Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Jasne Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tumski, Jasne Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny bursztyn, delikatna mgiełka w klarowności [5]
    Piana: ecru, drobna, dość zwarta, długo się utrzymuje, wręcz stoi w miejscu, zostawia na szkle spore plamki [4.5]
    Zapach: słabo wyczuwalny ale miły, kwiatowo-słodowy [3.5]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, choć ta pełnia mogłaby być jeszcze większa, na pierwszy plan wybija się fajna, dość mocna chmielowa goryczka wraz z owocowymi nutami, w tle dobrze wyczuwalna słodowa baza, całość dobrze zbalansowana [4.5]
    Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [4]
    Opakowanie: standardowa browarowa etykieta, ręczna robota na Jasnego Ale, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: Smaczne piwo

    Moja ocena: [4.1]
    Attached Files
    Last edited by becik; 28-03-2015, 16:41.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Mam trochę problem z tym piwem. Spędziłem przy kilku kufelkach wczorajszy wieczór, więc miałem okazję dobrze je poznać. Jasne ale super prezentuje się w szkle, piana jest wysoka, drobnobąbelkowa i trwała. Barwa jasnozłota, delikatnie zamglona. Zapach jest słodowy ale zbyt słaby. No i smak. Niby wszystko w porządku, jest chmielowa goryczka, jest słodowy balans, ale wszystko takie jakieś... pilsowe. Brakuje mi akcentów charakterystycznych dla górnej fermentacji. Podsumowując, piwo smaczne, ale moim zdaniem nie do końca jest to ale.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zmętniony. [4.5]
        Piana: Nie za wysoka, biała, drobna. [3]
        Zapach: Bardziej słodowy, niż chmielowy czy owocowy. Nie miałbym nic przeciwko temu, ale po american pale ale spodziewam się jednak innego. [3.5]
        Smak: Słodowy, trochę owocowy. Goryczka chmielowa zdecydowanie niska. Profil dosyć czysty, do tego piwo wodniste. Słowem: zdecydowanie bardziej przypomina golden ale'a, i w takiej kategorii byłby fajny. Jako APA jest nijakie. [3.5]
        Wysycenie: Wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Jak pozostałe z browaru. [4]
        Uwagi: Zmieniło parametry: teraz ma 12,8% ekstraktu i 5,1% alkoholu. Nie powaliło.

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎