Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Corsendonk, Summum Goud 8 Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Corsendonk, Summum Goud 8 Blond

    7,8% alkoholu, ok. 18% ekstraktu.

    Zapach jest zaskakująco... Lagerowy. Strong lagerowy. Landrynkowy. Na szczęście smak jest dużo ciekawszy od aromatu. Piwo jest mocno słodkie, przyprawowe, lekko owocowe. Trochę za duży gaz psuje jego odbiór. Alkohol wyczuwalny jedynie przy przełykaniu tego piwa - w postaci lekkiego ciepełka w gardle. Piwo pełne, treściwe. Smaczne. Tylko dla mnie ta słodycz jest zbyt silna - ale na pewno nie każdemu będzie to przeszkadzać.
  • slyboots
    Senior
    • 03-2014
    • 292

    #2
    PIANA: MEGAPIANA - dawno w Piwie nie widziałem tak obfitej i bardzo trwałej, droblopęcherzykowej

    KOLOR: bursztynowy klarowny, na zdjęciu podchodzi pod czerwone lecz takie nie jest

    ZAPACH: fakt jak u poprzenika lagerowy, landrynkowy, delikatny grejpfrut, chmiel

    SMAK: bardzo słodki, pierwsze skojarzenia to jak bym pił wino , alkohol niewyczuwalny, wyczuwalne zioła jakby delikatny wermut tak mi sie to kojarzy, goryczka występuje w postaci takiego delikatnego lekko cierpkiego posmaku

    WYSYCENIE: mocno wysycone ale mi to nie przeszkadza

    OPAKOWANIE: klasyczne przyciągające uwagę, poprawne

    UWAGI:

    Kupione w Lidlu

    Warka 19.02.2018 F04:28

    EST. 18.0% ALC. 7.8% Vol.

    Ech ... zupełna inna bajka niż człowiek jest przyzwyczajony do naszego rodzimego rynku. Po prostu Cudo i delektowania tym Piwem nie ma końca bo jest czym. Następny poziom piwowarstwa, czuć że pije sie cos lepszego - mi kojarzy się połączeniem Piwa z wermutem . Kupiłem jedną butelkę lecz jutro biorę kolejną.
    Znawcy pewnie powiedzą że "przeginam" Piwo jak Piwo lecz dla mnie jest to coś innego i wyjatkowego.
    Polecam dla chetnych nowych doznań w Piwowarstwie.
    Tym Piwem otwieram moją degustację Piw Belgijskich z Lidla i już widzę że będzie bradzo ciekawie
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 24-03-2015, 20:14.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Piwo uznawane jako blond, choć parametry już bliższe triplowi. Tak klasyfikuje browar, który ma też tripla. Wg.mnie mocny belgijski ejl

      Aromat - hmm dla mnie ciekawy, typowy dla w/w stylów, intensywny. Zdominowany przez słód, początkowo z dość intensywnymi korzennymi tonami, ostatecznie przeważają "słodkie" (stąd może wspomniane landrynki) kwiatowe, z dojrzałą gruszką, lekko perfumowe. Po ogrzaniu nabiera aromatycznej pełni
      Piana - wysoka, duże bąble, trwałość średnia
      Barwa - dość jasna miedź
      Wysycenie - musujące, odpowiednio ożywia piwo
      Smak - słodycz dominuje, ale nie jest taka bardzo cukrowa, są tony dojrzałych owoców - gruszka, może morela i słodkie cytrusy, dopiero potem nieco korzenności, skórka pomarańczowa. Dominuje jednak słodki profil deserowy i rzeczywiście moim zdaniem skojarzenia ze słodszym wermutem są uprawnione. Alkohol ukryty, lekko rozgrzewa
      Treściwość - wysoka

      Krzepkie deserowe piwo. Z tego co wiem to chyba jest warzone sezonowo. Ciekawe, nie do końca w moim stylu, ale dzięki temu, że pojawiło się w pewnej sieci to za rozsądną cenę miałem okazję spróbować, czego nie żałuję

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
        Znawcy pewnie powiedzą że "przeginam" Piwo jak Piwo lecz dla mnie jest to coś innego i wyjatkowego.
        Przeginasz

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          W porządku przeginam, jak to zawsze powtarzam jestem amatorem i nie zawsze moje oceny mogą być fachowe. Dla mnie ciekawe Piwo i jestem zadowolony że mogłem je degustować.

          Pozdrawiam

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
            7,8% alkoholu, ok. 18% ekstraktu.

            Zapach jest zaskakująco... Lagerowy. Strong lagerowy. Landrynkowy. Na szczęście smak jest dużo ciekawszy od aromatu. Piwo jest mocno słodkie, przyprawowe, lekko owocowe. Trochę za duży gaz psuje jego odbiór. Alkohol wyczuwalny jedynie przy przełykaniu tego piwa - w postaci lekkiego ciepełka w gardle. Piwo pełne, treściwe. Smaczne. Tylko dla mnie ta słodycz jest zbyt silna - ale na pewno nie każdemu będzie to przeszkadzać.
            Mi ten alkohol przeszkadza a na dodatek przytłaczająca słodycz No raczej nie zakupię ponownie.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Kolor: bursztynowo-miedziany, klarowny.
              Piana wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, zostawia znaczne ślady na szkle.
              Zapach: średnio intensywny, słodowy, słodkawy, lekko korzenny i lekko owocowy, przyjemny.
              Smak: słodki, jak dla mnie za słodki, owoce i podobnie jak w zapachu lekkie nuty korzenne i ziołowe. Alkohol jest dobrze ukryty. Piwo jest treściwe.
              Wysycenie wysokie.
              Gdyby nie ta wysoka słodycz, piwo byłoby dobre, a tak jest takie sobie.
              Last edited by yaro74; 29-03-2015, 15:00.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #8
                Piana - nie mała potem średnia i zostaje grubsza warstewka i lejsing.
                Barwa - ciemniejszy bursztyn.
                Gaz - średni lub trochę więcej niż średni. Lekko gryzie.
                Aromat - morelki /może i mandarynki/ z dość nieciekawym alko.
                Smak - dość słodkie, mandarynki, morelki, pomarańczowe landrynki /księżyce /, dość ciężka owocowość.

                Całokształt to ciężkawe piwo "jasno" owocowe, ciężko słodkie z morelkową goryczką na finiszu.

                Wolę lżejsze a na pewno mniej słodkie ale to mój gust Na pewno warto było spróbować.
                Last edited by Javox; 30-03-2015, 14:43.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Coś jest nie tak!
                  Kolor złocisty, piana obfita i trzyma się do końca... Zapach jakbym w szkle miał wino z przyprawami. Z kolei w smaku dominuje słodycz. Kubki smakowe atakuje alkohol spotęgowany sporym wysyceniem objawiający się bąbelkami powietrza sztormującymi powierzchnię od najgłębszego miejsca w snifterze. Dla mnie piwo jest zbyt słodkie.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Kolor: Ciemnozłoty, przejrzysty.
                    Piana: Bardzo wysoka i trwała, do samego końca zostaje pokaźny kożuszek.
                    Zapach: Drożdże, lekkie przyprawy - coś w stylu weizena. Po ogrzaniu bardziej przyprawowy.
                    Smak: Słodowy, bardzo słodki, gęsty, lekkie owocowe posmaki, ziołowo-korzenna chmielowość.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Opakowanie: Butelka 0,33, etykieta niezbyt ciekawa.
                    Uwagi: Zakupione w Lidlu. Straszliwie słodkie piwo o imponującej pianie. Zapach początkowo zupełnie jak hefeweizen, potem bardziej przypomina coś belgijskiego. Smak dziwny, przyciężka słodycz nie jest kontrowana innymi posmakami. Goryczka śladowa. Leżakowanie powinno mu pomóc.

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                      Piana: Biała, bardzo obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
                      Zapach: Dosyć mocno fenolowy, pieprzowy i ocierający się nawet o goździka. Do tego estrowość na podobnym poziomie - banan, jabłko.
                      Smak: Dosyć treściwe. Wyraźna słodowa słodycz uzupełniona nutami estrowymi (banan, brzoskwinia) i lekką, fenolową przyprawowością. Alkohol doskonale zamaskowany, choć lekko rozgrzewa. Goryczka średnio niska, praktycznie bez alkoholowego akcentu typowego dla belgów o tej mocy, dosyć krótka.
                      Wysycenie: Średnio wysokie.
                      Ogółem: Dosyć słodki i dosyć mocny Blond. Tripel to na pewno nie jest ze względu na brak wytrawności i zbyt dużą pełnię. Mimo wszystko nie jest to jeszcze przytłaczająca słodycz i piwo można wypić ze smakiem.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Piana: drobna i szybko opada prawie do zera
                        Zapach: owocowy: brzoskwinie itp. Lekko winny oraz alkoholowy

                        Smak: pełne, słodkie oraz alkoholowe. Lepi usta. Są i owoce. Dojrzałe brzoskiwnie oraz suszone figi.
                        Wysycenie: Średnie

                        Uwagi:wygrzebałem w końcu notatki z dołu szuflady
                        Zatem: pite z początkiem kwietnia.
                        Warka 26.02.2018
                        Rzut z Lidla
                        Nie ułożone i zbyt alkoholowe. Treściwe i słodkawe.
                        Kupiłem jeszcze jedno przecenione do leżakowania. W świeżej formie jest zbyt agresywne
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Corsendonk Summum Goudblond

                          ABV: 7.8%

                          Piana drobna zbita, zdobi szkło. Kolor złoty lekko zmętniony. Aromat słodowo kukurydziany, lagerowy. Smak pełnia słodowa i słodycz, goździk, ostrość drożdżowa. Są w smaku owoce typu brzoskwinia. Całośc marna, nie gra ze sobą, do wypicia i zapomnienia. Średniak
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,33l. Moc 7,8%, ekstrakt 18. Kolor wpadający w pomarańczowy, średniej herbaty. Piwo klarowne. Piana bardzo obfita, drobniutka, trwała. Biała. Zapach intensywny. Owocowy, kwiatowy, lekki. Smak bardzo zdecydowanie owocowy, słodki. Pojawiają się delikatne nuty karmelowe. Leciutka nuta pieprzowa. Później coś z drożdży. Goryczka nikła, szlachetna. Alkohol bardziej grzejący niż w smaku. Posmak owocowy. Wysycenie o dziwo jak na tak ciężkie piwo, dość mocne. Trochę to przeszkadza. Opakowanie (jak na foto slybootsa) w klasycznym stylu. Niczym nie szokuje ani zachwyca. Na półce nie wyróżnia się ani nie odstaje. Plusik za dedykowany kapsel i za podanie parametrów. Smaczne piwo. Mimo mocy, której nie czuć, pije się jak coś ok, 5%. Bogaty smak, piękna piana i barwa, zapach. Oceniam na -5 (1 – 6).
                            Dzięki Puszek_72
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Aromat słodowy z bardzo mocno zaznaczonymi owocami - gruszka, morela, agrest, ślad pomarańczy. W smaku dość pełne, nie pozbawione jednak rześkiej nuty owocowej. Goryczka na poziomie sugestii. Spora paleta owoców - figi, winogrona, brzoskwinie, i nikły ślad jakiegoś kwaśnego, nie zdecydowanego w smaku owocu jak białe porzeczki.

                              Dobre choć trudne do zaszufladkowania piwo. Może kapkę nazbyt pełne. Ciekawe, że poza głośną dwa lata temu ofertą Lidla (3,99 zł), nie spotkałem w żadnym sklepie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎