Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Hefajstos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Hefajstos

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    #2
    Wędzonka bardzo lekko zaznaczona. Zbyt lekko jak na smoked stout.
    Zresztą piwo samo w sobie jest lekkie i nawet nieco pustawe oraz wodniste.
    Spodziewałem się czegoś w stylu miksa pomiędzy stoutem a chociażby Smoked Alaskan Porter 2013, ale niestety na stout jest zbyt pustawo, na smoked zbyt mało wędzonki.
    Na plus brak ameryki - marynka i sybilla, goryczka jak na stout odpowiednia.
    Warka z datą ważności do 30.07.15., całkiem pasująca etykieta.
    Może Olimp pokusi się o uwarzenie whisky stout?
    Last edited by Wujas; 05-03-2015, 19:31.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrązowy. [5]
      Piana: Przeciętnie wysoka i takoż trwała, za to ładnie oblepia szkło, drobna, beżowa. [3.5]
      Zapach: Delikatna wędzonka, trochę gorzkiej czekolady. [3.5]
      Smak: Delikatne, lekko wędzone, na pewno nie dla maniaków kiełbasy w piwie (a ja nim trochę jestem). Gładkie, czekoladowe, palone. Sesyjne. [4]
      Wysycenie: Niskie, w normie. [5]
      Opakowanie: Coraz lepsze te etykiety z Olipu. Skład bardzo dokładny, ciekawe, że użyto słodu grodziskiego. [4.5]
      Uwagi: Smakowało.

      Moja ocena: [3.875]
      Last edited by WojciechT; 07-03-2015, 15:05.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) na pewno nie dla maniaków kiełbasy w piwie (...) czekoladowe (...)
        Kiełbasa z czekoladą w piwie???

        I to może smakować? Koniec świata Panie....
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          No właśnie dla mnie było tej kiełbasy za mało

          Comment

          • wilzek
            Member
            • 06-2014
            • 32

            #6
            Zapach bardzo słaby, nic nie czuć prócz lekkiej czekolady. W smaku bardzo dobre, wędzonka lekka, acz przyjemna. Bardzo pijalne. Godne polecenia.

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnobrunatny, delikatnie zmętniony. [4]
              Piana: beżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, niestety dość szybko opada. [4]
              Zapach: głównie aromaty wędzone, delikatna gorzka czekolada i paloność. [4]
              Smak: tak jak w aromacie dominują nuty wędzone, wyczuwalna delikatna paloność, goryczka raczej niska o palonym charakterze. [4]
              Wysycenie: średnie w kierunku niskiego. [4.5]
              Opakowanie: graficznie w stylu Olimpu, nawet ładne, dobrze wykonane, wszystkie potrzebne informacje na swoim miejscu. [4.5]
              Uwagi: warka do 30.07.2015.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #8
                A tak się Hefajstos prezentuje
                Attached Files

                Comment

                • oshe
                  Junior
                  • 03-2015
                  • 2

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne, nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Drobno pęcherzykowa, ładnie oblepiająca szkło. [4]
                  Zapach: Palone nuty karmelowe, kawowe, dymne i ciekawy zapach wędzonki (mam na myśli wędzone mięso - boczek etc.) [4.5]
                  Smak: Bardzo przyjemne w smaku, gęste, gładkie. Wędzone nuty bardzo intensywne, z każdym łykiem dowiadujemy się czegoś nowego. Piwo wyraziste, złożone w smaku. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie nasycenie jak na wędzonkę przystało. [3]
                  Opakowanie: Nie podobają mi się etykiety z browaru Olimp. [2.5]
                  Uwagi: Bardzo ciekawe piwo z wyraźnymi dymnymi aromatami. Tajemnicze nuty wędzonej szynki, boczku pobudzają apetyt. Smaczne i godne polecenia.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • domaluj
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 303

                    #10
                    Dla mnie niestety za mało smoked. Smaczne, ale stanowczo za mało wędzonki.

                    Comment

                    • KarlPopper
                      Senior
                      • 11-2013
                      • 133

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny pod światło ciemnobrązowy [4.5]
                      Piana: Ładna, ciemnobrązowa, ale niestety bardzo szybko się redukuje (mimo, że trochę ją wymusiłem). [3.5]
                      Zapach: Umiarkowana wędzonka, nuty kakao czy tez gorzkiej czekolady. Delikatna szynka, od wędzenia bukiem, ale nie jakaś przegięta wręcz stonowana (choć rozpoznawalna). Mogło by być więcej nut ciemnych słodów, ale jest przyjemnie. [4]
                      Smak: Sesyjne piwo łączące, tak jak już wspomniano wędzonkę z gorzką czekoladą. Dosyć mocna goryczka, nie chce mi się wierzyć, że to tylko 30 ibu. Dobry, solidny sesyjny wędzony stout [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
                      Opakowanie: Etykieta w stylu olimpu, morskie opowieści fajne bo przynajmniej przybliża postać greckiego boga Hefajstosa. Komiksowa estetyka jak najbardziej mi odpowiada. [5]
                      Uwagi: Polecam jako sesyjny stout z domieszką wędzonki. Może nie porywa, nie wykręca gęby i nozdrzy wędzonką ani kakaem, ale jest dobrze.

                      Moja ocena: [4.275]
                      Live Craft. Die Punk.

                      Comment

                      • Mars276
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 134

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny. Nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Beżowa. Obfita. Drobnopęcherzykowa. Po jakimś czasie zaczyna się robić odrobinę mydlana, ale mimo to jest dość trwała. Pozostawia przyzwoity lacing. [4]
                        Zapach: Lekka wędzonka bukowa (kojarzy mi się z wędzonym boczkiem) przykryta sporą ilością czekolady. Brak zauważalnych wad. Wędzonka powinna być moim zdaniem mocniejsza [3.5]
                        Smak: Goryczka niska, przyjemna, kakaowa (wolałbym, żeby była dużo wyższa). Skontrowana równie niewielką ilością słodyczy. W smaku piwo jest mocno czekoladowe, wędzonki trzeba się domyślać. [4]
                        Wysycenie: Średnie. Za wysokie. Zarówno w stoutach, jak i wędzonkach preferuję niskie wysycenie. [3]
                        Opakowanie: Ładna etykieta. Komplet informacji. Olimp pod tym względem rzadko zawodzi. [4.5]
                        Uwagi: Przyjemny czekoladowy stout. Określenie smoked jest tu niestety mocno na wyrost. Moja ocena nie jest przesadnie wysoka, ale pomimo zastrzeżeń będę chyba do tego piwa wracał. Tak czekoladowych stoutów na polskim rynku nie ma wiele.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Głęboka czerń, jeżeli jest zmętnienie to minimalne. [5]
                          Piana: Beżowa, obfita, dość drobno zbudowana, co najwyżej średnio trwała, zdobi szkło, [4]
                          Zapach: Średnio intensywny, głównie wędzony (drewnem) w stylu "szynkowym", ze szkła gorzkie kakao z butelki bardziej deserowa czekolada. Przyjemny, ale dla mnie za mało intensywny. [3.5]
                          Smak: Dominuje wędzonka do tego trochę kawowej kwaśności, gorzkiego kakao/czkolady. Goryczka całkiem wysoka, ale nie przesadzona, lekko popiołowa. [4]
                          Wysycenie: Nieco powyżej średniego, powinno być niższe. [4]
                          Opakowanie: Świetna etykieta pasująca do piwa, na dobrej jakości "papierze" i zawierająca pełen skład. [5]
                          Uwagi: Warka z data do 30.07.2015. Smaczne i pijalne piwo, ale jak na mój gust zbyt spokojne.

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • cyoorka
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 338

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarne. [4.5]
                            Piana: Obfita, drobna, gęsta, opada powoli, osiada na szkle. [4]
                            Zapach: Delikatnie wędzony, drewniany, palony. [4]
                            Smak: Wytrawne, średnio treściwe, podobne odczucia jak w aromacie, na finiszu lekka czekolada. Wyraźna goryczka. [4]
                            Wysycenie: Średnie, trochę gryzące. Niższe lepiej by pasowało. [3]
                            Opakowanie: Fajne. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • Vortex
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 153

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarny, w zasadzie nieprzejrzysty [4.5]
                              Piana: ciemny beż, drobna, opada dość szybko, ale pozostaje obecna na szkle [4]
                              Zapach: wędzonki raczej nie wyczułem, dominowały akcenty drewniane, na pewno wyczuwalna także paloność [3.5]
                              Smak: tutaj na pierwszym miejscu wyczuwalna paloność, goryczka też wyraźna, w tle delikatnie przewijały się nuty czekoladowe. [3.5]
                              Wysycenie: średnie [3.5]
                              Opakowanie: etykieta w stylistyce Olimpu, najważniejsze informacje o produkcie zostały zamieszczone, wykonanie estetyczne [4.5]
                              Uwagi: Jak na Olimp wyszło naprawdę OK. Spróbuję ponownie, by sprawdzić czy z tym brakiem wędzonki miałem pecha

                              Moja ocena: [3.65]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎