Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Pan IPAni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Trzy Korony Nowy Sącz, [Trzech Kumpli] Pan IPAni

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, zmętniony, opalizujący. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko się dziurawi, ale jest trwała. [4]
    Zapach: średnio intensywny bardzo przyjemny aromat chmielowy, lekki cytrus, żywice, nuta owocowa, delikatna sodowoć. [4]
    Smak: bardzo pijalne, średnio wytrawne z przyjemną pełnią słodową i nutami chmielowymi, goryczka raczej w kierunku niskiej o cytrusowo, żywicznym charakterze. [4]
    Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego, przyjemnie musuje. [4.5]
    Opakowanie: fajna grafika, na pewno wyróżniająca się, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: warka do 21-04-2015, szkoda, że małą butelka, dobrego nigdy dość.

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 17-03-2015, 00:49.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny żółty z nutą pomarańczową. [4]
      Piana: Na dłużej cienka warstewka i lejsing. [3.5]
      Zapach: Cytrusy, pomarańcza, skórka pomarańczowa. Trochę słodko. [4]
      Smak: Cytrusy, lekka goryczka, gorzka cytryna. Dość smacznie i na końcu dość słodkie ale OK. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Bardzo fajna etykietka, jakby witraż. Fajna kolorystyka. Ogólnie przyciąga wzrok. [5]
      Uwagi: Niby znany styl i znamy wcześniejsze takie piwa z innych browarów ale to piwko ma swój szlif. Na lato krata takiego w chłodzie będzie koniecznością.

      A butelka faktycznie mogła by być większa

      Moja ocena: [4]
      Last edited by Javox; 22-03-2015, 00:55.

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brzoskwiniowy, solidnie ale równomiernie zmętnione. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
        Zapach: Intensywny, owoce egotyczne, jagodowe i cytrusowe. [4.5]
        Smak: Identycznie jak w aromacie, goryczka nieco poniżej średniej, świetnie pijalne. [4]
        Wysycenie: Około średniego. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo dajny projekt, dobry papier ze średniej jakości nadrukiem, dość dużo informacji o składzie. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 24.04.2015. Bardzo przyjemne american wheat.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Brzoskwiniowy, solidnie ale równomiernie zmętnione. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
          Zapach: Intensywny, owoce egotyczne, jagodowe i cytrusowe. [4.5]
          Smak: Identycznie jak w aromacie, goryczka nieco poniżej średniej, świetnie pijalne. [4]
          Wysycenie: Około średniego. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo dajny projekt, dobry papier ze średniej jakości nadrukiem, dość dużo informacji o składzie. [4.5]
          Uwagi: Warka z datą do 24.04.2015. Bardzo przyjemne american wheat.

          Moja ocena: [4.25]
          Długo identyfikowałem dość intensywny aromat w tym piwie - w zapachu i w smaku jest gruszka.

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            #6
            W ogóle Trzech Kumpli to jeden z moich faworytów polskiego kraftu. Świetne rzeczy, wysoki poziom. Bez urywania dupy, ale w pełni poprawne i smaczne piwa. Plus też za pojemność butelek. Denerwują mnie politrowki

            Comment

            • pen
              Member
              • 05-2014
              • 97

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnawa i lekko zmetniona slomka [4.5]
              Piana: drobno-sredniopecherzykowa, sredniotrwala ale ladnie oblepia szklo [4.5]
              Zapach: calkiem intensywny, zdominowany przez slodkie cytrusy z dodatkiem lekkiego musniecia pszenicy [4.5]
              Smak: jak dla mnie rewelacja... fantastycznie pijalne, aksamitne, z niska ale ciekawa i niezalegajaca grejpfrutowa goryczka, czuc akcenty pszeniczne z wyrazna gruszka przez co piwo jest dosc slodkie [5]
              Wysycenie: optymalne, gladkie i pijalne, wypite w 7 minut [5]
              Opakowanie: niezla grafika z prawie kompletna informacja [4.5]
              Uwagi: wyrozniajace sie piwo w polskim krafcie, jedno z lepszych debiutow w 2015 roku! godne polecenia!

              Moja ocena: [4.725]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
                Piana: Dość wysoka, biała, drobna, średniotrwała... [3.5]
                Zapach: Chmiel, zioła (pokrzywa), owoce . [4]
                Smak: Najpierw owoce, które potem się lekko wycofują, chmiel i sosna - wszystko stonowane i łagodne. Ale pić trzeba szybko, bo goryczka chropawy i kostropaty łeb podnosi... [4]
                Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
                Opakowanie: Bączek, goły czarny kapsel, wysokiej jakości eta, ciekawe i oryginalne wzornictwo. Mnie się podoba. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, szybko znikło, i może dlatego nie wymlaskałem pszenicznego pierwiastka...?

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny, przybrudzony pomarańcz [5]
                  Piana: biała, drobna, opada w zauważalnym tempie, osadza się na szkle minimalistycznie [3.5]
                  Zapach: słabiutki, kwiatowo-zbożowy, odrobina cytrusowych aromatów [3.5]
                  Smak: pełne i treściwe, mocna chmielowa goryczka ale delikatna ale zero typowej dla naszego iglasto-trawiastej goryczki, jest schowana za chmielowo-owocowymi dobrze wyczuwalnymi smakami, także słód jest dobrze wyczuwalny, samo piwo sprawia wrażenie lekkości [4.5]
                  Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
                  Opakowanie: bączek 0,33, gładki kapsel, fajna eta [4.5]
                  Uwagi: Naprawdę smaczne piwo, polecam

                  Moja ocena: [4.075]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 03-04-2015, 20:29.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnopomarańczowy, nieco mętny. [5]
                    Piana: Po nalaniu - średnio obfita, z drobnymi pęcherzykami. Mała warstwa utrzymała się do końca picia. [4.5]
                    Zapach: Intensywny, owocowy. Bardzo przyjemny i zachęcający do picia. [5]
                    Smak: Wspaniała kompozycja owocowych posmaków i wyczuwalnej, acz nie obezwładniającej goryczki. Bardzo pijalne. [5]
                    Wysycenie: Średnie. W sam raz. [5]
                    Opakowanie: Etykieta w porządku, ale bez szału. Minus za gładki kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Moje trzecie piwo od Trzech Kumpli - o ile It's Not Witbier i Brownie w żaden sposób nie zapadły mi w pamięci, tak Pan IPAni zdobyło mnie całkowicie. Jedno z najlepszych piw jakie miałem okazję pić w tym roku. Wypiłem jedno i miałem ochotę na kolejne. Czysta przyjemność.

                    Moja ocena: [4.875]

                    Comment

                    • cejot
                      Member
                      • 11-2014
                      • 64

                      #11
                      Kolejne miłe piwko od Trzech Kumpli. Piłem przed Califią i oba są naprawdę świetnie zrobione. Co prawda szału nie ma jeśli chodzi o goryczkę, ale przecież nie popadajmy w skrajności, a piwo ma być do wypicia, a nie męczarnią. Dzięku temu jest pijalnym, dość lekkim piwkiem. Jedynie co, to tego wheat'a było mi ciut mało, ale reszta zrekompensowała mi brak tych aromatów i smaków. No ale co to za reszta ! Wszystko na swoim miejscu, idealnie na lato. Tak trzymać Panowie!

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, zamglone. [4]
                        Piana: Obfita, dość szybko opada ale oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Rześki chmiel w stronę cytrusów i mango. [4.5]
                        Smak: Orzeźwiające, cytrusowe z dość wysoką grejpfrutową goryczką. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Fajna stylistyka, dokładny skład. [4.5]
                        Uwagi: Warka 1.06.15 Kolejne bardzo fajne piwo od Trzech Kumpli. Orzeźwiające cytrusowe, dobrze zbalansowane IPA. Jedyny minus to małą objętość.

                        Moja ocena: [4.425]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 23-05-2015, 20:23.

                        Comment

                        • yassmen
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 288

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoto-brzoskwiniowe, lekko zmętnione. [4]
                          Piana: Po nalaniu bardzo, może nawet zbyt, obfita. Później się układa i redukuje. Brudnobiała, świetnie firankuje. [4.5]
                          Zapach: Intensywne słodkie owoce od otwarcia. Również kwiatowość i jakaś nibynuta żywiczna. Ale może to autosugestia. [4.5]
                          Smak: Bogactwo owoców: gruszki, marakuja - słodko i soczyście. Piwo nie jest bardzo intensywne, ale przez wyczuwalne nuty kwiatowe - zwiewne i niesamowicie pijalne. Sporo wspólnego z najlepszymi warkami AIPY z Kormorana przy braku lasu i żywicy. [5]
                          Wysycenie: Średnie. Dla mnie idealne. [5]
                          Opakowanie: Posiada niewątpliwy urok każdego bączka. Etykieta stylizowana na witrażyk, dużo informacji bardzo drobnym drukiem. [5]
                          Uwagi: Przesmaczne. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak szybko wypiłem całą butelkę.

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, mętny. [4.5]
                            Piana: Średnia, dość szybko opada, ale ładnie oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Przepiękny, silny, owoce tropikalne z mango na czele, cytrusy. [5]
                            Smak: Lekko słodowy, owocowy, cytrusy, kwaskowe, goryczka cytrusowa, średnia/niska. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Butelka Steinie 0,33, fajna grafika w stylu witrażu. Napis "piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, nieklarowane, nieutrwalane" trochę mnie rozbawił [4.5]
                            Uwagi: Bardzo smaczne piwo! Jedno z lepszych ostatnimi czasy. Pachnie cudownie, smak też świetny, choć mało tu akcentów pszenicznych. Dominuje przyjemna chmielowość w typie owoców tropikalnych i cytrusów, goryczka jest dość wyraźna, ale nie przytłacza. Polecam. Warka do 18-08-2015.

                            Moja ocena: [4.6]

                            Comment

                            • ardek
                              Member
                              • 07-2015
                              • 49

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowa, przyciemniona (w sensie mętności) [4.5]
                              Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło. [5]
                              Zapach: Cytrusy - pomarańcza, grejpfrut [4.5]
                              Smak: Cytrynowa, niezalegająca gorycz [5]
                              Wysycenie: Średnie. [5]
                              Opakowanie: Piękne, 11/10, całkowite zdeklasowanie konkurencji pod tym względem. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.8]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎