Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Art+ 1 Doppel Weizenbock German IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Browar Stu Mostów, Art+ 1 Doppel Weizenbock German IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brudna pomarańcza, zmętnienie równomierne i dość wysokie. [4.5]
    Piana: Obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Intensywny, mocno dojrzały banan z mandarynką. Jest też ciężka do określenia nuta, którą czułem w innym piwie chmielonym Saphirem. Przyjemnym i intrygujący. [5]
    Smak: Identycznie jak w aromacie - banany i mandarynki. Relatywnie wysoka słodycz jest skontrowana średnią (jak na IPA) przyjemną i szlachetną goryczką. Alkohol trochę rozgrzewa przełyk, ale nie jest wyczuwany w smaku. [4.5]
    Wysycenie: Około średniego, bliżej IPA niż Weizena ale jak najbardziej pasuje. [5]
    Opakowanie: Całkiem fajna koncepcja na etykietę, szczególnie przypadło mi do gustu podanie parametrów piwa na skali. Szkoda ze brakuje info o składzie. Na stronie www udało się jedynie uzyskać informacje, że piwo jest chmielowe Saphirem i Mandariną Bavarią. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 21.05.2015. Bardzo smaczne i pijalne piwo, chociaż mogło by mieć wyższą goryczkę.

    Moja ocena: [4.675]
    Last edited by Klatak; 30-03-2015, 23:21.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Mały edit: przy solidnym ogrzaniu pojawia się niezbyt intensywny goździk w aromacie i smaku.

      Comment

      • Marchi
        Senior
        • 12-2006
        • 130

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny, głęboki, wręcz walący po oczach pomarańcz. Do tego ładna mętność i nieliczne bąbelki osadzające się na szkle, które dodają kompozycji uroku. Piwo wygląda jak milion dolców [5]
        Piana: Na początku duża, ale grubopęcherzykowa. Ładnie się strzępiła, ale zredukowała się do niewielkiej warstwy. Ta jednak pozostała do końca i bardzo fantazyjnie brudziła szklanicę. [4]
        Zapach: Po otwarciu butelki w zasięgu kilku metrów roztoczył się bardzo słodki aromat bananów. Później nieco przygasł, ale czuć je cały czas. Do tego drugi zapach wybija się na czoło, nieco słodki. Wydaje mi się, że to dzieło chmielu Mandarina Bavaria, ale być może mam do czynienia z autosugestią. [4]
        Smak: Piwo dość szybko zmienia oferowane doznania. Piłem je z 50 minut. Na pewno jest bardzo cieliste, momentami można je gryźć. W smaku, w przeciwieństwie do zapachu pojawiał się goździk. Czasami pojawiały się też klimaty chlebowe. No i alko. Woltaż jest obecny. Rozgrzewa i to solidnie, przez cały czas. Momentami jest nieco nieprzyjemnie wyczuwalny w ustach, ale bez dramatu. [4]
        Wysycenie: Dość wysokie, ale jak najbardziej ok. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta wysokiej jakości. Obniżam za brak pełnego składu. [4.5]
        Uwagi: Piwo warte swojej ceny (9,9 zł w moim przypadku). Potężna rzecz. Zdecydowanie nie sesyjne, raczej nie orzeźwiające, ale oferujące mocarne doznania. Polecam.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • vjtknn
          Junior
          • 08-2014
          • 25

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, zmętnienie typowe dla piwa na pszenicy. [4.5]
          Piana: Piękna piana - wysoka, opada do wysokości jednego palca, ładny lacing. [4.5]
          Zapach: Typowe dla weizena - banan i goździki. Gdzieś w tle czuć lekki, cytrusowo-leśny aromat chmielu. [4]
          Smak: Na pierwszym planie aromaty pszeniczne, czyli banan, goździki. Potem zaczyna być odczuwalna koźlakowa słodycz, chlebowa. Goryczka pojawia się w momencie połykania, jest w pierwszej chwili dość mocna, ale szybko znika, nie męczy. Alkohol rozgrzewa, ale nie jest specjalnie wyczuwalny. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Niby etykieta nie zła, ale totalnie do mnie nie przemawia. Minus za brak pełnego składu. [4]
          Uwagi: Smaczne, ciekawe piwo

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piwo pomarańczowe, solidnie mętne [4.5]
            Piana: Grube pęcherze, choć wysoka to jednak nie utrzymuje się długo - w tym stylu powinna mimo wszystko być lepsza [3]
            Zapach: Bardzo przyjemny, intensywny i złożony - mandarynki wymieszane z goździkiem na pierwszym planie, dalej banany, pomarańcze, owoce egzotyczne, trochę brakuje nut chlebowych lub karmelowych - na ten moment to bardziej doppelweizen niż doppelbock [4.5]
            Smak: Równie przyjemny i ładnie zbalansowany. Prym wiodą niemieckie chmiele, mandarynka, pomarańcze, akcenty goździkowe od drożdży, w tle jakaś delikatna chlebowość, mogłoby być tego więcej. Goryczka niska, ledwo wyczuwalna, piwo raczej słodkie i wyklejające, degustacyjne [4]
            Wysycenie: Na średnio niskim poziomie, mogłoby być nieco wyższe [4]
            Opakowanie: Ładne, chociaż nieco za mało informacji - określenie stylu też troszkę na wyrost [4]
            Uwagi: Piwo jest bardzo przyjemne, degustacyjne, na pewno warte spróbowania. Na minus jednak trzeba zaliczyć praktycznie brak jakichś akcentów koźlakowych oraz brak solidniejszej goryczki, która mogłaby wpłynąć pozytywnie na pijalność. Niestety to kolejny przykład wiezenbocka, w którym brak trochę tego bocka. Mimo wszystko - nie rozpatrując już stylu - piwo godne polecenia i smaczne.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, solidnie zmętniony. [4.5]
              Piana: Bujna, obfita czapa białej, drobnej i zbitej piany. Ładnie krążkuje. [4.5]
              Zapach: W pierwszym momencie aromat charakterystyczny dla American IPA. Jednak już po chwili do głosu dochodzą banany i goździk. To one tutaj rządzą. Zanosi się na słodkie i solidne piwo. Od czasu do czasu przeplatają się delikatne nuty chmielowe, a po ogrzaniu dodatkowo toffi i kwiaty. [4]
              Smak: Jest słodko i mięsiście. Dominują nuty bananowe i goździkowe. W tle majaczy się skromna nuta cytrusowo-ziołowa, coś na kształt goryczki. Piwo bez wad, jednak to nie jest moja bajka, jest zbyt słodko. Mimo to muszę przyznać, że piwo jest dobrze pijalne. [3.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, stanowi dobrą kontrę dla dużej pełni i słodyczy. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta prosta i czytelna. Dodatkowo duża ilość informacji o piwie. [4]
              Uwagi: Zdecydowanie Doppel Weizenbock. Choć trzeba przyznać, że błąka się w tym piwie nuta rodem z IPA.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie mętny, są drobinki drożdży w piwie. [4]
                Piana: Piana początkowo obfita ale szybko dziurawieje i opada do cienkiej warstwy. [3]
                Zapach: Słodki, bananowy z lekkim cytrusem. [4]
                Smak: Podobnie jak zapach – słodkie i wyraziście owocowe na co składa się zarówno bananowo-goździkowy charakter weizena jak i delikatna cytrusowość nowofalowych odmian chmielu. Woltaż solidny, wyczuwalny w przełyku. W dłuższej degustacji jednak zbyt słodkie. [4]
                Wysycenie: Średnie [4]
                Opakowanie: Nowoczesna stylistyka, pełne info. Mi pasuje. [4.5]
                Uwagi: Może jak było świeże to miało więcej akcentów IPA, bo pod koniec przydatności próżno było ich szukać.

                Moja ocena: [3.925]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miedziane, mętne [5]
                  Piana: gruboziarnista, nietrwała, ale coś tam zostaje na powierzchni i do końca utrzymuje się koronka na szkle [3.5]
                  Zapach: bardzo przyjemny i intensywny mimo niskiej temperatury serwowania, chlebowo-karmelowe, pojawia się też dojrzały banan [4.5]
                  Smak: na początku wyraźnie chmielowy (nie przepadałem za Mandariną Bavarią, ale tutaj świetnie wkomponowana), ale też słodowo-karmelowy (brązowy cukier); nie czuć w ogóle tej ilości alkoholu, jest słodkie i miodowe jak barley wine; bardziej koźlak niż IPA - goryczka niezbyt wyrazista, ale może to zależy od świeżości piwa; w posmaku też przyjemna orzeźwiająca lekka kwaskowatość; jest pełnia, bo w końcu 19% ekstraktu [4.5]
                  Wysycenie: OK, raczej niskie [4]
                  Opakowanie: dzieło sztuki - w końcu ART#1; zawiera wszystkie informacje, których potrzeba, może z wyjątkiem historyjki o współpracy z Camba Bavarią i opisu stylu piwa, ale to można doczytać w bardzo rozbudowanej wersji na stronie www [5]
                  Uwagi: bardzo udana hybryda z nazwą stylu dłuższą od składu, dostępna w B100M za 6,5zł/0,33l. warka 27.10.2016

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółto-pomarańczowy, zamglony z pływającymi drobinkami. [4]
                    Piana: Jasna, średnio obfita, drobne pęcherzyki, średnio trwała, lekki lacing. [4]
                    Zapach: Goździki, banan, skórka od chleba, pomarańcza albo mandarynka, intensywny i przyjemny. [4.5]
                    Smak: Fenolowa przyprawowość(głównie goździk), pomarańcza, mniej banan, trochę karmelu i chlebka, lekko cierpkawe, delikatna słodycz, dość pełne, goryczka niewysoka - chmielowo-drożdżowa. Alkohol dobrze ukryty - dopiero po przeczytaniu etykiety zauważyłem, że ma 8%. [4]
                    Wysycenie: Tu nie zrobiłem notatki - raczej nie było wysokie, chyba średnie/średnio-niskie. [4]
                    Opakowanie: Graficznie może być, prosta, czytelna etykieta, ładny kapselek, niedokładny skład. [3.5]
                    Uwagi: Stylowo jest to chyba Weizenbock, IPY(takiej belgijsko-cytrusowej) tu na szczęście niedużo - po prostu dobrze zbalansowane. Piwo piłem trochę za ciepłe, ale i tak mi smakowało. Szkoda że to tylko mała butelka. Dokupię kilka sztuk.Warka do 15.11.2018.

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎