Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Val de Sambre, Abbaye d'Aulne Premier Cru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Val de Sambre, Abbaye d'Aulne Premier Cru

    Belgijskie mocne ale. Refermentowane w butelce. 9% alkoholu.

    Barwa miodowo-pomarańczowa. W zasadzie w pełni klarowna.
    Wysoka, biała piana, o mięsistym pokroju i początkowo wyraźnych bąblach. Po niedługim czasie stabilizuje się do grubej pierzyny o drobnej teksturze. Na szkle nieduże wzorki.
    Aromat niezbyt intensywny. Jest owocowa słodkość i słodowa, ziarnista słodycz. Cień przyprawowych fenoli. Jak na belga zbyt grzeczny.
    Smak znacznie bogatszy. Jest dużo ciepłej, aromatycznej owocowej słodyczy oraz cytrusowej kontry. Nieco kwasku, odrobina drożdży i całkiem wyraźnie odczuwalny, nieco winny alkohol.
    Nagazowanie dość pokaźne. Trochę tańczy w ustach.
    Butelka to bączek 330ml z nudnawą etykietą, mającą budzić skojarzenia z klasztornymi klimatami. Golizna kapsla w pomarańczowym kolorze.

    Piwo przeciętne. Choć czuć że z Belgii, to trąci jakby drugą ligą. Za słabo ukryty alkohol pod nieco powycieranym garniturem profilu smakowego. A w zapachu to już w ogóle dziury na łokciach... 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darnisz
    Junior
    • 02-2017
    • 24

    #2
    Otwieram. Spodziewałem się czegoś ciemnego a tu blondzik miodowy, sporo gazu, dużo piany ale szybko opada. Miły zapach ale czuć ze będzie kwaskowate. W ustach lekkie mimo że mocne i dość mocno buzuje gaz. Całkiem przyzwoite piwo.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎