Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Fabryczne Ciemne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Krajan, Fabryczne Ciemne Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6119

    #2
    Krajan udaje browar regionalny ?

    Piwo dostarczone "na promocję" gazetkową do InterMarche.

    Ekstrakt 14% i alkoholu 6% i ogólne, skromne informacje.

    Zamiast Krajana mamy tu info o spółce producenta "Piwo Fabryczne".

    Piana - średnia szybko opadająca do obwódki i małego lejsingu.
    Barwa - rubin.
    Gaz - poniżej średniej.
    Aromat - przyjemne lekkie owoce z lekkim karmelem.
    Smak - słodkie, lekko owocowe /susze/ i nawet "na chwilę" nuta wiśniowa.

    Grafika fatalna, fałszywe medale-nagrody, kapsel golas.

    Piwo da się wypić... polecane dla lubiących słodkie.
    Attached Files

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 659

      #3
      Też miałem kupić dziś, ale w przeciwieństwie do olbrachtów, fatalna grafika i tylko zetka tańsze.

      Comment

      • Olinek
        Junior
        • 05-2015
        • 1

        #4
        ciemne piwo

        Witam, jadąc niedawno trasą katowicką wstąpiliśmy do przydrożnej knajpki, gdzie miałem okazje spróbować ciemnego piwa Fabrycznego. Piwo naprawdę dobre, i mi i moim znajomym smakowało. Na pewno coś innego niż książęce albo inne piwa sieciowe. Polecam.

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          #5
          lejsing

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
          opadająca do obwódki i małego lejsingu.
          No daj Waść spokój... Lejsing? Że co? Że taki foam coating ?
          Mówmy po polsku i dbajmy o nasz język! Proszę...
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6119

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
            No daj Waść spokój... Lejsing? Że co? Że taki foam coating ?
            Mówmy po polsku i dbajmy o nasz język! Proszę...
            Dobra zaproponuj właściwą formę po polsku i po angielsku.

            Najlepiej z odmianą jeżeli chodzi o angielski

            Może się przestawię

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mahoniowy, klarowne. [4]
              Piana: Średnia, końcówka słaba, trochę lepszy osad na szkle. [2.5]
              Zapach: Mdlący karmel, jasne śliwki i lekkie zioła ( rozmaryn). [3]
              Smak: Piwo jest bardzo słodkie, jest coś jednak z goryczki ziołowej, przykrytej jednak zbytnio przez karmel. Czuć na języku też wiśnię. [3]
              Wysycenie: Gazu prawie nie ma. Może to i dobrze dla tak słodkiego piwa ? [2.5]
              Opakowanie: Brak pomysłu, pełno śmiesznych medali na etykiecie i czarny kapsel golas. Krawatka rodem z PRL-u, akurat ona mi się podoba. [2.5]
              Uwagi: Piwo w nazwie Mocne, nie jest wcale takie mocne. Natomiast jest mocno słodkie, co sprawia, że może srogą zimą wypiję to piwo jeszcze raz, ale nie wcześniej.
              Warka 08.01.2016.

              Moja ocena: [2.95]

              Comment

              • Milczymon
                Junior
                • 03-2015
                • 4

                #8
                Szanowni Piwochondrycy,
                Prośba duża. Jeśli ktoś z Was wie gdzie dokładnie to "piwo regionalne" jest robione to proszę o info na priv. Sprawa poważna więc proszę nie żartować że w Żyrardowie ,'/
                Wiem, że dużo osób wskazuje Krajana ale muszę mieć 100% pewne info. Z góry dzięki.
                Dla osoby której informacja będzie przydatna miła (chyba że ktoś nie lubi piwa) niespodzianka ,'/

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Milczymon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szanowni Piwochondrycy,
                  Prośba duża. Jeśli ktoś z Was wie gdzie dokładnie to "piwo regionalne" jest robione to proszę o info na priv. Sprawa poważna więc proszę nie żartować że w Żyrardowie ,'/
                  Wiem, że dużo osób wskazuje Krajana ale muszę mieć 100% pewne info. Z góry dzięki.
                  Dla osoby której informacja będzie przydatna miła (chyba że ktoś nie lubi piwa) niespodzianka ,'/
                  Możesz zadzwonić do browaru i podzielić się uzyskaną informacją.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2292

                    #10
                    Może jakiś konkurs ogłosili w Życiu Żyrardowa skoro tak istotne nagle stało się miejsce pochodzenia Fabrycznych

                    Comment

                    • Milczymon
                      Junior
                      • 03-2015
                      • 4

                      #11
                      Nie było konkursu. Grndpa nie wiedział że ja dałem pytanie a działamy razem.

                      Dzwoniłem. Właściciel ściemnia niemiłosiernie. Raz mówi, że budują i będzie można przyjść na otwarcie, potem że rozlewa też swoje piwo innym kontraktowcom a gdzie indziej informuje, że mają najnowocześniejszą warzelnię w Polsce.
                      Jedna wielka ściema, począwszy na firmie a kończąc na piwie, którego nie da się pić.

                      Będę wdzięczny za jakieś twarde dowody.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        Wspomina, że nabyli udziały w najnowocześniejszym browarze, a nie że mają taką linię. Resztę napisałem Grndpa.

                        Comment

                        • Milczymon
                          Junior
                          • 03-2015
                          • 4

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wspomina, że nabyli udziały w najnowocześniejszym browarze, a nie że mają taką linię. Resztę napisałem Grndpa.
                          A zaraz dalej dodaje:
                          Z dumą powiem że obecna produkcja Piwa Fabrycznego odbywa się w jednym z nowocześniejszych browarów w Polsce przy użyciu unikalnej sprawdzonej receptury na wybudowanej do tego celu nowoczesnej warzelni.
                          W połączeniu z informacją iż produkują we własnym browarze można wysnuć zdanie iż twierdzą że mają jedną z nowocześniejszych warzelni.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            #14
                            Jeśli mówimy o tym wywiadzie dla Kuriera Żyrardowskiego nie napisali, że zbudowali browar (restauracyjny), ale że dopiero starają się o środki na jego budowę. Z odpowiedzi na pytanie, gdzie jest produkowane i rozlewane rozmówca się wymigał i reporter tego nie ciągnął. Dalej twierdzę, że nie ma tam mowy o własnym browarze.

                            Comment

                            • Milczymon
                              Junior
                              • 03-2015
                              • 4

                              #15
                              W tym wywiadzie takiej informacji nie ma choć nieroztropny czytelnik mógłby wywnioskować że jednak jest.
                              Podczas rozmowy telefoniczne właściciel twierdził, że mają swój własny browar jednak nikt oprócz piwowarów nie może tam wejść, nawet sprzątaczka (serio tak powiedział). A potem niepomny tego co mówił wcześniej poinformował że raz na dwa miesiące robi wycieczki. Po czym jak wyraziłem swoje zainteresowanie zapisem to wspomniał o jakiejś imprezie w listopadzie na którą mnie zaprosił. Mam wypatrywać informacji w lokalnych mediach. Wot serdeczny piwowar.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎