Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Piana Szamana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Reden Świętochłowice, Piana Szamana

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn z dość silną opalizacją. Jak bym nie wiedział ze to "red" to bym pewnie nie zgadł. [4]
    Piana: Obfita, średnio zbudowana, szybko się dziurawi, zdobi szkło ale średnio przyjemnie dla oka. [3.5]
    Zapach: Dość intensywny chmielowo-słodowy. Karmel, biszkopt, cytrusy, owoce egotyczne nutka iglaków miodu. Generalnie przyjemny, ale nieco mdły. [4]
    Smak: Na początku wysoka słodycz przełamana solidną (jak na lagera) grejpfrutowo-ziołową goryczką. Przez cały czas towarzyszy nam dużo karmelu i posmaki chmielowe. [4]
    Wysycenie: Dość wysokie, może być. [4.5]
    Opakowanie: Redenowskie, bardzo ładne i z kompletem informacji. Wytrzymałość papieru nadal wymaga poprawy. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 26.05.2015. Przyjemny i zdecydowanie amerykański amber lager, jednak nie co za słodki.

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ładny bursztyn [5]
      Piana: biała, drobna, dość szybko opadała do cienkiej warstwy na szkle i piwie [2.5]
      Zapach: słabo wyczuwalny, owocowo-słodowy [3]
      Smak: dość pełne i treściwe, fajna, wyraźna goryczka, chmielowa, która w połączeniu z lekka owocową wytrawnością i dobrze wyczuwalna zbożową podstawą dała bardzo smaczny rezultat [4.5]
      Wysycenie: o kilka bąbelków za dużo [4]
      Opakowanie: logo na nalewaku, firmowe szkło lokalu, podstawki Redena, nic więcej nie trzeba [5]
      Uwagi: Świetne piwo, wypite w przyjemnością

      Moja ocena: [3.8]
      Attached Files
      Last edited by becik; 29-03-2015, 19:13.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Kolor: Miedziany, klarowne.
        Piana: Średnie pęcherzyki, raczej nie oblepia szkła ale długo się utrzymuje.
        Zapach: Karmel, biszkopt, owoce tropikalne, lekka nutka żywiczna.
        Smak: Słód i suszone owoce. Wyraźnie zaznaczona ziołowa goryczka.
        Wysycenie: Średnie.
        Opakowanie: Dość nijaka stylistyka, dokładne info.
        Uwagi: Bardziej przypomina amber ale ze względu na owocowy charakter i chmielenie.
        Attached Files

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, lekkie zmętnienie, taka brudna barwa, bursztynowo-beżowa [4]
          Piana: Na początku - zgodnie z nazwą - aż eksplodowała, wylewając mi się ze szklanki. Piwo mogłem nalać tylko do 1/3 wysokości szklanki, reszta piana. Potem jednak redukcja. Ładnie oblepia szkło, ale nie cienką warstwą, takimi zbitymi grupkami [4.5]
          Zapach: Mało ciekawy. Głównie słodowość. Troszkę nut cytrusowych. Zdecydowanie za mało chmielu w tym aromacie. Po składzie spodziewałem się więcej [3]
          Smak: Tu już lepiej. Goryczka dość wyraźnie zaznaczona, taka grejpfrutowa. Do tego lekki karmel, troszkę akcentów leśnych [3.5]
          Wysycenie: Największy problem tego piwa chyba. Piwo jest moim zdaniem przegazowane, bardzo duże wysycenie przeszkadza, męczy. Po otwarciu piwo aż wylało się z butelki, podobnie było przy nalewaniu. Potem aż musuje w ustach [2.5]
          Opakowanie: Te redenowe butelki podobają mi się, ładne oryginalne etykiety. Dokładny skład [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Świetne piwo, z wyraźnie owocowo-grejpfrutowym aromatem, ale faktycznie wysycenie zbyt wysokie. Dolna fermentacja robi tutaj robotę i świetnie się komponuje z amerykańskim chmieleniem - dzięki dolnym drożdżom piwo wydaje się bardziej słodowe od piw typu pale ale w różnych wariantach.
            Last edited by Dukat_WSI; 15-08-2015, 12:41.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziany, klarowny [5]
              Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, beżowa, trwała, oblepia szkło [4.5]
              Zapach: owocowo-cytrusowo-żywicowa chmielowość, lekko karmelowo-słodowy, szkoda tylko, że mało intensywny [3.5]
              Smak: karmelowa słodowość, lekka wodnistość, średnia łodygowo-grejpfrutowa, zalegająca goryczka, która dominuje w smaku [2.5]
              Wysycenie: wysokie, trochę za wysoki [3.5]
              Opakowanie: Ładna grafika z pełnym składem. [4.5]
              Uwagi: Nie smakowało mi to piwo, przez niezbyt nieprzyjemną i zalegającą goryczkę

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎