Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Browar Centralny] Goldie Basset

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Zodiak, [Browar Centralny] Goldie Basset

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #2
    Jeden z niewielu ESB które miałem okazję spożyć. Piwo ogólnie naprawdę dobre, fajnie wyważone, nadawałby się na lato. Moim osobistym błędem było spożycie go po McStout z browaru Mason, przez co pierwszy łyk wydawał się mega mydlany, ale całe szczęście po kilku chwilach mydlaność zniknęła i ukazał się cały profil piwka. Stąd sugerowałbym przy testowaniu wypijać go jako jedno z pierwszych piw, potem brnąć w mocniejsze i bardziej intensywne style jak np. IPA.

    Jak wspomniałem na początku, fajnie wyważone, po między chmielami i podbudową słodową. Alkoholu nie wyczuwałem, więc to też na korzyść piwa. Dobrze przykryte.

    Polecam spróbować, mimo iż nie jestem fanem tego stylu to wypiłem z przyjemnością. Nie można żyć ciagle IIPAmi, AIPAmi, czy Stoutami

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbaciany. [5]
      Piana: Ładna, gęsta, zbita, biała, trwała, acz nieprzesadnie wysoka. Zostawia na szkle spore wąsy. [4.5]
      Zapach: Ładny, kwiatowo-ciasteczkowy, lekko ziołowy. [4]
      Smak: Fajne to piwo. Zauważalna, ale bardzo krótko goryczka, natychmiast skontrowana ciasteczkowymi i tostowymi posmakami. Trochę chmielowego popiołu, górnofermentacyjne owoce, delikatnie karmelowe. [4.5]
      Wysycenie: Prawie nie ma, więc w normie. [5]
      Opakowanie: Ładna etykieta, jakaś luźna dykteryjka, skład pełen. [4.5]
      Uwagi: Smakowało.

      Moja ocena: [4.375]

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztyn, lekko "za mgłą" [3.5]
        Piana: średnia, cos tam lepi ale nie urywa dupy [3.5]
        Zapach: słodki, rześki, kwiatowo chyba goździkowy [4]
        Smak: jest słodko, jest mocno chmielowo i słodowo, jest dosyć pełne, gorycz średnia ale ściąga, jakby trochę sprecyzować, karmel + kwiatki + zioła, jest ok [4]
        Wysycenie: bardzo niskie [4]
        Opakowanie: sa wszystkie informacje, sam wzor taki sobie, podoba mi się grafika na morskie opowieści i skład, wykonanie ok [4]
        Uwagi: nie jestem fanem stylu ale ok piwko

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatnobursztynowy, nie do końca przejrzysty. [4]
          Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3.5]
          Zapach: Słodowo-karmelowy z powiewem palonego cukru i owoców (niepalonych ). [4]
          Smak: Karmel, owoce, ślad cytrusów, goryczka delikatna. Tutaj także ślad czegoś przypalonego. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Pies (basset) w złotej kamizelce na tle flagi brytyjskiej. Dość oryginalne i dość dziwne. [4]
          Uwagi: No, dobra. Bittery czasem można, z przyjemnością, byle nie za często...

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Lekko mętny czerwonawo-herbaciany. [4]
            Piana: Początkowa średnia, na dłużej wysepkowata warstwa i pełny lejsing. [3.5]
            Zapach: Lekko słodko, mniej znane dobre posmaki cytrusowe i lekkie zioła z biszkoptami. [4]
            Smak: Lekka słodkość biszkoptowa, słodka cytrusowość, nie za duża ale dopasowana goryczka ziołowa. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Dość oryginalne a nawet zabawne. Sporo informacji i na dodatek do pieska anarchizująca morska opowieść. [3.5]

            Uwagi: Zgadzam się to świetne ESB. Bardziej oryginalne posmaki można tu znaleźć.

            Goryczka w ustach trzyma się długo ale "tu to" mi bardzo pasuje. Data 7.9.15. Tylko trzymać ten poziom!

            Moja ocena: [3.925]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 11-05-2015, 09:52.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎