genialnie się prezentuje, polskie chmiele na goryczkę też dają radę, bo jest lekka ale wyraźnie się odznacza a nie zalega. Jedno z najlepszych o ile nie najlepsze (subiektywnie) piwo Kormorana, mam nadzieję że kolejne warki będą trzymać poziom. Myślę że w cieplejsze dni chętnie do niego powrócę.

                      Moja ocena: [3.6]
                      Skąd więc tak niska ocena?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • oczko21
                        Member
                        • 11-2014
                        • 72

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                        6,39 zł. A skąd jesteś?
                        Słoik 'z' Warszawy

                        Comment

                        • rafael52
                          • 12-2013
                          • 478

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoty, zmętniony. [4.5]
                          Piana: biała, obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale mimo to jest trwała. [4]
                          Zapach: dość intensywny aromat, na pierwszym planie nuty chmielowe, dominują cytrusy, ale wyczuwalna jest również nuta ziołowa, na drugim planie bardzo przyjemna słodowość. [4.5]
                          Smak: dominują nuty chmielowe, przyjemna goryczka o charakterze cytrusowym, lekko ziołowym, podbudowa słodowa na średnim poziomie, dominują nuty zbożowe, chlebowe. [4.5]
                          Wysycenie: średnie delikatnie w kierunku wysokiego, nawet pasuje, czyni to piwo orzeźwiającym i lekkim. [4.5]
                          Opakowanie: etykieta lekki fajans, ale jest komplet informacji. [4]
                          Uwagi: całkiem udany eksperyment, może to być udana próba dotarcia do mas z amerykańskim chmielem. Jeżeli pojawi się latem chętnie wychyle takie pod chmurką.

                          Moja ocena: [4.425]

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            A tak się przentyje
                            Attached Files

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: całkiem udany eksperyment, może to być udana próba dotarcia do mas z amerykańskim chmielem. Jeżeli pojawi się latem chętnie wychyle takie pod chmurką.
                              Tego możesz być całkiem spokojny .
                              A tak poza tym, co pijesz latem pod chmurką?
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎