Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Podróżnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Podróżnik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mi-ni-mal-nie opalizujący. [4]
    Piana: Brudnobiała, dość drobna, niewysoka, nietrwała - słabizna... [2]
    Zapach: Intrygujący ziołowy, ale mnie pewien powiew kojarzy się niezbyt apetycznie - albo ze spoconym koniem, albo... ze spoconą kasjerką w hipermarkecie (taką w stylonowym wdzianku). [3]
    Smak: Lekka goryczka, zioła, trochę owoców - głównie grejpfruta, daleki, ale sympatyczny "pomlask" słodowy. [4]
    Wysycenie: Całkiem sporo małych bąbelków, w paszczy nie robią aż tak bojowego wrażenia. [4]
    Opakowanie: Elegancka eta, bardzo miła faktura papieru, ogólnie dopracowana, w (nowym?) stylu browaru, sprawia wrażenie lekkiego przeładowania jedynie... [4.5]
    Uwagi: Po nieciekawych (acz ulotnych) doznaniach węchowych piwo jawi się całkiem apetycznie, smacznie i orzeźwiająco w kierunku sesyjności .

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
      Piana: Przeciętnie wysoka, chociaż ładna, za to niezbyt trwała. [3]
      Zapach: Na początku bardzo miłe uderzenie ziołowego aromatu, ale szybko się ulatnia. Delikatny aromat słodowy i nuta owocowa, przyjemny. [4]
      Smak: Co nie dziwi ze względu na styl i ekstrakt, piwo nie jest smakową bombą, chociaż i tak sprawia wrażenie dosyć treściwego. Smak jest delikatny, goryczka niska, w charakterze raczej słodowe; ogólnie z powodu czystego charakteru gdyby nie delikatny owocowy posmak, można by pomyśleć, że to dolniak. [4]
      Wysycenie: Wysokie, ale mogłoby być nawet wyższe. [4.5]
      Opakowanie: Jak to Ursa - piękne. [5]
      Uwagi: Na lato będzie świetne.

      Moja ocena: [4]
      Last edited by WojciechT; 05-04-2015, 17:33.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty z delikatną opalizacją. [5]
          Piana: Dość obfita, z początku drobno zbudowana ale szybko się dziurawi redukując się do zera, nie zdobi szkła. [2.5]
          Zapach: Średnio intensywny, słodowy, ziołowy i owocowy. [4]
          Smak: Słodowy z nutą owocową i niezbyt intensywną ale wyczuwalną goryczką. Piwo jak na niski ekstrakt dość treściwe, jednak nieco za słodkie. [3]
          Wysycenie: Średnio wysokie, nie jest mocno gryzące. [4.5]
          Opakowanie: Ładne, jak to opakowania Ursy, niestety nadal brakuje pełnego składu i do momentu otwarcia butelki do końca nie wiadomo jakie piwo się kupuje. [4]
          Uwagi: Warka z datą do 05.06.2015. Ani ziębi ani grzeje.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, lekko zmętniony [4.5]
            Piana: Biała, szybko opadła niemal do zera. [3]
            Zapach: Delikatny aromat cytrusowych chmieli i słodów. [4]
            Smak: Słody z goryczką niezbyt wysoką w kierunku grejpfruta. Piwo bardzo orzeźwiające i lekkie. [4]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego ale nie przeszkadza w piciu. [4.5]
            Opakowanie: Dzieło sztuki, obraz z motywem morskim pasuje i do stylu jak i tytułu. [5]
            Uwagi: Dobre, lekkie piwo.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rasowo miedziany, piwo praktycznie klarowne, jedynie lekka opalizacja. Wygląda ładnie ale chyba zbyt ciemne jak na light pale ale. [4]
              Piana: Wystąpiła w momencie nalewania na wysokość niecałego centymetra. Były drobne, równomierne oczka lecz nim doniosłem do ogródka pozostała już tylko cieniutka obrączka, więc taką wersję uwieczniłem na fotce. [2.5]
              Zapach: Bardzo wyraźny, ale niestety w postaci chemiczno - sztucznego miodu i kartonu. [2]
              Smak: Tu jest ciut lepiej - dość ciężka słodowa miodowość przełamana jest pewną dawką owocowości słodko-kwaśnych, dojrzałych moreli. Niestety czuć też nieprzyjemny posmak piwniczno-szmaciany.
              Piwo reklamowane w browarze jako lekkie i orzeźwiające ale takim nie jest. Niby tylko 11° Blg i 3,6% ale niestety robi wrażenie lepszej warki tarczyńsko/jabłonowskich Mocnych/Rysów uwielbianych przez panów spod sklepów monopolowych, którym już o 7 rano zabrakło 2 zł do piwa za 1,99. [3]
              Wysycenie: Nieduże, mi pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Podane w pokalu firmowym 0,4 l, brak podkładek. [4]
              Uwagi: Próbowaliśmy 24.08.15 w browarze za 8 zł/0,4 l.
              Nie orzeźwiło, było na to zbyt ciężkie choć parametry na to nie wskazują.

              Moja ocena: [2.775]

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                Wersja lana:
                Attached Files

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, wchodzący w jasnopomarańczowy, pod światło był raczej w tonacji ciemnożółtej. Piwo lekko zmętnione. [5]
                  Piana: Wysokość poniżej średniej, o barwie złamanej bieli, składała się z drobnych pęcherzyków, trwałość umiarkowana, obklejała szkło i pozostała do końca. [3]
                  Zapach: Ładny o niezbyt wysokim natężeniu. Cytrusowy, ziołowy i słodowy. [2.5]
                  Smak: Owoców cytrusowych: kwaskowych pomarańczy, cytryn i grejpfrutów- z tym, że grejpfrutów jest najmniej... dalej wyczuwalne są zioła i pestki cytryn oraz słody. Goryczka pestkowa z grejpfrutem w tle- średniej długości. [4]
                  Wysycenie: Średnie, utrzymujące się do końca. [5]
                  Opakowanie: Podobają mi się etykiety Ursy, szkoda, że są samoprzylepne. Skład mógłby być dokładniejszy. Ładny kapsel. [4]
                  Uwagi: Warka do 15.01.2016, wypite 2.01'16. Piwo z rodzaju lekkich i przyjemnych, piło się całkiem dobrze, mimo pory roku. **128**

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎