Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Øllen om Bogen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Proef, Mikkeller Øllen om Bogen

    Belgijski De Proefbrouwerij tym razem dla Mikkellera uwarzył dość nietypowe piwo jak na nowofalowego kontraktowca, korzystającego pełną gębą z rewolucyjnej koniunktury, bo... zwykłego lagera. Czy on taki zwykły to się zaraz jednak przekonamy. Alkohol 4,2%. Na opakowaniu nie podano szczegółowego składu. Strona duńskiego Mikkellera w ogóle przestała pisać o poszczególnych produktach, skupiając się raczej na społecznościowym aspekcie piwnej kultury. Pewnie im wolno, a piw mają w portfoliio już w setki...

    Bursztynowa z pomarańczowym odcieniem, nieklarowna barwa.
    Piana o złamanej mocno żółcią bieli, wysoka po nalaniu. Po kilku minutach opada do kożuszka, mocno lepiąc się do szkła.
    Aromat, czego można było się oczywiście spodziewać, kwitnie pełnią aromatycznego nachmielenia. Estry jak w IPA - pełno tropikalnych słodkich owoców, truskawek, cytrusów. To na pewno dolna fermentacja?
    Smak nieco bardziej przypomina lagera, choć mocne nachmielenie robi swoje - jest mocna goryczka w nieco żywicznym, trawiastym, cytrusowym ujęciu. Dość szybko jednak się urywa, ustępując słodowej, ziarnistej bazie. W zasadzie finisz, a na pewno posmaki są już w kierunku umiarkowanym, lagerowym.
    Nagazowanie, na początku żywe, w osi czasu wyraźnie spada.
    Butelka 330ml z czerwonym kapslem z datownikiem. Estetyka etykiet Mikkellera raczej do mnie nie przemawia. Może stąd stosunkowo rzadko wkładam je do koszyka

    Piwo bardzo smaczne. Piwo bardzo niestylowe. Piwo bardzo drogie. Zatem tylko jako ciekawostka. 8,5 w skali 1-10, choć to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Drugi raz na pewno nie kupię
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎