Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Dochter van de Korenaar, Finesse

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    De Dochter van de Korenaar, Finesse

    De Dochter van de Korenaar to warzący od 2007 roku mikrobrowar, mieszczący się w belgijskim miasteczku Baarle-Hertog, które słynie z tego, że jest położone na terenie Holandii i składa się ze skomplikowanego układu enklaw i eksklaw, a o przynależności państwowej poszczególnych posesji decyduje położenie głównych drzwi wejściowych do budynku (więcej tu).
    Finesse to piwo uwarzone z trzech słodów: jęczmiennego, pszenicznego i żytniego. Ma 8,5% alkoholu.

    Bursztynowo-pomarańczowa barwa, o wysokim stopniu nieklarowności.
    Żółtawa drobnoteksturowa piana, wolno opadającą do pierzynki. Ma silne tendencje do oklejania szkła.
    W zapachu wyczuwalna przede wszystkim słodowość. Wyraźne nieco ostre nuty żytnie, dominuje spora ziarnistość. Gdzieś daleko odrobina drożdży, oraz całkiem niemałe alkoholowe odcienie.
    Smak jest w podobny sposób przepełniony słodami. Nuty zbożowe, chlebowe, orzechowe. Goryczka w dużym stopniu razowa, żytnia. Długo gasnącą w posmakach. Nie ma za to smaków pochodnych od słodów pszenicznych. No może poza odrobiną kwaśności.
    Nagazowanie średnie plus.
    Butelka z prostą, nie rzucającą się w oczy etykietą. Kapsel firmowy.

    Charakterystyczne piwo o wyraźnym słodowym profilu. Trochę przypomina niemieckie piwa żytnie, choć jest od nich znacznie mocniejsze ekstraktywnie oraz treściwsze. Nie do końca mój klimat, choć pewnie koneserom podejdzie. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎