Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Dapper] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Zodiak, [Dapper] American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, w szerszej części szkła pomarańczowy, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, powolnie redukuje się do cienkiej warstwy pozostawiając ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: dominują aromaty chmielowe, żywice, iglaki, owoce tropikalne, lekki cytrus i nuta kwiatowa, w tle ukrywa się nuta słodowa, karmel. [4.5]
    Smak: średnia pełnia, lekka słodycz skontrowana średnią goryczką o charakterze żywicznym, lekko cytrusowym i ziołowym, bardzo pijalne. [4]
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, nadaje przyjemnej rześkości. [4.5]
    Opakowanie: zdecydowanie najsłabszy punkt tego piwa, rzadko jakieś opakowanie mi się nie podoba, ale tutaj jest tragedia, grafika wygląda jak by była w Wordzie 98 robiona, informacje śladowe i wszystko odłazi od szkła. [2.5]
    Uwagi: dobre piwo za dobrą cenę.

    Moja ocena: [4.2]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 15-03-2015, 23:46.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny bursztyn [5]
      Piana: ciemne ecru, drobna, dość zwarta, jednak z czasem się rozwarstwia na większe pęcherze i dość szybko znika, osadza się na szkle postrzępioną pajęczyną [4]
      Zapach: kwiatowo-wytrawno-owocowy [3.5]
      Smak: dość pełne choć treściwość do końca nie jest taka jakiej bym oczekiwał, w smaku dominuje dość mocna chmielowo-pestkowa gorycz, a dalej zdziwienie, bardzo mocno dawała o sobie znać typowo słodowa słodycz, lekko mdława do tego, jakoś te dwa elementy się wykluczały, nie pasowały do siebie. Jednak mimo tego piwo wypite bez problemów i w całości, chyba dlatego dałem radę z AIPA gdyż słodycz gasiła gorycz [3]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: etykieta tragiczna, w ogóle mi się nie podoba, zbyt prosta, dosłownie robiona na szybko, do tego biały kapsel [2.5]
      Uwagi: Nie mam już uwag do tego piwa bo ile razy można komentować ciągle coś co mi nie leży.

      mam jednak pytanie co do szkła post wyżej, co to za nowy cudak? Jak to teraz zwą? czy z tego piwo bucha super zapachem i super smakiem i czuje się to czego z innego szkła się wyczuje? Toz to jak wazonik na maly bukiecik

      Moja ocena: [3.45]
      Attached Files
      Last edited by becik; 16-03-2015, 21:32.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Zerknij tu : http://www.spiegelau.com/de/craft-be...r-glasses/ipa/
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          mam jednak pytanie co do szkła post wyżej, co to za nowy cudak? Jak to teraz zwą? czy z tego piwo bucha super zapachem i super smakiem i czuje się to czego z innego szkła się wyczuje? Toz to jak wazonik na maly bukiecik
          Ostatnio słyszałem jak ktoś nazwał to szkło kondonem, ale wazonik też pasuje.
          Więcej to pewnie z niego się nie wyczuje, ale może być łatwiej. Kształt powinien powodować kumulacje aromatu.
          Kiedyś miałem okazję wąchać to samo piwo z szejkera i sniftera. Aromat z tego drugiego był zdecydowanie intensywniejszy. Ale to tylko moje odczucie, niech każdy pije z takiego szkła jakie mu pasuje.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Szkło jest całkiem spoko, moim zdaniem lepsze od teku (w kwestii aromatu). Dość mocno spienia piwo, ale największym mankamentem jest mycie tego wynalazku.

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Zgadzam się, że mycie tego szkła to dramat.
              Zwłaszcza jak ma się korbę na punkcie czystości szkła jak ja.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Nalewasz gorącej wody, do tego łyżka oxi i za 10 minut czyste.

                Inny sposób, tak samo woda i łyżeczka kreta lub NaOH.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Mi nie chodzi o aromaty bo jeśli coś mam wyczuć to nawet i ze słoika bym wyczuł.

                  Chodzi o wygodę w piciu, rozumiem, naczynie do czerpania małych łyczków i ciumkanie ich, podobnie z teku/snifter/co tam jeszcze jest ale chyba nie powiecie mi, że to jest szkło po prostu - do picia piwa
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Szkło jest całkiem spoko, moim zdaniem lepsze od teku (w kwestii aromatu). Dość mocno spienia piwo, ale największym mankamentem jest mycie tego wynalazku.
                    Dokładnie, cieszyłem się takim szkłem z Poznania coś około miesiąca
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Szkło jest całkiem spoko, moim zdaniem lepsze od teku (w kwestii aromatu). Dość mocno spienia piwo, ale największym mankamentem jest mycie tego wynalazku.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dokładnie, cieszyłem się takim szkłem z Poznania coś około miesiąca
                      A jakieś filmiki z sieci nie pomogły?

                      Comment

                      • Klatak
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 431

                        #12
                        Co do mycia, to wystarczy płyn, gorąca woda i odmaczanie. Co nie zmienia faktu że jest to upierdliwe w porównaniu do mycia shakera, teku czy sensorika.

                        Co do użyteczności to picia piwa, to szkło jest bardzo fajne z uwagi że ma 0,5L pojemności (co prawda mało miejsca na pianę), dość poręczne i przyjemne dla oka.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co do użyteczności to picia piwa, to szkło jest bardzo fajne z uwagi że ma 0,5L pojemności (co prawda mało miejsca na pianę), dość poręczne i przyjemne dla oka.
                          Becik i tak Ci nie uwierzy
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Tyle to się domyślam . Dlatego na dziś mam zaplanowaną degustacje porównawcza tego piwa w słoiku i IPA glassie wraz z fotorelacja .

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy z opalizacją. [4.5]
                              Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, trwałość poniżej średniej, przyzwoicie zdobi szkło. [4]
                              Zapach: Średnio intensywny z dominacją nut słodowych (karmel, miód i biszkopt). Nuty chmielowe znacznie słabsze jednak wyczuwalne są owoce egzotyczne i "iglaki". [3.5]
                              Smak: Dość pełne w smaku, ale w żadnym wypadku słodkie czy ulepkowate. Po części może być to być związane grejpfrutową goryczką na poziomie powyżej średniej, która jest niestety nieco zalegająca i garbnikowa. Piwo sprawia wrażenie "szorstkiego" trochę nie ułożonego, jednak generalnie jest nieźle pijalne. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie do średnio wysokiego. [4.5]
                              Opakowanie: Brudna, podrapana i krzywa naklejona etykieta (wybierałem najładniejszą jak była dostępna w sklepie). Brak pełnego składu. Projekt też nie zachwyca. [2]
                              Uwagi: Warka z data do 01.08.2015. Co najwyżej przeciętne AIPA.

                              Moja ocena: [3.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎