Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Ostatni Sprawiedliwy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Dukla, Ostatni Sprawiedliwy

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękne, "krwiste" złoto, elegancko się zagęszczające, gdy ktoś postanowi dolać sobie osadu. [5]
    Piana: Jak należy. Choć w weizenie nie zaszkodziłoby gdyby była nieco bardziej spektakularna. [4.5]
    Zapach: Powalający aromat świeżych, jeszcze lekko zielonych bananów. Raczej orzeźwiający niż słodki. Potem lekko wybija się goździk. [5]
    Smak: Tu właśnie goździk wkracza na czoło, a banany nieco schodzą w tło. Piwo ma całkiem nieźle zarysowaną goryczkę jak na styl. Jest fantastycznie. Miałem ochotę pochłonąć "na dwa razy". [5]
    Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
    Opakowanie: Etykiety Dukli mnie zachwyciły, do tego są wykonane na bardzo solidnym papierze. [5]
    Uwagi: No i wreszcie, pszenica według mnie idealna. Nieco inna niż większość, gdyż czuć fajną goryczkę, ale to dodaje jej tylko wartości. Najlepsze jest to, że piłem piwo wczoraj, na pięć dni przed datą. Trudno sobie wyobrazić jak musiała smakować świeże. Brawo Dukla.

    Moja ocena: [4.95]

    Comment

    • MrGodiva
      Member
      • 11-2014
      • 56

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Odpowiedni, złoty, pszeniczny, OK [5]
      Piana: W przeciwieństwie do poprzedniego wpisu ja nie byłem z niej zadowolony. Po nalaniu buduje się w stopniu średnim, o pęcherzykach średniodrobnych to szybko zanika i nie pozostało po niej w zasadzie nic, zero firan czy koronki [2.5]
      Zapach: Bardzo orzeźwiający, bardzo pszeniczny i bardzo zachęcający, odpowiednio kwaskowaty [5]
      Smak: Całkiem wyczuwalna goryczka, świetne uwypuklenie słodu pszenicznego, wspaniały posmak chmielowo-pszeniczny. Cała kompozycja smakowa jest bardzo pełna chociaż nieprzesadnie intensywna, bardzo poprawna dla tego stylu, jest wszystko czego trzeba. [4.5]
      Wysycenie: Takie jak lubię [5]
      Opakowanie: Dukla ma super grafikę, nie wiem czy nie najlepszą w Polsce - podobnie jak w innych zakupionych przeze mnie butelkach, etykiety naklejone są niestety krzywo, brak też daty ważności, kapsel goły, czarny. [3.5]
      Uwagi: Za sprawą takich piw jak to co raz bardziej przekonuję się do pszenicy. Piwo to jest po prostu bardzo dobre, szkoda że piana średnia, mi to jednak nie przeszkadza i jestem pewien, że jeśli tylko będzie to piwo dostępne to przy następnej wizycie w Dukli zakupię ponownie dukielskiego pszeniczniaka

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • nms007
        Junior
        • 06-2013
        • 21

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
        [...]podobnie jak w innych zakupionych przeze mnie butelkach, etykiety naklejone są niestety krzywo, brak też daty ważności, kapsel goły, czarny. [...]
        1. Sorki wielkie za etykiety, ale póki co kleimy je ręcznie (etykieciarka będzie niebawem).
        2. Faktycznie kilka sztuk mogło iść bez daty.

        Powyższe rzeczy nie są efektem niedbalstwa - po prostu zwykle brakuje nam na to czasu
        Proszę zatem o wyrozumiałość i jednocześnie obiecuję, że z czasem będzie lepiej

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. Dla pszenicy to nieco niskie loty... [3]
          Zapach: Słód, drożdże, banany, ślad cytrusowy. [4]
          Smak: Dość silna goryczka w stylu pestkowo-grejpfrutowym, banany też są. Taki konkretny hefe-weizen w bawarskim stylu, za to plus (dodatni ). [4.5]
          Wysycenie: W sumie średnie, jak dla pszenicy to nawet w kierunku niskiego. [4]
          Opakowanie: Ciekawe wzornictwo, kreska w stylu komiksów z lat "słusznie minionych". Dopracowane i oryginalne, plus za rysia ("...bo wszystkie Ryśki..." - wiadomo ). [4.5]
          Uwagi: To piwo wywołuje uśmiech na mym, steranym rewolucją piwną, pysku... .

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Na dole ciemno żółte, na górze głęboki złoty. [4.5]
            Piana: Drobna, trwała i pozostaje do końca. [4]
            Zapach: Niemiecka klasyka, czyli solidny bananowy aromat, zbożowość i drożdże. [4.5]
            Smak: Świetne orzeźwienie, piwo jest lekkie i mega pijalne. Smak bananowo słodowy z lekkim goździkiem. Goryczka niska, ale daje cicho znać o sobie dzięki czemu mamy fajny balans. [4.5]
            Wysycenie: Przydało by się odrobinke więcej gazu. [4]
            Opakowanie: Rewelacja, ale trochę za bardzo skupili się na samej grafice i brakuje tu pełnego składu czy chociaż nawet krótkiego opisu. Ale i tak przyciąga oko na dłuższą chwilę. [5]
            Uwagi: Bardzo dobra pszenica w niemieckim stylu, lekka, orzeźwiająca i... smaczna

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, zmętniony. [4.5]
              Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo szybko się dziurawi i opada do centymetrowej warstwy. [3]
              Zapach: słodki słodowy, dominuje goździk, banany na dalszym planie [4]
              Smak: dość pełne, wyraźna słodycz, tutaj również nuty goździka dominują nad bananem, jest delikatna kwaśność od rozpuszczonego dwutlenku węgla, nadaje trochę rześkości, goryczka niska. [3.5]
              Wysycenie: w kierunku wysokiego, bardzo dobre. [4.5]
              Opakowanie: grafika oaz wykonanie barzo ładne, brakuje tylko składu. [4]
              Uwagi: warka do 30.07.2015, całkiem dobra pszenica, może trochę zbyt słodka, mało orzeźwiająca. Brakuje również charakteru pszenicznego w aromacie, ale to może być kwestia upływu czasu.

              Moja ocena: [3.75]
              Attached Files
              Last edited by rafael52; 28-07-2015, 23:27.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, solidnie zmętnione. [4.5]
                Piana: Biała, wysoka i trwała, ale zostawiła za mało śladów na ściance. [4]
                Zapach: Banan, drożdże, goździk, trochę słodszych cytrusów, czyli klasyka. [4.5]
                Smak: Bardzo lubię słodkie pszenice, ale ta jest przesadnie słodka. Spod tego lukru można wyczuć też przyjemny chlebek przyprawiony ziołami. Goryczka jest prawie niewyczuwalna. [3.5]
                Wysycenie: Za niskie. [3]
                Opakowanie: Rozpoznawalna, komiksowa etykieta, brak pełnego składu. [4]
                Uwagi: Końcówka zaczyna trochę mdlić, za słodkie i za mało gazu.
                Warka 30.11.2016.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Warka: 30/11/2016 pite 29/11/2016

                  Niepasteryzowane i niefiltrowane.

                  Piana spora, ale nietrwała.
                  Aromat: głownie goździk i lekka pomarańcza.

                  W smaku dość słodkie. Goździk i słodka pomarańcza. Taki visolvit czy vibovit
                  Banana brak.

                  Ciekawa i zarazem dziwna ta pszenica. Dość pełna i mało rześka. Wyraźna niespotykana w tym stylu pomarańcza.
                  Kupiona za grosze i o dziwo pomimo daty nie ma żadnych oznak przegazowania.

                  Bez pasteryzacji i 3 miesiące leżenia w tesco nie zaszkodziło. Szacun
                  Attached Files
                  Last edited by dlugas; 03-12-2016, 14:20.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎