Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Złoty Strzał

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Wąsosz, [Perun] Złoty Strzał

    Barwa: ciemnozłota, lekko zmętniona. [4,5]
    Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, redukuje się do znikomej warstwy. [3,5]
    Zapach: dominują chmiele, żywice, cytrusy, wyczuwalna również nuta Summita, delikatny aromat granulatu chmielowego. [4]
    Smak: piwo raczej wytrawne z delikatną podbudową słodową, tak jak w aromacie wyczuwalne nuty chmielowe, goryczka solidna skontrowana delikatną słodyczą, niestety dość mocne pieczenie od alkoholu. [3,5]
    Wysycenie: średnie. [4,5]
    Opakowanie: w stylu Peruna, graficznie nawet ładnie, technicznie też bez zarzutów, nazwa trochę tylko dziwnie może się kojarzyć. [4,5]

    Moja ocena: 4,085
    Attached Files
  • jaw7
    Senior
    • 10-2012
    • 173

    #2
    Niestety duże rozczarowanie!
    Zapach -prawie nic (może minimalna nuta cytrusów)
    Smak - zupełny brak cytrusów,goryczka średnia,słaba treściwość jak na 19%eks.
    Generalnie słabo ,jako fan "double ipa "spodziewałem się fantastycznego piwa.
    Moja ocena 3/6

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #3
      Najsłabsze IPA ever. Dziwna goryczka; dziwna w sensie negatywnym. W smaku ani cytrusów, ani żywicy. Jest za to ordynarna wóda. Brawo.
      W zapachu przede wszystkim coś między starym, zleżałym chmielem a gnijącą w upale cytryną.
      Absolutnie nie warto. Z grzeczności pominę fakt, że liczą sobie ponad dychę za takie pomyje. Gdyby nie cena - piwo w sam raz by przekonać byle alkusa do "tych dziwnych piw APA, IPA, SRIPA".

      Kolejne piwo, które przekonuje, że lepiej kupować te kilka sprawdzonych piw w kółko i czasem wypróbować coś, co jest bardzo zachwalane w sieci. W tym roku żadne piwo prócz Lost Weekend Radugi nie zrobiło wrażenia. A to już końcówa pierwszego kwartału...
      Last edited by Wujas; 14-03-2015, 19:33.

      Comment

      • wschodpoludnie
        Junior
        • 10-2014
        • 27

        #4
        Jak dla mnie bardzo przyzwoite piwo. Double IPA z gatunku tych zdradliwie pijalnych. Wódy absolutnie nie czuć w smaku ani zapachu, natomiast po wypiciu 500ml jako drugie piwo można potem nieco "zionąć" alkoholem W zapachu były i cytrusy i mango, nie bardzo intensywny aromat ale raczej bez wad. W smaku dosyć wytrawne, bardzo pijalne 100 ibu absolutnie nie czuć.

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Z tego co wyczytałem w wywiadzie, to piwo miało być mocno intensywne jeśli chodzi o chmiel. Nie wiem jak z beczki, ale w butelce intensywność stoi na średnim poziomie. Aromat jest głównie iglasto ziołowy, mało nut cytrusowych. Dobra pełnia, pijąc te piwo ma się wrażenie, że ekstrakt jest mniejszy, nie czuć tej mocy. Alkohol leciutko grzeje po przełyku a tak jest praktycznie niewyczuwalny. Goryczka jest wyraźna i dość krótka, fajny balans ze słodowością. Kolor bursztynowo pomarańczowy, mętne z niewielką i nietrwałą pianą. Mimo dużego ekstraktu pije się przyjemnie, mi smakowało, ale aromat mógł by być trochę wyższy.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            Wąsosz, [Perun] Złoty Strzał

            Piwo gotowe do oceny
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnopomarańczowy. [5]
              Piana: Niska i niezbyt trwała. Słabo jak na ten styl. Jak na inne style też słabo. [2]
              Zapach: Zapach zaskakująco słodki. Tropikalny, trochę cytrusowy, owocowy, przyjemny, ale nie tak intensywny, jak się spodziewałem. [4]
              Smak: To piwo smakuje nieco inaczej, niż się spodziewałem. Goryczka, owszem, jest mocna, ale nie dominująca, a w charakterze nietypowa, taka... Owocowa. Trochę jak jagody goi. I delikatnie odalkoholowa, ale na poziomie ledwo wyczuwalnym. Piwo w charakterze jest przede wszystkim owocowe. [4]
              Wysycenie: W porządku. [5]
              Opakowanie: Te etykiety nie są rewelacyjne, nie oszukujmy się. Ale informacji nawet sporo. [4]
              Uwagi: Smakowało, chociaż lekki niedosyt pozostał.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • GreenFox
                Senior
                • 12-2013
                • 273

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, lekko mętny [4.5]
                Piana: Grube pęcherze, nie chciała się zbytnio tworzyć, nawet pomimo nalewania z wysoka, nie osiada na ściankach - na szczęście tylko piana jest marną częścią tego piwa [2.5]
                Zapach: Bardzo ładne cytrusy, owoce egzotyczne, mango, delikatna żywica, aromat ładnie skomponowany, z zapowiedzi wynikało, że będzie odrobinę bardziej intensywny i to taki jedyny niewielki minus [4.5]
                Smak: Jest bardzo ciekawie, piwo jest wytrawne, jednak nie wodniste, w smaku akcenty owoców tropikalnych i cytrusów, zdecydowana ale przyjemna i szlachetna goryczka, jest wyczuwalny delikatny alkohol, jednak nie przeszkadza w odbiorze - jedno z lepszych polskich IIPA z jakim miałem do czynienia właśnie ze względu na tą wytrawność [4.5]
                Wysycenie: Dość niskie, w miarę pasuje [4]
                Opakowanie: Etykiety browaru Perun nie są jak dla mnie jakieś szałowe, brak informacji dotyczących pełnego składu, ot przeciętnie [3.5]
                Uwagi: Bardzo smaczna, wytrawna IPA w wersji imperialnej. Dobrze skomponowana i ułożona, niezła cena (poniżej 7 zł) - generalnie piwo godne polecenia.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
                  niezła cena (poniżej 7 zł)
                  to faktycznie niezła cena cena, ja płaciłem w sklepie 10,10zł
                  Last edited by becik; 17-03-2015, 10:37.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #10
                    Ja płaciłem coś koło 8. Ale piwo mi niezbyt smakowało. Czułem trochę siarki, może stare chmiele, plus za mocno wyczuwalny alkohol, za dużo słodyczy i za mało goryczki. Zawiodłem się.

                    Comment

                    • GreenFox
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 273

                      #11
                      Właśnie widzę, że komentarz na temat jednej i tej samej warki są dość różne, trochę mnie to zastanawia :?

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: brudno-pomarańczowy, mętne [4.5]
                        Piana: biała, drobna, szybko znika, nie osadza się na szkle [2.5]
                        Zapach: cytrusy i słód [3]
                        Smak: treściwe, pełne, uderza za pierwszym razem mocna goryczka, chmielowo-cytrusowa, za nią alkoholowa słodycz, wręcz ulepkowata, lekko wyczuwalne słodowe nuty [2.5]
                        Wysycenie: trochę za mało [4]
                        Opakowanie: etykieta samoprzylepna ale złoty strzał w nazwie kojarzy mi się bardziej ze śmiercionośnym strzałem w żyłę, nazwa od czapy, firmowy kapsel Peruna [3.5]
                        Uwagi: Co tu kombinować, mózgotrzep dla pasjonatów amerykańskich chmieli, do tego niedopracowany i niezbalansowany

                        Moja ocena: [2.9]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 19-03-2015, 20:33.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • DonZ
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 303

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowe, zmętnione. [4]
                          Piana: Ładna, obfita, drobna piana, koloru złamanej bieli. Dość szybko opada ale miarowo, aż pozostaje tylko niewielki wianuszek dookoła szkła. [4]
                          Zapach: Przyjemny słodkie owoce tropikalne, głównie ananas, cytrusy, dalej trochę nut żywicznych. Generalnie jest dobrze, choć po IIPA spodziewałbym się masywnego aromatu tutaj jak dobrze nachmielona IPA [4]
                          Smak: O tak, jest zielono. Piwo jest wytrawne choć z dość dobrze zaznaczoną słodyczą, prawie dobrze kontrującą goryczkę, która jest porządnie zielona, chmielowa, liściasta, trochę przesadzona. Po kilku łykach jednak ta kontra słodowa bardziej się oddala. Alkohol w miarę ukryty ale daje o sobie znać, z każdym łykiem coraz bardziej. Goryczka na finiszu trochę ściągająca. [3.5]
                          Wysycenie: Nie ma się do czego przyczepić. [5]
                          Opakowanie: Jest spoko, nie przepadam za nadmiernie udziwnionymi etykietami, taka co prawda nie jest ale jakoś średnio mi się podoba. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Kolor: Jasny bursztyn, klarowne.
                            Piana: Wymuszona, sycząca, momentalnie znika zostawiając małą obwódkę po bokach szkła.
                            Zapach: Intensywny iglasto-ziołowo-grejpfrutowy.
                            Smak: Pełne, od razu daje o sobie znać intensywna grejpfrutowo ziołowa goryczka - zostaje długo po przełknięciu. Drapiący alkohol podczas przełykania ale nie z tych nieprzyjemnych.
                            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, trochę szczypie.
                            Opakowanie: Nie podoba mi się odejście od słowiańskich klimatów ale eta trzyma poziom. Minus za brak dokładnego składu.
                            Uwagi: Warka 23.08.15 Fajne poprawne IIPA, zastanawiające donosy odnośnie braku smaku i zapachu - u mnie wszystko było OK.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, lekko zamglony - całkiem jak "Sarmackie" . [4]
                              Piana: Brudnobiała, bardzo drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. Ale na ten pałer to i tak nieźle... [3.5]
                              Zapach: Delikatna chmielowość sosnowa, tło owocowo-karmelowe. [4]
                              Smak: Łagodna moc, winno-alkoholowy posmak, chwilowa intensywna goryczka, podbudowa słodowo-karmelowa, to dla odmiany kojarzy mi się z "Imperatorem" . [4]
                              Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
                              Opakowanie: Stylistyka perunowa, choć nazwa odeszła daleko od prasłowiańskiego pogaństwa i q-lawo się kojarzy (szkoda!).
                              Wykonanie OK, kapsel browaru. [4]
                              Uwagi: To piwo zaskakująco mi smakowało, może to przez moc...?
                              A może przez skojarzenia, i z "Sarmackim", i z "Imperatorem"?
                              W końcu, w Łodzi się urodziłem, a mieszkam koło Jabłonowa... .

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎