Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Rejbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Pracownia Piwa, Rejbel

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dość jasny, pomarańczowo-słomkowy, piwo mętne, nalewane z pompy [4]
    Piana: Grube pęcherze, dość szybko opada do kożuszka, ładnie osiada na szkle [3.5]
    Zapach: No niestety aromat mało intensywny - są delikatne nuty kwiatowe i ziołowe, wyczuwalny karmel oraz toffi (lekki diacetyl? w każdym razie jeżeli nawet - to nie przeszkadza), w tle nuty ziemiste [3]
    Smak: W smaku jest troszkę lepiej, pierwsze skrzypce gra wyraźna, ziołowo-ziemista goryczka, balansuje ona nuty karmelowe, słodowe, chociaż piwo jest mocno wytrawne. Goryczka zalega przez chwilę w ustach, nie jest jednak nieprzyjemna lub ściągająca. W tle pojawiają się również znane z aromatu nuty kwiatowe oraz owocowe. Piwo poprzez wytrawność i niskie wysycenie może być uznane za nieco wodniste, jednak być może dzięki temu jest bardzo dobrze pijalne - chce się brać kolejne łyki - za to plus. [4]
    Wysycenie: Baaardzo niskie, wręcz znikome - piwo nalewane z pompy więc pewnie stąd taka sytuacja, pewnie jest to nawet zgodne ze stylem, niemniej jednak nie narzekałbym gdyby było przynajmniej troszkę wyższe [3.5]
    Opakowanie: Piwo pite w knajpie firmowej, etykieta sama w sobie może się podobać, jednak niewiele więcej da się powiedzieć [4]
    Uwagi: Największym plusem piwa jest jego pijalność - ewidentnie jest to piwo sesyjne, nie degustacyjne. Z drugiej strony wyższy poziom aromatów chmielowych nie wpłynąłby na nie najgorzej, a tak, to niestety znowu mamy młyn na wodę malkontentów twierdzących, że z angielskiej wersji IPA nie da się wyciągnąć cudów.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, idealnie klarowne. [5]
      Piana: Kremowa, drobna, średnio obfita, trwała, ładnie krążkuje. [4.5]
      Zapach: Duża ilość karmelu, ale uzupełniony jest on przyjemnym i rześkim cytrusem oraz dojrzałym mango. [4]
      Smak: W smaku także pierwsze skrzypce gra karmel. Nie jest on jednak męczący, ponieważ towarzyszy mu rześki cytrus i mango. Goryczka dość wysoka, ziołowa, w ogólnym rozrachunku przyjemna. Finisz lekko karmelowy i cytrusowy, z delikatną tytoniową nutą. Piwo półwytrawne. [4.5]
      Wysycenie: Moje piwo zostało nalane z pompy, więc idealnie dla stylu. Pomimo braku gazu, wszystko było na swoim miejscu. [5]
      Opakowanie: Pracowniana etykieta może nie powala, za to jest bardzo czytelna. [4]
      Uwagi: Jak zwykle, w przypadku Pracowni, bardzo pijalne piwo z przyjemną goryczką i cytrusowym akcentem. Jak widać nawet English IPA może dawać przyjemność z picia.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Ot taki przeciętniak, do wypicia i zapomnienia.
        Jak dla mnie za dużo słodyczy, karmelu, a za mało chmielu w smaku i aromacie, plus brak pełni, lekko wodniste piwo.
        Nie skrzywiłem się, ale i nie powtórzę.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Karmel, biszkopt, ziołowa goryczka, wyraźna nuta kwaskowo-cytrusowa, lekko wodniste, ale w sumie niezłe - mnie smakowało. Miało być English IPA - i jest English IPA. This is not America
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎