Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Pinki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Pinki

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno złoty, słomkowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta, trwała, powoli opada, zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: średnio intensywny, zdominowany aromatami chmielowymi, cytrusowymi, lekka nuta słodowa w tle. [4.5]
    Smak: lekkie, orzeźwiające, delikatna baza słodowa, przyjemna, średnia goryczka, o cytrusowym charakterze, finisz lekko słodowy, pszeniczny. [4.5]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: prosta, ale ładna grafika, pełen skład i komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: warka do 29.03.2015, nie jestem fanem tego stylu, jednak to jest bardzo dobry przedstawiciel.

    Moja ocena: [4.5]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 30-03-2015, 20:42.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty, wyraźnie mętny, ale nic ta nie pływa. Ciekawa jednolita barwa [4.5]
      Piana: Szału nie ma. Z obfitością średnio, za to lepiej z trwałością. Cienka warstwa utrzymuje się długo, oblepia szkło [3]
      Zapach: Przede wszystkim mógłby być bardziej intensywny. Głównie czuć cytrusy, ale nie jest to klasyczna "amerykańska" woń, bo na pierwszym planie mamy tu coś na kształt cytryny. Wyraźny kwaskowaty kojarzący się z cytryną właśnie aromat. Czuć też trochę grejpfruta, jest też lekka przyprawowość, jakby kolendra, ale to nie do końca to. Kardamon? No nie wiem [4]
      Smak: Dużo lepiej niż w zapachu. Bardzo ciekawa, wyrazista kompozycja, w której orzeźwiająca cytrynowa kwaskowatość miesza się grejpfrutową całkiem nawet pełną goryczką. Na finiszu grejpfrut dominuje już wyraźnie, spycha cytrynę na dalszy plan. Goryczka nie jest za intensywna, pasuje ogólnie do lekkości piwa. Jest za to zaskakująco długa, już na końcu, gdy masz wrażenie, że to koniec doznań, przyjemnie odzywa się na języku, zachęcając do kolejnego łyka. Fajne, ciekawe piwo. [4.5]
      Wysycenie: Raczej odpowiednie, dość wysokie [5]
      Opakowanie: Kraftowy minimalizm, dość oryginalna wysoka smukła butelka, dokładny skład i najważniejsze parametry [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        No proszę, jak zaczynałem pisać, byłem przekonany, że będę pierwszy . Zatem fotę sobie daruję, bo moja jest gów... jakości w porównaniu ze zdjęciem kolegi rafaela52, studyjne niemalże...

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brudny, przygaszony pomarańcz [3.5]
          Piana: biała, dość obfita, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi firankami [4]
          Zapach: słabo wyczuwalny, cytrusowo-kwiatowy [3.5]
          Smak: brak piwu pełni i treściwości, dominuje cytrusowy posmak, bardziej grejpfrutowy niż cytrynowy, słabo wyczuwalne chmielowe akcenty, goryczka bardziej pestkowa, jest leciutka, w tle dobrze wyczuwane słodowe nuty [3.5]
          Wysycenie: trochę za dużo, zbyt mocno bąbelki łaskotały podniebienie [3.5]
          Opakowanie: etykiety Brodacza w ogóle mi nie podchodzą, czarny kapsel, wielki minus za brak informacji o miejscu warzenia [1.5]
          Uwagi: Przeciętne piwo, wypite bez problemów ale na pewno tez i bez powrotu do niego

          Moja ocena: [3.45]
          Attached Files
          Last edited by becik; 12-04-2015, 15:10.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zamglone jasne złoto. [4.5]
            Piana: Jest i zostaje do końca [4]
            Zapach: Przyjemny aromat cytrusowy, średnio intensywny ale i tak czuć co to za chmiel. W tle trochę słodowości. [4]
            Smak: Od początku jest wyczuwalna cytrusowa goryczka, dzięki której piwo ma lekko wytrawny charakter. Jest też zbożowa słodowość co daje niezły balans. [4]
            Wysycenie: Nie przeszkadza, bez zastrzeżeń. [4]
            Opakowanie: Nie leżą mi te etykiety. Rozumiem że ma dominować prostota, ale na dłuższą metę gdy jest to już kolejne piwo z tego browaru to ciężko odróżnić które to które. Ani po etykiecie, ani po nazwie bo te nie mają większego związku z gatunkiem.. jedynie po stylu, który jest podany pod nazwą piwa. Plus za podany skład. [3]
            Uwagi: Niezłe połączenie pszenicy z citrą.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • Zybex
              Senior
              • 07-2012
              • 222

              #7
              Na etykiecie napis: Uwarzone na zlecenie [...] przez Bytów - Browar Kaszubski.

              Błąd na browar.biz czy zmiana browaru? Jeśli to drugie, zgłosić jako nowe piwo?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23798

                #8
                Zgłosić
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎