Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Andrus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Pracownia Piwa, Andrus

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Nie będę oceniał z ARTomatu ponieważ niestety trafiło mi się piwo wadliwe - aromat zdominowany w zasadzie przez nuty siarkowe, typu jajeczno-kanalizacyjnego, w tle jakieś delikatne winogrona. W smaku było lepiej, dość wyraźna i przyjemna goryczka, pieprzność będąca pewnie zasługą żyta, spora wytrawność. Szkoda tych wad, bo bez nich mogłaby to być pewnie smaczna IPA.

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie będę oceniał z ARTomatu ponieważ niestety trafiło mi się piwo wadliwe.
      Ale to chyba nie Twoja wina prawda?
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #4
        Jasne, że nie moja, ale generalnie mam taką zasadę, że jeżeli piwo jest wadliwe to raczej nie daję oceny - kolejne warki/kegi mogą być inne, a jeżeli dostępność piwa jest mała, to taka ocena mogłaby być dość krzywdząca. Info jest, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany to widzi czarno na białym, że była wada i jest ryzyko.

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          A czy nie sądzisz, że takie podejście jest również krzywdzące dla użytkowników tego serwisu patrzących tylko i wyłącznie na "noty" poszczególnych piw?
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Patrząc po ocenach piw ogólnodostępnych w całym kraju - być może. W momencie jednak kiedy mówimy o piwie bądź co bądź dość lokalnym - nie jest to krzywdzące. Umówmy się, że liczba ocen tego piwa nie będzie na tyle wysoka, żeby komuś kto chce sobie wyrobić o nim opinię nie chciało się przeczytać kilku postów, a patrzenie na średnią ocen, na podstawie 2 - 3 ocen też nie ma większego sensu. Co innego, kiedy mówimy o piwach, które w dniu premiery otrzymują po kilkanaście ocen - tutaj jak najbardziej ocena z ARTomatu jest bardzo przydatna. Co sądzisz o takim podejściu?

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Greenfox przy takiej ilości premier każda ocena jest przydatna. Zwłaszcza w przypadku wadliwego piwa.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasno złoty, mętny. [4]
                Piana: niska, niezbyt trwała, zostawia ślady na szkle. [2.5]
                Zapach: średnio intensywny, owoce tropikalne, cytrusy, agrest i lekka siarka. [2.5]
                Smak: owoce podobnie jak w zapachu, słód, średnia, niezbyt przyjemna goryczka, po przełknięciu lekko piekący posmak.
                Piwo lekkie, orzeźwiające, takie sobie. [3]
                Wysycenie: idealne. [5]
                Opakowanie: pite w pubie. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.975]

                Comment

                • Marchi
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 130

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, głęboki, piwo lekko mętne. [4.5]
                  Piana: Odpowiednia, gęsta warstwa utrzymująca się na powierzchni do samego końca. [4.5]
                  Zapach: Uderzający aromat nowofalowych chmieli, bez żadnych złych naleciałości. [4.5]
                  Smak: Dokładnie to, czego należy oczekiwać po etykiecie "Nelson Rye IPA". Cielistość żyta - jest. Czysty smak nowofalowych szyszek - jest. Balans pomiędzy ciałkiem a goryczką - jest. Wady - brak. [4.5]
                  Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                  Opakowanie: Pite z kija. [4]
                  Uwagi: Czasami mam wrażenie, że Pracownia ma wszystkie polskie browary pod sobą. Gdy wypuszczają nowe piwo, to prawie zawsze spełnia oczekiwania i założenia twórców. Tyle i aż tyle. Teraz mają zacząć wypuszczać butelczyny na większą skalę, mam więc nadzieję, że Andrus nie będzie przelotnym zjawiskiem. Polecam.

                  Moja ocena: [4.5]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złociste, lekko zmętnione. [4]
                    Piana: Nie ma się czym ekscytować. W formie obwódki; daje się wzbudzać i lekko brudzi szkło. [4]
                    Zapach: Zapach świeżo obranego pomelo i skórek leżących obok. Po ogrzaniu - nieco słodowy. Niesamowicie intensywny jak na piwo butelkowe. [5]
                    Smak: Świetnie zbalansowane. Tropiki i żywice. Goryczka pojawia się z lekko opóźnionym zapłonem. Pomelo, grapefruit, gładka faktura. Mniam. Smoothie - tylko bez tych wszystkich niepotrzebnych mlecznych wtrętów. [4.5]
                    Wysycenie: Optymalne. [5]
                    Opakowanie: Naklejka na butelce 0.33. Info ogólne i kod kreskowy. Brak dedykowanego kapsla. [4]
                    Uwagi: Warka do 10.01.2016.

                    Moja ocena: [4.6]

                    Comment

                    • jerzdna
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 240

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: Złociste, lekko zmętnione. [4]
                      Piana: Nie ma się czym ekscytować. W formie obwódki; daje się wzbudzać i lekko brudzi szkło. [4]
                      Zapach: Zapach świeżo obranego pomelo i skórek leżących obok. Po ogrzaniu - nieco słodowy. Niesamowicie intensywny jak na piwo butelkowe. [5]
                      Smak: Świetnie zbalansowane. Tropiki i żywice. Goryczka pojawia się z lekko opóźnionym zapłonem. Pomelo, grapefruit, gładka faktura. Mniam. Smoothie - tylko bez tych wszystkich niepotrzebnych mlecznych wtrętów. [4.5]
                      Wysycenie: Optymalne. [5]
                      Opakowanie: Naklejka na butelce 0.33. Info ogólne i kod kreskowy. Brak dedykowanego kapsla. [4]
                      Uwagi: Warka do 10.01.2016.

                      Moja ocena: [4.6]
                      Do powyższego dodałbym oleistość i szczyptę pieprznej "przyprawowości" od żytka Pycha!

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny złoty/bursztynowy, lekko zmętniony [4.5]
                        Piana: jasna obfita, gęsta opadła z czasem, tworząc lacing [5]
                        Zapach: Wyraźny: owocowy: tropikalno/winogronowo/grejpfrutowy. Tylko na początku z butelki poszło jakaś siarką [4]
                        Smak: Słody kontrujące mocną goryczkę ziołowo/grejpfrutową. [4]
                        Wysycenie: Wysokie daje z alkoholem no i z goryczką efekt lekkiego szczypania w podniebienie i język [4]
                        Opakowanie: Brak szczegółowego składu, przód - fajna grafika [4]
                        Uwagi: Dobra IPA z nowozelandzkim akcentem chmielu.

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowa, mocno opalizujące. [4]
                          Piana: Piana ładna, dość obfita, drobno- i średniopęcherzykowa. Piana jest całkiem trwała, ładnie krążkuje na szkle. Piana utrzymuje się do końca. [4.5]
                          Zapach: Lekko landrynkowy, białe owoce, winogron. [4]
                          Smak: Na pierwszym planie bardzo silne nuty białego winogrona. Chmielowość podbita jest wyraźną słodowością. Goryczka wyraźna, lekko ziemista, ale przyjemna. Piwo ma aksamitną teksturę, jest treściwe. Nuty owocowe trochę przypominają smak szkloków rabarbarowych. Piwo jest ekstremalnie pijalne. [5]
                          Wysycenie: Dość wysokie, sprawia, że piwo jest rześkie i ekstremalnie pijalne [4.5]
                          Opakowanie: Sam wzór etykiety jest całkiem sympatyczny, szkoda, że nie jest troszkę "wyższa" - byłaby czytelniejsza. Komplet informacji. Kapsel czarny goły. [4]
                          Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 10.01.2016 r.

                          Moja ocena: [4.475]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasne złoto, jest sporo osadu na dnie butelki. [4]
                            Piana: Biała, wysoka, średniej trwałości i złożona ze średnich pęcherzyków. Bardzo ładnie zdobi szkło. [4]
                            Zapach: Owoce tropikalne, kwiatki oraz winogrona. [4.5]
                            Smak: Gęste w odczuciu, słodowe z wysoką, ale niezalegającą goryczką. Grejpfrut na pierwszym miejscu, później powoli przechodzi w pomelo, następnie winogrona by zakończyć trawą. Brakuje tropików wyraźnie odczuwalnych w aromacie. [4]
                            Wysycenie: Wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Jak inne z Pracowni, ciężko czasami odróżnić na półce sklepowej. [4]
                            Uwagi: Trochę za mało mi tej Nowej Zelandii, ale ogólnie to smaczne żytnie IPA.
                            Warka 07.09.2016.

                            Moja ocena: [4.2]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎