Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Nieproszony Gość

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Dukla, Nieproszony Gość

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • MrGodiva
    Member
    • 11-2014
    • 56

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, średniomętne [4]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, odpowiednio oblepia szkło, obfita [4]
    Zapach: Delikatny, świeży zapach słodowy [4.5]
    Smak: Jak wyżej - delikatne nuty słodowe, goryczka na odpowiednim poziomie, smak jest gładki, orzeźwiający, bez nut estrowych, przyjemny finisz. [4]
    Wysycenie: Jest niewysokie, nie przeszkadza to w budowaniu fajnej piany, osobiście mi odpowiada [5]
    Opakowanie: Dukla ma bardzo fajne etykiety, to duży plus. Kapsel czarny, podstawowe informacje obecne. Niestety są też minusy: etykieta naklejona krzywo, brak terminu ważności, poza tym w poszczególnych butelkach poziom cieczy dosyć się różni. Sprawia to wrażenie niedbalstwa, chociaż może się czepiam... [3.5]
    Uwagi: Nie pamiętam ceny, ale była w okolicach 6 lub 7 złotych. Piwo bardzo dobre, wyjątkowo pijalne, orzeźwiające. Na szczęście do Dukli mam blisko - browar rokuje na prawdę dobrze!

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • nms007
      Junior
      • 06-2013
      • 21

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
      [...] Niestety są też minusy: etykieta naklejona krzywo, brak terminu ważności, poza tym w poszczególnych butelkach poziom cieczy dosyć się różni. Sprawia to wrażenie niedbalstwa, chociaż może się czepiam... [...]
      1. Sorki wielkie za etykiety, ale póki co kleimy je ręcznie (etykieciarka będzie niebawem).
      2. Faktycznie kilka sztuk mogło iść bez daty.
      3. Niestety nasza nalewarka to dosyć uparte urządzenie, ale po kilkunastu testach chyba już wiemy w czym rzecz.

      Powyższe rzeczy nie są efektem niedbalstwa - po prostu zwykle brakuje nam na to czasu
      Proszę zatem o wyrozumiałość i jednocześnie obiecuję, że z czasem będzie lepiej

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Wszystko niby w porządku, ale jeśli zakładamy,jak producent, że to jest czeski pils, to myślę, że możemy się nieco rozczarować. Owszem, wyczuwalne masełko, ale goryczka zbyt siermiężna. Trochę wybrzydzam, piłem bez awersji, ale można to i owo dopracować.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bladozłoty, lekko zmętnione. [4]
          Piana: Praktycznie jej nie było, jedynie parę milimetrów w trakcie nalewania, po chwili jedynie tylko cieniutki krąg przy ściance szklanki. [1.5]
          Zapach: Lekki, słodowy z drożdżami. [3.5]
          Smak: Oj, bardzo proszony ten gość! Pyszny klasyczny pils, jakbyśmy pili w którymś z czeskich minibrowarów. Idealnie zharmonizowana słodowo-chlebowa baza z przyjemną owocowością i wyraźną chmielową goryczką łechcącą podniebienie. Nic więcej nie trzeba. [5]
          Wysycenie: Idealne, uzupełniające świetnie smak, żadnych uwag. [5]
          Opakowanie: Goła szklanka z Krosna, podkładek brak, cienko jak na lokal firmowy. [2.5]
          Uwagi: Piwo kosztowane 25.08.15 w Dukli w Tawernie na rynku za pękną cenę 6 zł:P. Jaka szkoda, że 98% właścicieli polskich kraftowych browarów nawet nie myśli o uwarzeniu porządnego pilsa... Tym większy plus dla piwowara z Dukli i jego szefa.

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Piwo:
            Attached Files

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zamglony. [5]
              Piana: Właściwie brak, pojawiła się tylko cieniutka obręcz. [1.5]
              Zapach: Słodowy, lekko "przypalony". [3.5]
              Smak: Piwo stoi po słodowej stronie mocy; goryczka nieduża, delikatna. Pojawiają się owocowe nuty estrowe, które nie psują jakoś bardzo tego piwa, ale jednak chyba są w tym stylu - nomen omen - nieproszonym gościem. [3.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie - za niskie. [4]
              Opakowanie: Bardzo lubię rysunkowe etykiety, tutaj jest fajna kreska, tylko według mnie mogłaby być nieco jaśniejsza. Poza tym podstawowe informacje. [4]
              Uwagi: Piwo pije się przyjemnie, ale swojego egzemplarza jednak nie porównałbym z korzyścią dla niego z czeskimi, małobrowarowymi pilsami (oczywiście zakładając, że trafiliśmy na smaczny czeski pils ).

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Piwo jest lekko mętne, ma ładną czapę piany. W nucie górnej wyrazisty chmiel, kwiatowy, czysty profil, słód lekko w tle. W nucie dolnej więcej słodu, za to o dziwo, chmielu mniej niż nic.

                W smaku kolejne zdziwienia, goryczka wycofana, piwo mocno słodowe. Goryczka ujawnia się na końcu i wówczas narasta. W smaku bliżej mu do Keller'a, niefiltra niż do rasowego pilznerka, ale do wypicia nie wszak za cenę nominalną (w TESCO np. Dukla chodzi po 9-10zł)
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Obecnie goryczka bardzo wyraźna, niestety, nawet ja na czeskie warunki, zbyt mocno wyczuwalny diacetyl. Może nieco zbyt duże wysycenie. Ujdzie.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎