Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Piękna Nieznajoma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Dukla, Piękna Nieznajoma

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • MrGodiva
    Member
    • 11-2014
    • 56

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jestem daltonistą Ale kolor mi się podoba - jasnomiedziany, ładny, mętny [4.5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie się formuje, Zanika do całkiem ładnego kożuszka, całkiem ładnie oblepia szkło [4]
    Zapach: Piękny zapach żywiczny i cytusowy. [5]
    Smak: Fajny balans pomiędzy słodowością a goryczką, całkiem fajna goryczka, nie atakuje zbytnio., Piwo jest umiarkowanie treściwe a przy tym jest na prawdę całkiem pijalne. [5]
    Wysycenie: Nie można się przyczepić. Intensywność bąbelków wystarczająca by piwo dotarło w ustach wszędzie gdzie powinno [5]
    Opakowanie: Jak zwykle w Dukli - grafika super. Podstawowe informacje widoczne. Kapsel goły czarny. [4.5]
    Uwagi: Na prawdę udane piwo! Piękny zapach żywiczno-cytrusowy. Chyba zostanę fanę Amarillo.

    Moja ocena: [4.85]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
      Opakowanie: Jak zwykle w Dukli - grafika super.
      Taaa... . Od lat nas do tego przyzwyczaili .

      Comment

      • MrGodiva
        Member
        • 11-2014
        • 56

        #4
        "Jak wszystkie z Dukli" - tak miało być. Klawiatura mi szwankuje

        Comment

        • MrGodiva
          Member
          • 11-2014
          • 56

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba zostanę fanę Amarillo.
          Klawiatura do wymiany!

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy klarowny. [4]
            Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka i trwała. [3.5]
            Zapach: Karmel, w tle dalekie owoce i wrażenie ziołowego powiewu. [4]
            Smak: Fajna goryczka, owoce, słód lekko palony. Generalnie smaczny. [4]
            Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
            Opakowanie: Ciekawa komiksowa stylistyka, stająca się znakiem rozpoznawczym Dukli. Prawie wszędzie pojawia się ryś, symbol browaru. [4]
            Uwagi: To moja ocena szóstego (i na razie ostatniego) z piw z Dukli, które w plecaku przytargałem z festiwalu na Legii. Jak na debiutujący browar, to jest naprawdę dobrze . Kłaniam się nisko rysiom .

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Lekkie, przyjemne, niezobowiązujące, ale też nie tępe. Porządna, wyrazista pszenica. Oby tak dalej.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy. W szklance lekkie zmętnienie, w butelce swobodnie pływające farfocle. [4]
                Piana: Biała, złożona z drobnych pęcherzyków. Opada ciut za szybko, średnio ciekawie zdobi szkło. [3.5]
                Zapach: Słodkie, dojrzałe owoce, zbożowa nuta bardzo wyraźna i delikatny karmel. [4]
                Smak: Goryczka średnia i przyjemna, owocowa, głównie pomelo. Po jakimś czasie dochodzą trawa i zioła skontrowane subtelnie przez nienachalny słód. Podobnie jak w zapachu również i tu czuć jakieś zboże i świeży chlebek. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, wolałbym trochę wyższe. [3.5]
                Opakowanie: Etykieta komiksowa, bardzo ładny rysunek na miłym w dotyku papierze. Brak pełnego składu. [4]
                Uwagi: To dopiero moje drugie piwo z Dukli i bardzo mi posmakowało.
                Warka 15.05.2016.

                Moja ocena: [4.125]
                Last edited by DariuszSawicki; 29-02-2016, 16:16.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Kolor bursztynowy, zmętniony z wyraźnymi farfoclami w płynie. Piana początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła, pozostawiając ślad na szkle.
                  Aromat z butelki to słodkawe aromaty i cytrusowo-brzoskwiniowe nuty chmielu. Podobnie jest w szkle. Zapach jest wyraźny. W smaku dochodzi do starcia zbożowych i karmelowych słodów z goryczką chmielową. Ta ostania nie jest może intensywna ale wyczuwalna w nucie ziołowej. Wysycenie średnie do wysokiego podbija alkohol i ujawnia się szczypaniem na podniebieniu.
                  Dobra sesyjna APA, może trochę przyciężkawa na finiszu.
                  Bardzo ciekawa jest etykieta. To jedna z lepszych na butelkach oklejanych przez piwowarów wytwarzających na terenie okupowanym przez reżim III RP. Choć nie miałbym nic przeciw temu by jej biust albo chociaż dekolt były bardziej odkryty.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Zakupiłem wczoraj w Tesco, warka : 2016-09-28. Niestety - kwas ( zlew ).
                    Mam nadzieję, że to tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności ...
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • Przemo_666
                      Junior
                      • 02-2016
                      • 1

                      #11
                      Dziś wracając z bieszczad, byłem przejazdem w tawernie i wziąłem parę piwek w butelce. Na pierwszy ogień Piękna nieznajoma, a tu niespodzianka - piwo pszeniczne Zobacze jak będzie z reszta piw.
                      Last edited by Przemo_666; 13-08-2016, 19:53.

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #12
                        Mi również trafiło się wadliwe piwo.
                        Warka do 31.09.2016, kupione w Tesco.
                        Przy otwarciu niezły wystrzał, na szczęście bez gushingu.
                        W zapachu kwas i multiwitamina, w smaku kwas.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎